Geri Dön
DünyaAtina’dan Türkiye’ye gözdağı

Atina’dan Türkiye’ye gözdağı

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Türkiye'nin Güney Kıbrıs ve Yunanistan'a karşı saldırgan bir tutuma geçmesi durumunda alacakları önlemlere ilişkin bir liste oluşturduklarını söyledi.

Atina’dan Türkiye’ye gözdağı

 

Sputnik Türkçe’nin haberine göre Miçotakis, geçen hafta hayatını kaybeden Avrupa Parlamentosu Başkanı David Sassoli'nin anısına düzenlenen tören sonrası Avrupa Halk Partisi milletvekilleriyle yaptığı görüşmede açıklamalarda bulundu. Miçotakis'in bu görüşmedeki gündeminde koronavirüs pandemisi, yükselen genel fiyatlar ve enerji zamları, göç sorunu, Yunan-Fransız stratejik işbirliği ve Avrupa'nın enerji arzı gibi konular vardı.

‘Köklü değişim yok’ 

Yunanistan Başbakanı, Türkiye'ye yönelik olarak da "Türkiye'nin Yunanistan'a yönelik politikasında köklü bir değişiklik olmadığının bilincinde olmalıyız. Bu nedenle bu iki aşamalı yaklaşımı benimsedik: Bir yandan dost eli uzatıp bir yandan da Yunanistan ve Kıbrıs'a karşı yeniden saldırgan bir tutum benimsemesi durumunda kullanılabilecek bir dizi kısıtlayıcı önlem hazırladık" ifadelerini kullandı