Geri Dön

Akar’dan kritik ziyaret

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve kuvvet komutanlarıyla birlikte Libya’ya gitti. Libya Yüksek Devlet Konseyi Başkanı Halid El Meşri, Savunma Bakanı Selahaddin Nemruş, İçişleri Bakanı Fethi Başağa ile görüşen Akar ve komutanlar, daha sonra Libya Görev Grup Komutanlığını ziyaret edip, Mehmetçik ile de bir araya geldi.

Akar’dan kritik ziyaret

Akar, ilk olarak Libya Savunma Bakanı Selahaddin Nemruş ile görüştü. Görüşmenin açılışında konuşan Akar, sözlerine 24 Aralık Libya Bağımsızlık Günü’nü kutladı ve “Siz burada ne kadar rahat, güçlü ve huzurlu olursanız biz de Türkiye’de kendimizi o kadar rahat ve huzurlu hissederiz” dedi.

Akar, beraberindeki komutanlar Kara Harp Okulu’nun mezuniyet törenine de katıldı. Mezun olan öğrencilerden dereceye girenler, Libya Savunma Bakanı Nemruş, Yüksek Devlet Konseyi Başkanı Meşri, İçişleri Bakanı Başağa’nın yanı sıra Akar ve Güler tarafından tebrik edildi.

 

Her şey bir anda oldu! Vitesleri karıştırınca otomobiliyle bahçeye uçtuKahramanmaraş’ta Ayşe Orçan, geri manevra yapmak isterken otomobil, hızla ileri gidip bir evin bahçesine uçtu. Ev ile istinat duvarı arasında dik vaziyette kalan otomobilin sürücüsü Orçan ise tedavi altına alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet