Geri Dön
DünyaAlevler 79 katlı ünlü gökdeleni sardı, çığlıklar yükseldi!

Alevler 79 katlı ünlü gökdeleni sardı, çığlıklar yükseldi!

Dubai'deki Torch Tower'da çıkan yangın tüm kentte paniğe yol açtı. Üst katları saran alevler gökdelende yaşayanları uykuda yakaladı, George isimli bir bina sakini "Uyuyorduk, yangın alarmıyla ve insanların çığlıklarıyla uyandık. Merdivenleri koşarak indik" dedi. Yangın sırasında gökdelenden aşağıya parçalar düştüğü görüldü.

Alevler 79 katlı ünlü gökdeleni sardı, çığlıklar yükseldi!

Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) başkenti Dubai'deki 79 katlı Torch Tower'da çıkan yangın şehirde büyük paniğe yol açtı.

Gece yarısı yükselen alevlerin 337 metre yükseklikteki binayı sarmasıyla çığlıklar yükseldi.

Reuters haber ajansına konuşan George isimli bina sakini, "Uyuyorduk, yangın alarmıyla ve insanların çığlıklarıyla uyandık. Merdivenleri koşarak indik. Çok kötüydü, alevler gece saat 01.00 civarı çok güçlüydü. Sonraki iki saatte yavaş yavaş kontrol altına alındı" dedi.

12 katta yaşayan Muhammed ise, ilk başta yüksek katların alevle kaplandığını ve daha sonra alevlerin aşağıya doğru indiğini söyledi.

Dubai sivil savunma ekibi, alevlerin saat 04.00 itibariyle tamamen söndürüldüğünü açıkladı.

Yangının duyulmasıyla Torch Tower çevresindeki yollar kapatıldı. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde binadan bazı parçaların sokaklara düştüğü görülüyor. Reuters ise, gökdelen çevresinin kum ve enkazla kaplandığını aktarıyor.

Bina büyük bir başarıyla tahliye edildi, yangında ölen ya da yaralanan yok.

Ancak iki yıl önce de aynı gökdelende yangın çıkması, soru işaretlerini artırıyor. Torch Tower, 2015 yılındaki yangında büyük zarar görmüştü.

Birçok gökdelene ev sahipliği yapan Körfez ülkesi BAE'deki son büyük yangın, geçen yıl 28 katlı inşaat halindeki bir binada çıkmıştı. Alevlerin güçlükle söndürüldüğü olayda 13 kişi yaralanmıştı.

Cumhurbaşkanı'na ve Özlem Zengin'e 'hakaret' ile suçlanan avukat hakim karşısındaCumhurbaşkanı'na ve AK Parti Milletvekili Özlem Zengin'e sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım nedeniyle hakaret ettiği iddiasıyla 7 yıla kadar hapsi istenen avukat Mert Yaşar, hakim karşısına çıktı. Avukat Yaşar, paylaşımında Cumhurbaşkanına hakareti olmadığını belirterek "Paylaşımım dil bilgisi açısından sorunludur. Başka bir yere çekilmiştir" diyerek beraatini talep etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet