Atina

Atina

Son dakika Atina haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Atina gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Atina haber sayfamızda...

Atina

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 11.400 atina haberi bulunmuştur.
Namaz Sureleri Sırası: Namazda Okunan Zammı Sureler Sıralaması ve Okunuşu
Namaz Sureleri Sırası: Namazda Okunan Zammı Sureler Sıralaması ve Okunuşuİslam’ın ikinci şartı olan namaz Müslüman alemi için farz kılınmıştır. Dinin direği olarak da nitelendirilen namaz 5 vakit kılınır. Sabah, öğle, ikindi, akşam ve yatsı vakitlerinde kılınan namaz surelerinin sıralaması vardır. İbadet etmek, af dilemek ve yalvarmak anlamına gelen namazda okunan duaların da sıralaması vardır. Müslüman dünyası için farz buyrulan namaz kılmak ibadetlerin en başında gelmektedir. Namaz sureleri sıralaması ve namazda okunan dualar ile anlamları ibadette önemli yere sahiptir. Zammı sureler namazda okunan kısa surelere denir ve Kur'an-ı Kerim'in son sayfalarında yer alır. Namazda okunan zammı sureler sıralaması ve okunuşu nelerdir? diyorsanız "Namaz sureleri sırası" içeriğimizden detaylıca okuyabilrsiniz.
18.09.2021Sureler
Dışişleri'nden 9 AB ülkesinin ortak bildirisine sert tepki
Dışişleri'nden 9 AB ülkesinin ortak bildirisine sert tepkiDışişleri Bakanlığı, AB’nin dokuz üyesinin (Fransa, GKRY, Hırvatistan, İspanya, İtalya, Malta, Portekiz, Slovenya, Yunanistan) 17 Eylül 2021 tarihinde Atina’da yaptıkları Zirve sonucunda yayınlanan ortak bildiriye tepki gösterdi.
18.09.2021Dünya
Rabbena duaları okunuşu! Rabbenağfirli ve Rabbena Atina duası okunuşu ve Türkçe Anlamı
Rabbena duaları okunuşu! Rabbenağfirli ve Rabbena Atina duası okunuşu ve Türkçe AnlamıRabbena dualarının okunuşu araştırılan dualar arasında yer alıyor. Diğer tarafta Rabbenağfirli ve Rabbena Atina dualarının anlamı merak ediliyor. İşte Rabbena dualarının okunuşu ve anlamları...
16.09.2021Dualar
Namaz nasıl kılınır? Namaz sureleri, duaları sırası ve okunuşu? Sabah - öğle - ikindi - akşam - yatsı namazı kaç rekat, kılınışı nasıl?
Namaz nasıl kılınır? Namaz sureleri, duaları sırası ve okunuşu? Sabah - öğle - ikindi - akşam - yatsı namazı kaç rekat, kılınışı nasıl?İslam alemi için farz olan ibadetlerden biri de namaz kılmaktır. Gün içinde 5 ayrı vakitte namaz kılmak dini görevlerimizin en önemlisidir. Sabah namazı, öğle namazı, ikinci namazı, akşam namazı ve yatsı namazından oluşan günlük namaz nasıl kılınır? Namaz duaları, rekatları nedir? Namaz kılınışı nasıl olur? İşte Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından namaz nasıl kılınır sorusunun kadın ve erkek resimli anlatımı...
16.09.2021Gündem
Kunut Duaları 1-2 Oku: Kunut Duası Arapça Yazılışı, Okunuşu ve Türkçe Anlamı
Kunut Duaları 1-2 Oku: Kunut Duası Arapça Yazılışı, Okunuşu ve Türkçe AnlamıVitir namazı, yatsı namazından sonra kılınan, Hanefîlere göre üç rekâtlı vacip bir namazdır. Üçüncü rekâtta kıraat tamamlandıktan (Fâtiha ve ardından bir sûre ya da birkaç âyet okunduktan) sonra eller kulaklara kadar kaldırılarak tekbir alınır ve kunut duaları okunur. Bu nedenle Kunut dualarının önemi bir hayli büyüktür. Peki, Kunut duaları 1 ve 2 Türkçe anlamı ve Arapça okunuşu nedir?
16.09.2021Gündem
Son dakika... Türkiye'nin drone üssü korkuttu! ABD merkezli kuruluştan gülünç iddia
Son dakika... Türkiye'nin drone üssü korkuttu! ABD merkezli kuruluştan gülünç iddiaSon dakika haberlere göre, Türkiye'nin Kıbrıs'ta inşa ettiği ve Yunanistan'ı paniğe sevk eden Geçitkale üssünün yankıları devam ediyor. Atina yönetiminin Washington'a sığınarak yardım istemesine sebep olan üsle ilgili, ABD merkezli bir kuruluştan 'güvenlik riski' iddiası gündeme oturdu.
15.09.2021Dünya
Yunanistan'dan Suudi Arabistan’a füze sistemlerinde kullanılacak batarya yardımı
Yunanistan'dan Suudi Arabistan’a füze sistemlerinde kullanılacak batarya yardımıYunan Silahlı Kuvvetlerine ait bir ekibin, Suudi Arabistan’a, Patriot füze sistemlerinde kullanılan güdümlü hava savunma bataryası götürmek üzere yola çıktığı bildirildi.
15.09.2021Dünya
Afganistan’ın kültürel mirası nasıl korunur?
Afganistan’ın kültürel mirası nasıl korunur?Afganistan’da Taliban’ın iktidara dönüşü, kültürel mirası önemseyen ve bu mirasa karşı başka yeni bir şiddet kampanyası ihtimalini aklına getiren herkesi kaygılandırıyor
15.09.2021Kültür Sanat
Son dakika haberler... Yunan basını ordusunu uyardı! Türkiye'nin iş birliği kaygı verici
Son dakika haberler... Yunan basını ordusunu uyardı! Türkiye'nin iş birliği kaygı vericiSon dakika haberlere göre, Türkiye'nin Azerbaycan ile her geçen gün geliştirdiği askeri ortaklık, Atina'da yankılanıyor. Doğu Akdeniz'de istediği sonuca bir türlü ulaşamayan ve çareyi dışa bağımlılıkta bulan ülkeyi yeni bir korku sardı. Yunan medyası, Ankara-Bakü hattındaki gelişmelerin kendileri için 'alarm zillerini artık çalması gerektiğini' yazdı.
14.09.2021Dünya
Garry Rodrigues adım adım Olympiakos'a!
Garry Rodrigues adım adım Olympiakos'a!Bir dönem Galatasaray ve Fenerbahçe formaları giyen Garry Rodrigues, Al-Ittihad'dan ayrılmasının ardından Yunan ekibi Olympiakos'a imza atmaya hazırlanıyor.
Dünya Ralli Şampiyonası’nda (WRC) heyecan Yunanistan’da yaşanıyor
Dünya Ralli Şampiyonası’nda (WRC) heyecan Yunanistan’da yaşanıyorDünyanın en prestijli spor organizasyonlarından biri olan Dünya Ralli Şampiyonası’nda (WRC) 2021 takviminin dokuzuncu rallisi Yunanistan’da koşuluyor. 2013 yılından bu yana ilk kez düzenlenen Akropolis Rallisi bir kez daha Red Bull sporcularının çekişmesine sahne olacak. Hız ve adrenalin tutkunlarının heyecanla beklediği rallide gözler, 162 puanla şampiyona lideri olan Red Bull sporcusu Sebastien Ogier’nin üzerinde olacak.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Atina'ya net mesaj
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Atina'ya net mesajCumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir'de Adalar Denizi Sempozyomu'na video mesaj gönderdi. Erdoğan, "Ege Denizi medeniyetin kavşak noktasında yer aldı.Ege Denizi barış ve dostlukla anılmalı. Aylan Bebek dünyanın utanç vesikası olarak hafızalarda. Tarihi fırsatlar Yunanistan nedeniyle heba edilmiştir." dedi.
9.09.2021Haberler
Son dakika! Bakan Akar'dan Rum yönetiminin skandal kararına tepki
Son dakika! Bakan Akar'dan Rum yönetiminin skandal kararına tepkiİzmir’de 'Adalar Denizi ve Yunanistan ile Komşuluk İlişkileri Sorunları Sempozyumu'nda konuşan Bakan Akar, Rum kesiminin Atatürk kitabıyla ilgili verdiği skandal talimata tepki gösterdi. Akar, "Çarpık ve düşmanca zihniyetin bir örneği. Şiddetle reddediyor ve şiddetle kınıyoruz." dedi.
9.09.2021Gündem
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Atina'ya net mesaj
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Atina'ya net mesajCumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir'de Adalar Denizi Sempozyomu'na video mesaj gönderdi. Erdoğan, "Türkiye, Suriye kaynaklı düzensiz göçün engellenmesine yönelik verdiği olağanüstü mücadelede tek başına bırakılmıştır. Suriyeli mazlumlara kapanan kapıların, ülkemizde darbe girişiminde bulunmuş ve 251 vatandaşımızın kanını dökmüş FETÖ'cü canilere sonuna kadar açılması ise insanlık adına hicap kaynağıdır. Bu tablo karşısında komşumuz Yunanistan ülkemizin iyi niyetli çabalarına anlamlı katkı sunmak yerine maksimalist politikalarına hız vermiştir. Mülteci krizi iki ülke arasındaki iş birliğinin güçlendirilmesine vesile olabilecekken bu tarihi fırsat Yunanistan'ın uzlaşmaz tutumu sebebiyle heba edilmiştir." dedi.
9.09.2021Gündem
Son dakika... Theodorakis'e elveda! Cenazede dikkat çeken detay...
Son dakika... Theodorakis'e elveda! Cenazede dikkat çeken detay...Son dakika haberlere göre, ölümü Türkiye'de de büyük üzüntüye yol açan büyük sanatçı, babasının memleketinde toprağa veriliyor. Hanya'daki cenaze töreninde geleneksel giysiler giyen erkekler ve kadınlar göze çarptı.
9.09.2021Dünya
Uşak'ta yangın! Ekipler oraya koştu
Uşak'ta yangın! Ekipler oraya koştuUşak'ın Banaz ilçesinde çıkan yangında 3 ev ve kullanılmayan bir iş yerinde hasar oluştu.
8.09.2021Gündem
Büyük felaketler geliyor! Uzmanlardan 'Korkutan rekorlar artacak' uyarısı
Büyük felaketler geliyor! Uzmanlardan 'Korkutan rekorlar artacak' uyarısıİnsan kaynaklı iklim değişikliğinin yarattığı afetlerin önüne geçilemiyor. Akdeniz başta olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerinden peş peşe gelen sıcaklık rekorlarının ardından, uzmanlar uyarılarda bulundu: Son kilometre taşı...
8.09.2021Dünya
İstanbul’un en eski aziz mezarı anıtı
İstanbul’un en eski aziz mezarı anıtıKüçükçekmece Gölü’nün kıyısındaki Bathonea kazılarında, aziz mertebesine erişmiş kişilerin hatırasına yapılmış mezar anıtı kabul edilen bir yapı bulundu. “Martiryon” denilen yapının Theodoros Theron adlı azizin anısına yapıldığı sanılıyor
8.09.2021Gündem
Ahmet Sevindik: Çok zengin ve dramatik bir tarihin verdiği malzemeyi romanda kullandım
Ahmet Sevindik: Çok zengin ve dramatik bir tarihin verdiği malzemeyi romanda kullandımUzun yıllar boyunca gazeteci kimliğiyle tanınan Ahmet Sevindik, bu kez polisiye bir romanla karşımıza çıkıyor. Balkan Hayaletleri adını taşıyan romanında okuru Rumeli coğrafyasında bir cinayetin izi peşinde yolculuğa çıkaran Ahmet Sevindik Türkiye ile bu coğrafya arasında bir köprü kuruyor. Farklı kültürlerin asırlardır bir arada yaşayıp yer yer de çatıştığı bu coğrafyada okuru bir yolculuğa çıkaran Ahmet Sevindik, romanında bu zengin tarihi birikimle de buluşturuyor. Hikâyeyi Osmanlı'nın son yıllarından günümüze taşıyan Balkan Hayaletleri üzerine Ahmet Sevindik ile konuştuk.
Son dakika haberi... Atina hayal dünyasında! Şimdi de İsrail füzesine bel bağladı
Son dakika haberi... Atina hayal dünyasında! Şimdi de İsrail füzesine bel bağladıSon dakika haberlere göre, çökmüş ekonomisini Türkiye ile girdiği rekabet nedeniyle iyiden iyiye uçuruma sürükleyen Yunanistan, bu sefer de umudunu daha önce farklı askeri anlaşmalar imzaladığı İsrail füzelerine bağladı. Daha önce defalarca Türkiye'nin askeri teknolojisi karşısında hüsrana uğrayan Yunanistan, rotasını 250 milyon avroya mal olan projeye çevirdi.
5.09.2021 Dünya
Son dakika... MSB duyurdu! 1865 terörist etkisiz hale getirildi
Son dakika... MSB duyurdu! 1865 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, “Irak’ın kuzeyindeki Metina ve Avaşin-Basyan bölgelerinde icra edilen Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarında bugüne kadar 244 terörist etkisiz hale getirildi. Tedbirler sayesinde son bir ayda, tüm hudutlarımızdan yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 13 bin 769 şahıs yakalandı, 25 bin 186 şahıs hududu geçmeden engellendi” dedi.
5.09.2021Gündem
'Mu' varyantı Yunanistan'da görüldü
'Mu' varyantı Yunanistan'da görüldüYunanistan'da yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) ilk kez Kolombiya'da tespit edilen Mu varyantı tespit edildi.
3.09.2021Dünya
Son dakika haberleri: Akıncı Yunanistan'ı sarstı! 'Türkiye gösterdi, sıcak sonbahar...'
Son dakika haberleri: Akıncı Yunanistan'ı sarstı! 'Türkiye gösterdi, sıcak sonbahar...'Birkaç yılda drone teknolojisinde dünya çapında ses getiren Türkiye'nin Akıncı TİHA'yı tanıtması, Yunan medyası tarafından manşetten verildi. Drone filosunun Yunan ordusundaki endişeleri artırdığını yazan medya, hava savunma sistemlerinin ciddi bir testten geçeceğini kaydetti.
2.09.2021Dünya
Yunanistan'da sağlık çalışanlarından aşı protestosu
Yunanistan'da sağlık çalışanlarından aşı protestosuYunanistan'da sağlık çalışanları, hükümetin kendilerine yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı zorunluluğu getirmesi nedeniyle gösteri düzenledi.
2.09.2021Dünya
Son dakika... Mikis Theodorakis hayatını kaybetti! 'Milliyet'in özel bir yeri oldu'
Son dakika... Mikis Theodorakis hayatını kaybetti! 'Milliyet'in özel bir yeri oldu'Dünyaca ünlü sanatçı Mikis Theodorakis 96 yaşında hayatını kaybetti. Yunanistan'da cunta yönetimine direnişiyle bir halk kahramanı haline gelen ve bu yüzden de "Halkın Sesi" olarak anılan Theodorakis, başta "Zorba" olmak üzere birçok film için bestelediği müziklerle de tanınıyordu. Usta ismin kaybından büyük üzüntü duyduğunu söyleyen Zülfü Livaneli, "Mikis Theodorakis ile birlikte yaptığımız işler 80'lerden beri defalarca hem Milliyet hem de Milliyet Sanat'ta yer almıştı. Dolayısıyla Milliyet'in de her ikimiz için çok özel bir yeri oldu" dedi.
14.09.2021Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

yunanistanbayraktar tb2son dakika haberlerAtinaiha

Atina ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.