Aihm

Aihm

Son dakika AİHM haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan AİHM gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan AİHM haber sayfamızda...

Aihm

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.413 aihm haberi bulunmuştur.
AYM Başkanı Arslan, AİHM adli yıl açılışına katıldı
AYM Başkanı Arslan, AİHM adli yıl açılışına katıldı Anayasa Mahkemesi (AYM) Başkanı Zühtü Arslan ve beraberindeki heyet, 9-11 Eylül'de Fransa'nın Strazburg kentinde temaslarda bulunup, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) adli yıl açılışına katıldı.
11.09.2021Gündem
Rezan Epözdemir: Tahir Kıran çok yanlış söylemlerde bulundu
Rezan Epözdemir: Tahir Kıran çok yanlış söylemlerde bulunduGalatasaray SK Başkan Yardımcısı Av. Dr. Rezan Epözdemir, bugün açıklamalarda bulunan Çaykur Rizespor Başkanı Tahir Kıran'a yanıt verdi.
30.08.2021Galatasaray
Bakan Akar'dan Yunanistan'a tepki: Eşi benzeri olmayan iddialar
Bakan Akar'dan Yunanistan'a tepki: Eşi benzeri olmayan iddialarMilli Savunma Bakanı Akar, "Yunanistan'ın yayılmacı tutum, yaklaşım ve provokatif davranışlarla bir yere varamayacağını, bu politikaların akıldan uzak olduğunu görmesi lazım. Eşi benzeri olmayan iddialarla hem deniz hem hava sahalarının tamamına sahip çıkma iddiasıyla Türkiye'yi sınırlamak için ellerinden gelen gayreti gösteriyor." dedi.
29.08.2021Gündem
ABD'den Navalnıy'ın zehirlenmesiyle ilgili kişi ve kuruluşlara yaptırım
ABD'den Navalnıy'ın zehirlenmesiyle ilgili kişi ve kuruluşlara yaptırımABD yönetimi, Rus muhalif Aleksey Navalnıy’ın zehirlenmesi ve Rusya'nın kimyasal silah programıyla ilgili 9 kişi ve 2 kuruluşu yaptırım listesine aldı.
20.08.2021Ekonomi
Son dakika haberi: TFF Başkanı Nihat Özdemir: Süper Lig A.Ş'nin kurulması konusunda mutabık kaldık
Son dakika haberi: TFF Başkanı Nihat Özdemir: Süper Lig A.Ş'nin kurulması konusunda mutabık kaldıkAnkara'da düzenlenen Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağan Genel Kurulu'nda konuşan başkan Nihat Özdemir, "Federasyon olarak, Türk futbolunun bu süreci en az sorunla atlatması için tüm çabamızı ortaya koyduk. Aldığımız kararların başta kulüplerimiz olmak üzere tüm futbol paydaşlarının yararına olmasını ilke edindik. Statüler, Talimatlar, Genelgeler, yeni uygulamalar ile kulüplerimize nefes aldıran adımlar attık" dedi.
28.07.2021Süper Lig
TFF’de kritik kongre günü
TFF’de kritik kongre günüTürkiye Futbol Federasyonu’nun mali genel kurulu, 132 delegenin katılımı sağlanırsa bugün toplanacak. Kulüpler Birliği yetkilileri dün önce kendi aralarında sonra da Federasyon yöneticileriyle bir araya gelerek AİHM kararları ışığında yapılacak değişiklikleri tartıştı.
28.07.2021Futbol
Mustafa Cengiz ve Yusuf Günay’dan önemli açıklama
Mustafa Cengiz ve Yusuf Günay’dan önemli açıklamaGalatasaray Kulübü eski başkanı Mustafa Cengiz ve başkan yardımcısı Yusuf Günay, AİHM kararıyla ilgili iftiraya ve yalana maruz kaldıklarını belirterek yazılı açıklama yaptı.
22.07.2021Galatasaray
Bakan Gül: Faile değil, fiile bakarak karar verin
Bakan Gül: Faile değil, fiile bakarak karar verinAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, adli ve idari yargı adaylarının ödül töreninde, "Hangi suç kim tarafından işlenirse işlensin, faile değil fiile bakarak karar verin. Kişilerin dinine, diline, inancına, yaşam tarzına, siyasetine, felsefi anlayışına, mezhebine, doğduğu yere değil, dosyadaki delillere bakarak karar verin" dedi.
2.07.2021Siyaset
Dışişleri'nden Yunanistan yargıtayının kararına kınama
Dışişleri'nden Yunanistan yargıtayının kararına kınamaDışişleri Bakanlığı'nca İskeçe Türk Birliği'nin yeniden tescil başvurusunun Yunanistan yargıtayı tarafından reddedilmesine ilişkin "Yunanistan yargıtayının Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) kararlarını yok sayan kararını kınıyor, Yunanistan'ı, uluslararası hukuka uygun hareket ederek, 13 yıldır hayata geçirmekten imtina ettiği AİHM kararlarını uygulamaya ve Batı Trakya Türk Azınlığı sivil toplum örgütlerinin tescili için gerekli adımları atmaya davet ediyoruz" denildi.
1.07.2021Siyaset
Dışişleri’nden Yunanistan’a: Türk kimliğini inkâra son verin
Dışişleri’nden Yunanistan’a: Türk kimliğini inkâra son verinYunanistan Başbakanı Miçotakis’in, Batı Trakya’daki Türk köyleri ve azınlık çocuklarının kimliğine ilişkin kullandığı ifadeler büyük tepki çekti. Dışişleri Bakanlığı Miçotakis’i kınadı
23.05.2021Siyaset
Son dakika... AİHM, Çeçen mülteciyi Rusya’ya gönderen Fransa’yı uyardı!
Son dakika... AİHM, Çeçen mülteciyi Rusya’ya gönderen Fransa’yı uyardı!Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Çeçen bir mülteciyi sınır dışı ederek Rusya’ya gönderen Fransa’dan, bu tür kararlarda daha dikkatli davranmasını istedi.
15.04.2021Dünya
AİHM, Selahattin Demirtaş'ın 'özel hayata saygı hakkının ihlali' başvurusunu kabul edilemez buldu
AİHM, Selahattin Demirtaş'ın 'özel hayata saygı hakkının ihlali' başvurusunu kabul edilemez bulduAvrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, "cezaevindeki 9 tutuklu ile sosyal faaliyetlerde bulunma talebinin gerekçesiz reddedildiği gerekçesiyle" yaptığı başvuruyu kabul edilemez buldu.
13.04.2021Gündem
Danıştay, TSK personeline başörtüsü serbestisi getiren düzenlemenin iptal istemini reddetti
Danıştay, TSK personeline başörtüsü serbestisi getiren düzenlemenin iptal istemini reddettiDanıştay 2. Dairesi, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personeline başörtüsü serbestisi getiren düzenlemenin iptali istemiyle açılan davayı reddetti.
8.04.2021Gündem
‘AİHM’ye gidiyoruz’
‘AİHM’ye gidiyoruz’AYM’ye iki başvuru yaptığını, esastan yaptığı başvuruya ilişkin henüz karar verilmediğini belirten Gergerlioğlu, “Vekilliğin düşürülmesiyle ilgili başvurumuz bugün reddedildi. Bununla ilgili AİHM’ye gidiyoruz” dedi...
1.04.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop, AKPM Başkanı Daems ile görüştü
TBMM Başkanı Şentop, AKPM Başkanı Daems ile görüştüTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "(Nefrete Hayır-No hate!) kampanyası yürüten Avrupa Komisyonu Parlamenter Meclisi (AKPM), kendi içinde nefret söylemini dizginleyemediği takdirde güvenilirliğini ve inandırıcılığını kaybedecektir." dedi.
30.03.2021Siyaset
ABD'den Rusya'ya Navalnıy hamlesi
ABD'den Rusya'ya Navalnıy hamlesiABD Ticaret Bakanlığı, Rus muhalif Aleksey Navalnıy'ın zehirlenmesine tepki olarak Rusya'ya yönelik ihracat kısıtlamalarını genişleteceğini duyurdu.
17.03.2021Ekonomi
Aihm Nedir, Görevleri Nelerdir? Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Nereye Bağlıdır?
Aihm Nedir, Görevleri Nelerdir? Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Nereye Bağlıdır?Yargı konusundan önde gelen mahkemelerden biri olan Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi nedir? Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi pek çok ülkeyi ilgilendiren çeşitli kararlar alabilmektedir. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi herhangi bir ülkeye bağlı mıdır? Bu soruların cevaplarını sizler için derledik.
15.03.2021Eğitim
Adalet Bakanı Gül'den AİHM'e tepki: Çifte standartlarını görüyoruz
Adalet Bakanı Gül'den AİHM'e tepki: Çifte standartlarını görüyoruzAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, katalog suçlarla ilgili somut delillere dayanma koşulunu öngördüklerini belirterek, "Katalog suçlar olduğunda uygulayıcılar otomatik olarak artık delil vardır yaklaşımında. Burada, somut delil bulunma şartı tutuklama için bir gerekliliktir, diye düzenleme düşünüyoruz. Somut delil olacak, ondan sonra tutuklanacak gibi genel ilkelerle mevzuata dönük çalışmalar yapacağız." dedi. Bakan Gül, "AİHM'nin çifte standartlarını da görüyoruz. Bir yerdeki terör eylemlerine karşı sessiz kalmayı demokratik toplum için tehdit olarak görürken, 'Türkiye'de siyasi maddelerle faaliyetler yapıldığı' gibi kararlar da veriliyor." açıklamasında bulundu
8.03.2021Siyaset
Son dakika... Adalet Bakanı Gül'den İnsan Hakları Eylem Planı açıklaması
Son dakika... Adalet Bakanı Gül'den İnsan Hakları Eylem Planı açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Anadolu Ajansı Editör Masası'nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bakan Gül, 'İnsan Hakları Eylem Planı'nın iki yıllık uygulama süreci var. Tüm faaliyetler iki yıl içinde tamamlanmış olacak' dedi.
3.03.2021Siyaset
Beyaz Saray: Biden'ın, Putin ile ilişkisi Trump'ınkinden çok daha farklı olacak
Beyaz Saray: Biden'ın, Putin ile ilişkisi Trump'ınkinden çok daha farklı olacakBeyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, ABD Başkanı Joe Biden'ın, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ilişkisinin Donald Trump yönetiminden daha farklı olacağını açıkladı.
2.03.2021Dünya
Boğaziçi Hukuk Fakültesi’nin yeni dekanı Milliyet’in sorularını yanıtladı: Adaletten asla ödün vermem
Boğaziçi Hukuk Fakültesi’nin yeni dekanı Milliyet’in sorularını yanıtladı: Adaletten asla ödün vermemHiç kimsenin yaşam tarzı, siyasi görüşü ve inancıyla ilgilenmediğini söyleyen Prof. Dr. Selami Kuran, “Tek kriterim herkesin işini yapması, liyakat ve adalettir. Boğaziçi Hukuk Fakültesi’ne babamın oğlu gelse liyakat ve adaletten ödün vermem” dedi
20.02.2021Gündem
Kremlin Sözcüsü Peskov, AİHM’in Navalnıy kararı için "yasa dışı" dedi
Kremlin Sözcüsü Peskov, AİHM’in Navalnıy kararı için "yasa dışı" dediKremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin (AİHM), hapis cezasına çarptırılan Rus muhalif Aleksey Navalnıy’ın serbest bırakılması kararının yasa dışı olduğunu savundu.
18.02.2021Dünya
Son dakika - Trabzonspor, AİHM'e başvurduğunu açıkladı!
Son dakika - Trabzonspor, AİHM'e başvurduğunu açıkladı!Trabzonspor Kulübü, 2010-11 sezonu lig şampiyonluğu için Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) başvurduğunu açıkladı.
15.02.2021Trabzonspor
Son dakika... Türkiye'den ABD'ye çok sert Osman Kavala tepkisi
Son dakika... Türkiye'den ABD'ye çok sert Osman Kavala tepkisiWashington'dan gelen açıklamalara yanıt veren Dışişleri Bakanlığı, "Türkiye bir hukuk devletidir. Hiçbir devlet veya hiç kimse Türk mahkemelerine yargı süreçleri hakkında emir veremez" dedi.
11.02.2021Dünya
‘Avrupa ülkeleri hak ihlalinde bizim önümüzde’
‘Avrupa ülkeleri hak ihlalinde bizim önümüzde’Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) 2020 yılı verilerine göre, Türkiye ihlal kararlarında Avrupa ortalamasının altında çıktı
6.02.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

aihmABDNavalnıyYunanistanSon dakika

Aihm ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.