Aihm

Aihm

Son dakika AİHM haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan AİHM gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan AİHM haber sayfamızda...

Aihm

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.420 aihm haberi bulunmuştur.
Türkiye'den Avrupa Konseyi'ne 'Kavala' tepkisi
Türkiye'den Avrupa Konseyi'ne 'Kavala' tepkisiDışişleri Bakanlığı, Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi'nin, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) Kavala kararını uygulayıp uygulamadığının tespiti hususunu AİHM'e havale etme niyetini içeren bildirimine ilişkin açıklama yaptı.
2.12.2021Haberler
Son dakika: Türkiye'den Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi'ne 'Kavala' tepkisi
Son dakika: Türkiye'den Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi'ne 'Kavala' tepkisiGelen son dakika haberine göre;  Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesinin Türkiye’nin, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) Kavala kararını uygulayıp uygulamadığının tespiti konusunu AİHM’e bırakma girişimine tepki göstererek, “Kavala kararının sürekli olarak gündemde tutulmasını tutarsız bir yaklaşım olarak görüyoruz” açıklamasını yaptı.
2.12.2021Siyaset
Polonya Anayasa Mahkemesi AİHM kararını geçersiz saydı
Polonya Anayasa Mahkemesi AİHM kararını geçersiz saydıPolonya ile Avrupa Konseyi arasındaki hukuk krizi büyüyor. Polonya Anayasa Mahkemesi, yargı reformu ile ilgili olarak yaşanan tartışmada AİHS'nin bir bölümünün Polonya yasalarıyla bağdaşmadığına hükmetti.
25.11.2021Dünya
'Benim kitabımda geri adım yok'
'Benim kitabımda geri adım yok'Büyükelçiler konusunda attığı adımı gövde gösterisi için değil, büyükelçilerin Türkiye’nin iç işlerine müdahil olmaması için attığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘geri adım attı’ ifadelerine de “Ben nasıl geri adım attım? Ben taarruzdayım. Benim kitabımda geri adım atmak yok” karşılığını verdi.
28.10.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 10 büyükelçi açıklaması: Ben taarruzdayım
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 10 büyükelçi açıklaması: Ben taarruzdayımCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan ziyareti dönüşü gazetecilere gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bazı ABD gazetelerinin, "Erdoğan krizden kaçtı, geri adım attı" haberlerini değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Ben nasıl geri adım attım? Ben taarruzdayım. Benim kitabımda geri adım atmak yok.' dedi.
27.10.2021Siyaset
Son dakika... 10 büyükelçinin geri adımı! Bahçeli'den çok sert sözler: Soros'un kuryesidir!
Son dakika... 10 büyükelçinin geri adımı! Bahçeli'den çok sert sözler: Soros'un kuryesidir!Gelen son dakika haberine göre; Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuşma yaptı. 10 büyükelçinin Osman Kavala ile ilgili geri adım atmasıyla ilgili toplumsal ve siyasal gerilimin tırmandırılmak istendiğini söyledi. Bahçeli, 'Zalim bir üst akıl hem büyükelçileri ve Millet İttifakı'nı dürte dürte harekete geçirmiştir. Şirret bir oyun ve tehlikeli bir rol paylaşımı söz konusudur. Türkiye'yi sıkıştırmak, bir sonraki tehditvari adımları tetiklemek için yapılmıştır. Emeller ortaya çıkmıştır.' dedi.
26.10.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop'tan 10 büyükelçi açıklaması
TBMM Başkanı Şentop'tan 10 büyükelçi açıklamasıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, 10 büyükelçinin tutuklu Osman Kavala'ya ilişkin açıklamasıyla ilgili, "TBMM'de bu büyükelçilerin konuşmuş olduğu davayla ilgili konuşamazken, anayasa bunu bize yasaklamışken, bizim milletvekillerimize yasaklamışken kalkıp yabancı ülkelerin büyükelçilerinin yargıya talimat verir bir şekilde 'derhal serbest bırakılmasının sağlanması' şeklinde bir ifadeyle bir bildiri kaleme almaları Türkiye'de iç işlerine çok açık ve çok terbiyesizce bir müdahaledir" dedi.
25.10.2021 Siyaset
525 bin mahkuma psikolojik destek
525 bin mahkuma psikolojik destekKovid-19 salgını ve yaşanan doğal afetler toplumda sarsıntıya yol açarken, psikolojik destek ihtiyacının tutuklu ve hükümlüler arasında da arttığı ortaya çıktı.
23.10.2021Gündem
AİHM, FETÖ firarisi Akın İpek'in başvurusunu kabul edilemez buldu
AİHM, FETÖ firarisi Akın İpek'in başvurusunu kabul edilemez bulduAvrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) çatı davasının firari sanığı, eski Koza Holding'in yöneticisi Hamdi Akın İpek'in başvurusunu kabul edilemez buldu.
21.10.2021Gündem
İYİ Parti lideri Akşener, Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti: Bana gelmiş bir adaylık talebi yok
İYİ Parti lideri Akşener, Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti: Bana gelmiş bir adaylık talebi yokCHP lideri Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda talebi olup olmadığı sorusuna, “Bana gelmiş herhangi bir talep yok” karşılığını verdi. 10 büyükelçinin Kavala çağrısına tepki gösteren Akşener, “Bu talebi doğru bulmuyoruz” derken, Kılıçdaroğlu, “Dışarıdan yapılacak hiçbir müdahaleyi doğru bulmayız” açıklamasını yaptı
21.10.2021Siyaset
Kılıçdaroğlu: Türkiye'ye dışarıdan yapılacak hiçbir müdahaleyi doğru bulmayız
Kılıçdaroğlu: Türkiye'ye dışarıdan yapılacak hiçbir müdahaleyi doğru bulmayızCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 10 büyükelçinin tutuklu Osman Kavala davasına ilişkin açıklaması ile ilgili olarak, "Türkiye'ye dışarıdan yapılacak hiçbir müdahaleyi doğru bulmayız; ama dışarıdan müdahaleye kapı açacak bir yönetimi de kabul etmeyiz" dedi.
20.10.2021Siyaset
Osman Kavala’yı futbolcu sanıyormuş
Osman Kavala’yı futbolcu sanıyormuş‘Çarşı Davası’ ile ‘Gezi Davası’nın birleşmesinin ardından ilk duruşma dün görüldü. Dosyaların birleştirilmesi itirazı reddedildi. Tutuklu olan Osman Kavala, “Avukat, sanıklardan Y.D.’ye ‘Osman Kavala’yı tanıyor musun?’ diye sormuş, ‘Hangi takımda oynuyor?’ cevabını almış” dedi
9.10.2021Gündem
Osman Kavala'nın tutukluluğunun devamına karar verildi
Osman Kavala'nın tutukluluğunun devamına karar verildiYeniden görülen Gezi Parkı eylemleri ile ilgili aralarında Osman Kavala, Can Dündar ile CIA eski danışmanı Henry Barkey'in de bulunduğu 17 sanıklı dava ile Çarşı taraftar grubundan 35 sanığın bulunduğu davaların birleştirilmesi sonrasındaki duruşmada, sanık Osman Kavala'nın tutukluluğunun devamına karar verildi.
8.10.2021Gündem
‘Binlerce kişiyi öldürebilirdi!’
‘Binlerce kişiyi öldürebilirdi!’Eski Rus ajanı Skripal’in İngiltere’de zehirlenmesiyle ilgili yeni detaylara ulaşıldı. Saldırıda kullanılan ve bir parfüm şişesine gizlenen ‘Noviçok’ miktarının binlerce kişiyi öldürebilecek kadar çok olduğu ortaya çıktı.
22.09.2021Dünya
AYM Başkanı Arslan, AİHM adli yıl açılışına katıldı
AYM Başkanı Arslan, AİHM adli yıl açılışına katıldıAnayasa Mahkemesi (AYM) Başkanı Zühtü Arslan ve beraberindeki heyet, 9-11 Eylül'de Fransa'nın Strazburg kentinde temaslarda bulunup, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) adli yıl açılışına katıldı.
11.09.2021Gündem
Rezan Epözdemir: Tahir Kıran çok yanlış söylemlerde bulundu
Rezan Epözdemir: Tahir Kıran çok yanlış söylemlerde bulunduGalatasaray SK Başkan Yardımcısı Av. Dr. Rezan Epözdemir, bugün açıklamalarda bulunan Çaykur Rizespor Başkanı Tahir Kıran'a yanıt verdi.
30.08.2021Galatasaray
Bakan Akar'dan Yunanistan'a tepki: Eşi benzeri olmayan iddialar
Bakan Akar'dan Yunanistan'a tepki: Eşi benzeri olmayan iddialarMilli Savunma Bakanı Akar, "Yunanistan'ın yayılmacı tutum, yaklaşım ve provokatif davranışlarla bir yere varamayacağını, bu politikaların akıldan uzak olduğunu görmesi lazım. Eşi benzeri olmayan iddialarla hem deniz hem hava sahalarının tamamına sahip çıkma iddiasıyla Türkiye'yi sınırlamak için ellerinden gelen gayreti gösteriyor." dedi.
29.08.2021Gündem
ABD'den Navalnıy'ın zehirlenmesiyle ilgili kişi ve kuruluşlara yaptırım
ABD'den Navalnıy'ın zehirlenmesiyle ilgili kişi ve kuruluşlara yaptırımABD yönetimi, Rus muhalif Aleksey Navalnıy’ın zehirlenmesi ve Rusya'nın kimyasal silah programıyla ilgili 9 kişi ve 2 kuruluşu yaptırım listesine aldı.
20.08.2021Ekonomi
Son dakika haberi: TFF Başkanı Nihat Özdemir: Süper Lig A.Ş'nin kurulması konusunda mutabık kaldık
Son dakika haberi: TFF Başkanı Nihat Özdemir: Süper Lig A.Ş'nin kurulması konusunda mutabık kaldıkAnkara'da düzenlenen Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağan Genel Kurulu'nda konuşan başkan Nihat Özdemir, "Federasyon olarak, Türk futbolunun bu süreci en az sorunla atlatması için tüm çabamızı ortaya koyduk. Aldığımız kararların başta kulüplerimiz olmak üzere tüm futbol paydaşlarının yararına olmasını ilke edindik. Statüler, Talimatlar, Genelgeler, yeni uygulamalar ile kulüplerimize nefes aldıran adımlar attık" dedi.
28.07.2021Süper Lig
TFF’de kritik kongre günü
TFF’de kritik kongre günüTürkiye Futbol Federasyonu’nun mali genel kurulu, 132 delegenin katılımı sağlanırsa bugün toplanacak. Kulüpler Birliği yetkilileri dün önce kendi aralarında sonra da Federasyon yöneticileriyle bir araya gelerek AİHM kararları ışığında yapılacak değişiklikleri tartıştı.
28.07.2021Futbol
Mustafa Cengiz ve Yusuf Günay’dan önemli açıklama
Mustafa Cengiz ve Yusuf Günay’dan önemli açıklamaGalatasaray Kulübü eski başkanı Mustafa Cengiz ve başkan yardımcısı Yusuf Günay, AİHM kararıyla ilgili iftiraya ve yalana maruz kaldıklarını belirterek yazılı açıklama yaptı.
22.07.2021Galatasaray
Bakan Gül: Faile değil, fiile bakarak karar verin
Bakan Gül: Faile değil, fiile bakarak karar verinAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, adli ve idari yargı adaylarının ödül töreninde, "Hangi suç kim tarafından işlenirse işlensin, faile değil fiile bakarak karar verin. Kişilerin dinine, diline, inancına, yaşam tarzına, siyasetine, felsefi anlayışına, mezhebine, doğduğu yere değil, dosyadaki delillere bakarak karar verin" dedi.
2.07.2021Siyaset
Dışişleri'nden Yunanistan yargıtayının kararına kınama
Dışişleri'nden Yunanistan yargıtayının kararına kınamaDışişleri Bakanlığı'nca İskeçe Türk Birliği'nin yeniden tescil başvurusunun Yunanistan yargıtayı tarafından reddedilmesine ilişkin "Yunanistan yargıtayının Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) kararlarını yok sayan kararını kınıyor, Yunanistan'ı, uluslararası hukuka uygun hareket ederek, 13 yıldır hayata geçirmekten imtina ettiği AİHM kararlarını uygulamaya ve Batı Trakya Türk Azınlığı sivil toplum örgütlerinin tescili için gerekli adımları atmaya davet ediyoruz" denildi.
1.07.2021Siyaset
Dışişleri’nden Yunanistan’a: Türk kimliğini inkâra son verin
Dışişleri’nden Yunanistan’a: Türk kimliğini inkâra son verinYunanistan Başbakanı Miçotakis’in, Batı Trakya’daki Türk köyleri ve azınlık çocuklarının kimliğine ilişkin kullandığı ifadeler büyük tepki çekti. Dışişleri Bakanlığı Miçotakis’i kınadı
23.05.2021Siyaset
Son dakika... AİHM, Çeçen mülteciyi Rusya’ya gönderen Fransa’yı uyardı!
Son dakika... AİHM, Çeçen mülteciyi Rusya’ya gönderen Fransa’yı uyardı!Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Çeçen bir mülteciyi sınır dışı ederek Rusya’ya gönderen Fransa’dan, bu tür kararlarda daha dikkatli davranmasını istedi.
15.04.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Aihm ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.