Gökdelen

Gökdelen

Son dakika gökdelen haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan gökdelen gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan gökdelen haber sayfamızda...

Gökdelen

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 845 gokdelen haberi bulunmuştur.
Avrupa'da en fazla gökdelen Türkiye'de
Avrupa'da en fazla gökdelen Türkiye'de20. yüzyılın başlarında ABD'nin New York ve Chicago kentlerinde birbiri ardına yükselmeye başlayan gökdelenler kısa sürede dünyanın farklı kentlerinde de inşa edilir oldu. 1990'lı yıllardan itibaren Avrupa, Orta Doğu ve Uzak Doğu'da inşa edilmeye başlanan gökdelenler bugün kentler arasında bir yükseklik yarışına dönüşmüş durumda. Dubai'de bulunan Burj Khalifa bir kilometreye yaklaşan uzunluğuyla dünyanın en yüksek binası. Yapılan araştırmalara göre Avrupa kıtasında en çok gökdelen Türkiye'de bulunuyor. Türkiye'de yüksekliği 150 metreyi aşan 66 bina bulunurken en yakın takipçisi Rusya'da bu sayı 58. Belçika, İrlanda, Çekya gibi ülkelerde hiç gökdelen bulunmazken İsviçre'de yalnızca bir adet gökdelen bulunuyor. Türkiye ve Rusya'nın ardından üçüncü sırada yer alan İngiltere'de 34 gökdelen bulunuyor.
5.03.2021Tatil
Çözüm yakın
Çözüm yakınİnciraltı’nda mülk sahiplerini mağdur etmeyen ve kamu yararı gözeten planlar, birkaç ay içinde askıya çıkacak
21.02.2021Ege
Erbil neresi? Erbil nerede? İşte Erbil'in haritada konumu
Erbil neresi? Erbil nerede? İşte Erbil'in haritada konumuErbil nerede? Erbil hangi bölgede yer alıyor? Vatandaşlar Erbil'in harita üzerindeki konumunu araştırıyor. İşte Erbil ile ilgili merak edilen bilgiler ve ERbil'in harita üzerindeki yeri.
16.02.2021Gündem
Dünyanın en yüksek 25 gökdeleni
Dünyanın en yüksek 25 gökdeleniMısır Piramitleri, Ayasofya ya da Eiffel Kulesi hepsi tarih boyunca insanlığın mimaride ulaşabileceği sınırları gösterdi. 19. yüzyılın sonundan itibaren teknolojinin de gelişmesiyle birlikte insanlar çok katlı yapılar inşa etmeye hız verdi. New York ve Chicago'da başlayan gökdelen modası sonrasında ABD'nin diğer şehirlerine de yayıldı. Günümüzde Uzak Doğu ve Orta Doğu'da çokça örneğine rastlayabileceğimiz gökdelenler inşa edildikleri kentlerin adeta birer simgesi haline gelip turistlerin ilgi odağı oldu. İşte aralarında İstanbul'dan da bir gökdelenin yer aldığı dünya genelinde en yüksek 25 gökdelen.
28.01.2021Tatil
Türkiye'nin gözü orada! Rekor kırıldı
Türkiye'nin gözü orada! Rekor kırıldıTürkiye’nin en yüksek, dünyanın ise üçüncü barajı olacak olan Yusufeli Barajı’nın gövde yüksekliğinde sona gelindi. Barajı inşaatında 4 milyon metreküplük beton kullanılarak bir rekora imza atıldı.
27.01.2021Ekonomi
Ruhani'den nükleer anlaşmaya dönme çağrısı
Ruhani'den nükleer anlaşmaya dönme çağrısıİran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, bugün göreve başlayacak Joe Biden yönetimine nükleer anlaşmaya dönmesi çağrısında bulunarak, "Bugün top Washington sahasında. Onlar taahhütlerine uyarsa biz de uyarız." dedi.
20.01.2021Dünya
Antik Grup’tan dört proje daha
Antik Grup’tan dört proje dahaSeferihisar’ın en büyük projesini hayata geçiren Antik Grup İnşaat, yeni yılda yatırımlarına devam edecek. İzmir yeni kent merkezinde; iki gökdelen, Yeşilyurt’ta konut, Urla’da ise villa projeleri hayata geçecek.
19.01.2021Ege
Dünyanın en yüksek gökdeleni Burc Khalifa'ya CZN Burak'ın fotoğrafı yansıtıldı
Dünyanın en yüksek gökdeleni Burc Khalifa'ya CZN Burak'ın fotoğrafı yansıtıldıSosyal medyada CZN Burak olarak tanınan ünlü şef Burak Özdemir, Dubai'nin en büyük lüks restoranını açıyor. Hazırlıkları tamamlanan restoranın tanıtımı için dünyanın en yüksek gökdeleni Burj Khalifa’ya Burak Özdemir'in fotoğrafı yansıtıldı.
25.12.2020Cadde
Gökdelen filmi konusu nedir? Gökdelen oyuncuları kim? İşte, Gökdelen oyuncu kadrosu...
Gökdelen filmi konusu nedir? Gökdelen oyuncuları kim? İşte, Gökdelen oyuncu kadrosu...Sinema salonlarının ardından televizyon ekranlarda da izleyici karşısına çıkan Gökdelen filmi büyük beğeni topluyor. Kullanıcılar Gökdelen oyuncu kadrosunu ve konusunu araştırıyor. Peki, Gökdelen filmi ne zaman, nerede çekildi?
16.12.2020Cadde
Yusufeli Barajı'nın tamamlanmasına 15 metre kaldı
Yusufeli Barajı'nın tamamlanmasına 15 metre kaldıTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Artvin'de yapımı devam eden Yusufeli Barajı'nda 260 metre yüksekliğe ulaşıldığını ve inşaatın tamamlanması için 15 metre kaldığını bildirdi.
16.12.2020Ekonomi
Gökdelen, otoyol, binalar, plastik... Dünya’daki canlı  ağırlığını geçti
Gökdelen, otoyol, binalar, plastik... Dünya’daki canlı ağırlığını geçtiİsrailli bilim insanları, bu yılın sonuna kadar gezegendeki gökdelen, otoyol, bina ve plastikten yapılan tüm nesnelerin ve yapıların toplam ağırlığının tüm canlıların ağırlığını geçeceğini hesapladı
11.12.2020Dünya
Güney Kore'de gökdelende yangın faciası
Güney Kore'de gökdelende yangın faciasıGunpo kentindeki 25 katlı binanın on ikinci katından yükselen alevler en az dört can kaybına yol açtı, çok sayıda yaralı hastaneye kaldırıldı.
1.12.2020Dünya
İstanbul'da korkutan görüntü! İşte sebebi...
İstanbul'da korkutan görüntü! İşte sebebi...İstanbul’da, aralık ayı gelmesine rağmen yeterli yağış görülmedi. ‘Kış dönemi de kurak geçebilir’ diyen uzmanlar yeşilin az olması, gökdelen ve asfalt yolların ‘ısı adası’ etkisi yaptığına dikkat çekiyor
1.12.2020Gündem
Dev gökdelen patlayıcıyla yıkıldı
Dev gökdelen patlayıcıyla yıkıldıBirleşik Arap Emirliklerinin (BAE) başkenti Abu Dabide bulunan 144 katlı Mina Plaza gökdeleni, patlayıcılarla yıkıldı. Kontrollü yıkım anları saniye saniye kaydedildi.
28.11.2020Dünya
Son dakika... 144 katlı gökdelen böyle yıkıldı!
Son dakika... 144 katlı gökdelen böyle yıkıldı!Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) başkenti Abu Dabide bulunan 144 katlı Mina Plaza gökdeleni, patlayıcılarla yıkıldı. Kontrollü yıkım anları saniye saniye kaydedildi.
28.11.2020 Haberler
Son dakika... 144 katlı gökdelen böyle yıkıldı!
Son dakika... 144 katlı gökdelen böyle yıkıldı!Birleşik Arap Emirliklerinin (BAE) başkenti Abu Dabide bulunan 144 katlı Mina Plaza gökdeleni, patlayıcılarla yıkıldı. Kontrollü yıkım anları saniye saniye kaydedildi.
28.11.2020Dünya
'Bayraklı’yı biz seçmedik'
'Bayraklı’yı biz seçmedik'Folkart Başkanı Mesut Sancak, yıkılan binaların 1999’dan önce inşa edildiğini söyledi, ”Kulelerimizin bu bölgede olması tesadüf değil. Bilimin bugün geldiği noktada her zemine inşaat yapılabilir” dedi.
18.11.2020Ege
İnciraltı’nda  tarım yok!
İnciraltı’nda tarım yok!İnciraltı Girişim Derneği Başkanı Tayfun Karabulut, Ziraat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi’nin tarım alanı dediği bölgenin yüzde 97’lik bölümünde tarım dışı faaliyetler yapıldığını açıkladı.
17.11.2020Ege
Son dakika... İstanbul'u bekleyen en büyük tehlike! Kaçacak yerimiz kalmadı
Son dakika... İstanbul'u bekleyen en büyük tehlike! Kaçacak yerimiz kalmadıUzmanlar sık sık Marmara’da olası büyük depreme dikkat çekerken, Milliyet deprem toplanma alanlarını inceledi. Ortaya çıkan tablo pek de iç açıcı değil. Bazı toplanma alanlarının yerinde gökdelenler, AVM’ler yükselirken, bazı mahallelerde ise 38 bin kişiye sadece iki küçük toplanma alanı ayrılmış
15.11.2020Gündem
'Yüzde 60’ı yenilenecek'
'Yüzde 60’ı yenilenecek'Bayraklı’daki yapıların yaklaşık yüzde 60’ının yenileneceğini vurgulayan Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Özellikle Manavkuyu, Mansuroğlu, Adalet ve Soğukkuyu bölgelerinde ciddi bir yerinde dönüşüme ihtiyaç var ve bunu yapacağız” dedi
7.11.2020Ege
Depremde gökdelen inşaatından düşen işçi hayatını kaybetti!
Depremde gökdelen inşaatından düşen işçi hayatını kaybetti!İzmir'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde, Bayraklı ilçesinde bir gökdelen inşaatında çalışan işçi 18. kattan düşerek hayatını kaybetti. Çatıdan kopan büyük çelik bloklar yere düştü.
1.11.2020Gündem
Tüm yurtta 29 Ekim coşkusu başladı
Tüm yurtta 29 Ekim coşkusu başladı29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Maslak'ta bulunan gökdelenler kırmızı beyaza büründü. Türk bayraklarıyla donanan gökdelenler havadan görüntülendi.
28.10.2020Haberler
Yusufeli Barajı inşaatı gece gündüz demeden devam ediyor
Yusufeli Barajı inşaatı gece gündüz demeden devam ediyorTamamlandığında Türkiye’nin en yüksek, dünyanın ise üçüncü barajı olacak olan Yusufeli Barajı’nın gövde yüksekliği 240 metreye ulaştı. Baraj çalışması "time lapse" tekniğiyle sıfırdan 240 metre ulaşan gövde yüksekliği 120 saniyede görüntülendi.
14.10.2020Haberler
Yusufeli Barajı inşaatı gece gündüz demeden devam ediyor
Yusufeli Barajı inşaatı gece gündüz demeden devam ediyorTamamlandığında Türkiye’nin en yüksek, dünyanın ise üçüncü barajı olacak olan Yusufeli Barajı’nın gövde yüksekliği 240 metreye ulaştı. Baraj çalışması "time lapse" tekniğiyle sıfırdan 240 metreye ulaşan gövde yüksekliği 120 saniyede görüntülendi.
14.10.2020Ekonomi
Güney Kore'de gökdelen yangını
Güney Kore'de gökdelen yangınıGüney Kore'de 33 katlı bir gökdelende yangın çıktı. Hızla binayı saran yangın nedeniyle bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edilirken, 40 kişinin dumandan zehirlenerek hastaneye kaldırıldığı belirtildi.
8.10.2020Haberler

Benzer Haber Etiketleri

gökdelenİzmiregeİstanbulyusufeli

Gökdelen ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.