Geri Dön
DünyaCamorra mafyasının üst düzey ismi Dubai'de yakalandı

Camorra mafyasının üst düzey ismi Dubai'de yakalandı

Camorra mafyasının üst düzey isimlerinden olduğu gerekçesiyle İtalya'nın "en tehlikeli altı kaçak" listesinde yer alan Raffaele Imperiale, Dubai'de yakalandı. Uluslararası uyuşturucu kaçakçılığıyla suçlanan Imperiale, çalıntı sanat eserleriyle de bağlantılı. Amsterdam'da bir müzeden çalınan iki Van Gogh tablosu yıllar sonra Imperiale'nin çiftlik evinde bulunmuştu.

Camorra mafyasının üst düzey ismi Dubai'de yakalandı

İtalya polisinin açıklamasına göre 46 yaşındaki Raffaele Imperiale, 4 Ağustos'ta Dubai'de tutuklandı. İtalya'da hakkında 5 yıl 10 ay hapis cezası ve çok sayıda ek suçlama daha bulunan Imperiale'nin ülkesine iadesi bekleniyor.

BBC Türkçe'den Övgü Pınar'ın haberine göre, Napoli yakınlarındaki Castellammare di Stabia doğumlu Imperiale, 1996'da Hollanda'ya yerleşmiş ve bir kafe açmıştı. Imperiale, 2010'dan bu yana Dubai'de yaşıyor ve resmi kayıtlara göre gayrimenkul işiyle uğraşıyordu.

İtalyan basınına göre ise Imperiale Güney Amerika'daki karteller, Hollanda mafyası ve İtalya mafyası arasında bağlantı işlevi görüyor, büyük bir uluslararası uyuşturucu kaçakçılığı ağını yönetiyordu.

Güvenlik güçleri, Imperiale'nin İrlanda ve Bosnalı uyuşturucu kaçakçılarıyla da bağlantılı olduğundan, özellikle Peru kaynaklı kokain trafiğini yönettiğinden şüpheleniyor.

'İKİ VAN GOGH TABLOSUNA KARABORSADA 100 MİLYON DOLAR ÖDEDİ'

Camorra mafyasının üst düzey ismi Dubaide yakalandı


2002'de Amsterdam'daki Van Gogh Müzesi'nden çalınan "Scheveningen'de Deniz Manzarası" (1882) ve ''Nuenen Reform Kilisesi'nden Çıkan Cemaat" (1884/85) isimli Van Gogh tabloları 2016'da Imperiale'nin evinde bulunmuştu

2002'deki bu soygun, Amerikan Federal Soruşturma Bürosu'nun (FBI) en önemli 10 sanat eseri hırsızlığı listesinde yer alıyordu.

mperiale'nin, doğum yeri Castellammare di Stabia'daki çiftlik evinde bulunan tablolara karaborsada 100 milyon dolar ödediği tahmin ediliyor.

Imperiale, geçen Ocak ayında Napoli merkezli Il Mattino gazetesine verdiği söyleşide Van Gogh tablolarının çalınmasıyla alakası olmadığını ve tabloları "sanat tutkusu" nedeniyle satın aldığını ileri sürmüştü.

Bu vaka nedeniyle Imperiale İtalya basınında, mafyanın "Van Gogh babası" diye de anılıyor.

 

Bakan Özer 7 kişiyi Şanlıurfa’ya gönderdi! Talimatla değişti
Ankara'da 'El Turco' rüzgarı! Osmanlı'ya kadar uzanan hikaye...
Yoğun kar geliyor! İstanbul dahil uyarı geldi: Donacağız
Ünlü futbolcunun ruhu karısına musallat oldu! Şok görüntü...
Her şey bir şikayetle başladı! İsveç'teki ikizlerden haber alamıyor
O Ses Türkiye şampiyonu belli oldu! İşte büyük ödül...
Aşkı yamyamlık bitirdi... 'Ya beni yerse'
Dünyanın kilitlendiği an! Umut veren tokalaşma
Ortaya çıktı... El Chapo'nun eşi ile ilgili şok gerçek!
Galatasaray, bonservisi ödemeyi kabul etti
Yerli üretim hamlesi! Evlerin baş köşesinde
Türkiye’nin en pahalı nöbeti! Gözü gibi bakıyor
Kartal'dan transfer talebi! Fenerbahçe'nin röntgenini çekti
Ozan Çolakoğlu'ndan Gülşen'e: Rahatsız olan mekana gelmez
Coşkun Sabah: Sosyal medyadaki kara cahiller hiç umurumda değil!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler