Geri Dön
Dünya AİHM Yunan polisinin öldürdüğü ilk mültecinin dosyasını işleme aldı

AİHM Yunan polisinin öldürdüğü ilk mültecinin dosyasını işleme aldı

AİHM, Yunan polisi tarafından vurularak öldürülen ilk mülteci olan Ahmed Ebu Emadın ailesi tarafından yapılan başvuruyu işleme alındı.

AİHM Yunan polisinin öldürdüğü ilk mültecinin dosyasını işleme aldı

Yunanistan sınırını geçmeye çalışırken, Yunan polisi tarafından boğazından vurularak öldürülen Ahmed Ebu Emad ile ilgili AİHMe yapılan başvuru kabul edildi. Halepli olduğu belirtilen Ahmed Ebu Emad geçtiğimiz hafta İpsala yakınlarında boğazından vurularak öldürüldü. Ahmed Ebu Emadın cenazesi botla Türkiyeye getirildi. 

Ahmed Ebu Emadin ailesi avukatları aracılığıyla AİHMe başvurdu. AİHM Ebu Emadın Yunan polisi tarafından öldürülmesiyle ilgili başvuruyu işleme aldı. Emad ile birlikte isimleri açıklanmayan bir mülteci ailenin sınırdan geri itilmesiyle ilgili başvuru da işleme alındı.

THY yolcularını meme kanseri konusunda bilgilendiriyorMisafirlerinin seyahat sağlığı ve güvenliğini en ön planda tutan bayrak taşıyıcı havayolu Türk Hava Yolları 15 – 31 Ekim tarihleri arasında gerçekleştireceği 160 uçuşta meme kanseri riskine dikkat çekecek. Kabin ekiplerinin pembe kurdele takacağı ve özel anons ile yolcuların bilgilendirileceği uçuşların ilki İstanbul’dan Ankara’ya gerçekleşti.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler