Geri Dön
DünyaCalifornia koronavirüs savaşını kazanıyor

California koronavirüs savaşını kazanıyor

Bir dönem salgının merkez üssü haline gelen ABD'nin batı eyaleti, halihazırda koronavirüs vakalarının en az görüldüğü yer oldu. California'da yılbaşında 40 bini aşan vakalar günlük 2 bin 300'lere geriledi.

California koronavirüs savaşını kazanıyor

Kaliforniya, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından en çok etkilenen ülkelerin başında gelen ABD’de, en az günlük vakanın kaydedildiği eyalet oldu.

Hastalıkla Mücadele ve Kontrol Merkezinin sağladığı verilere göre, Kaliforniya yüz kişide 39,3 yeni vaka ile ABD’de günlük enfekte olan kişi sayısının en az olduğu eyalet konumunda.

Bu yılın başında ABD’nin salgından en çok etkilenen eyaletlerinden biri olan Kaliforniya’da vakaların son aylarda hızla düşüşe geçtiği kaydedildi.

Noel ve Yılbaşı tatilinin ardından günde 40 binin üzerinde vakanın ve 500’den fazla ölümün görüldüğü eyalette, günlük vaka sayıları 2 bin 300’lere ölü sayısı 68'lere geriledi.

22 Nisan itibarıyla Kaliforniya’da toplam 3 milyon 702 bin 692 vaka kaydedildi, 60 bin 908 kişi virüsten yaşamını yitirdi.

Eyalette kısıtlamaların aşamalı kaldırılması planlanıyor.

Çalıştığı iş yerinin kasasını soyan muhasebeci kameralara yakalandı!İstanbul Sultanbeyli’de çalıştığı iş yerindeki çelik kasayı şifreyle açıp içinden 407 bin TL, 837 bin TL değerinde çek-senet ve bir adet çek koçanı çalan muhasebeci, güvenlik kameralarının incelenmesi sonucunda yakalandı. Şüpheli A.Y. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet