Dünya Beyrut Büyükelçiliği’ne saldıran Ermeniler polisle çatıştı

Beyrut Büyükelçiliği’ne saldıran Ermeniler polisle çatıştı

29.09.2023 - 16:35 | Son Güncellenme:

Lübnan’da Azerbaycan’ın Beyrut Büyükelçiliği’ne Ermeni gruplar saldırdı. Söz konusu olayın devamında saldırganlar polisle de çatıştı.

Beyrut Büyükelçiliği’ne saldıran Ermeniler polisle çatıştı

Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta dün Azerbaycan Büyükelçiliği önünde toplanan Ermeni asıllı grup, Azerbaycan’ın Karabağ’da silahlı Ermeni gruplara karşı düzenlediği operasyonu protesto etti. Lübnan polisi, büyükelçilik binası ile güvenlik güçlerine havai fişek ve molotof kokteyli fırlatan protestoculara göz yaşartıcı gaz ve tazyikli suyla müdahale etti. Kalabalık grup kendilerini engellemeye çalışan polise taş ve sopalarla saldırdı. Göstericilerin havai fişek atması nedeniyle büyükelçilik çevresinde çıkan yangın ise ekipler tarafından söndürüldü.

Haberin Devamı

24 SAAT SÜREN OPERASYON

Azerbaycan’ın Karabağ'da Ermeni silahlı gruplara karşı 19 Eylül'de başlattığı terörle mücadele operasyonu yaklaşık 24 saat sonra sona ermiş, silahlı grupların teslim olmalarının ardından Ermeniler gönüllü olarak Ermenistan’a geçmeye başlamıştı. Lübnan’da Ermeni asıllı grup, 31 Ağustos'ta da Azerbaycan'ın Beyrut'taki Büyükelçiliği'ne saldırı düzenlemişti.