Geri Dön

Alacağını tahsil edemeyen işçi, patronun helikopterini çaldı

Yunanistan'da, kriz nedeniyle ekonomik durumu kötüleşen şirketten 20 bin avroluk alacağını tahsil edemeyen işçi, patronun 3,5 milyon avroluk helikopterini çaldı.

Alınan bilgiye göre, İstanbul kökenli Rum işadamı Prodromos Emfiyecioğlu'ya ait bir şirkette helikopter makinisti olarak çalışan Stelyos Georgiyu, son dönemde ödenmeyen maaşlarını tahsil etmek için mahkemeye başvurdu. Mahkeme kararıyla alacağının bir bölümünü tahsil eden Gerogiyu, geriye kalan 20 bin avroluk bölümünü ise Emfiyecioğlu'na ait 3,5 milyon avroluk helikopterin satışından sonra ödenmesi konusunda patronuyla anlaştı. Ancak, helikopterin satışının gecikmesi üzerine Georgiyu, özel bir hangarda bulunan helikopteri bir TIR kamyonuna yükleyerek bilinmeyen bir yere kaçırdı.

Yunan medyasına yansıyan haberlerde Emfiyecioğlu'nun, şu anda nerede bulunduğu bilinmeyen helikoptere 2,5 milyona alıcı bulduğunu belirterek, satışın gerçekleşmesi için, Georgiyu'ya helikopteri geri getirmesi çağrısında bulunduğu belirtildi.

İstanbul'da DEAŞ operasyonuİstanbul Emniyet Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne (TEM) bağlı polis ekipleri, 9 ilçede DEAŞ terör örgütüne yönelik daha önceden belirlenen 16 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. 16 şüpheliye yönelik operasyon kapsamında girilen adreslerde arama yapan polis ekipleri çok sayıda kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınanlar sorgulanmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet