Van Gogh

Van Gogh

Son dakika Van Gogh haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Van Gogh gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Van Gogh haber sayfamızda...

Van Gogh

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 615 van gogh haberi bulunmuştur.
Müze gezmek Türkiye’de ucuz
Müze gezmek Türkiye’de ucuz Uzun bir bayram tatilini geride bıraktık. Dokuz günlük bu tatilde Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müze ve örenyerlerini toplamda 1 milyon 784 bin 233 kişi ziyaret etti.
18.04.2024 Kültür Sanat
AKM Çocuk Sanat Festivali 20- 23 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek
AKM Çocuk Sanat Festivali 20- 23 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın sanatla buluştuğu AKM Çocuk Sanat Festivali 20- 23 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek.
17.04.2024 Gündem
Sanatsal kertenkeleye van Gogh denilecek
Sanatsal kertenkeleye van Gogh denilecek Bilim insanları, Hindistan’da keşfettiği geko kertenkelesine ‘van Gogh’ dedi.
15.04.2024 Kültür Sanat
Aşk gider toprak kalır
Aşk gider toprak kalır Nobel Ödüllü romandan uyarlanan “The Peasants/Köylüler”, taşradaki ataerkil düzenin kadın üzerindeki baskısını anlatan sıra dışı bir animasyon.
24.03.2024 Kültür Sanat
Ekmek fabrikasından kan donduran olay! Kopan kolunu arkadaşı taşıdı
Ekmek fabrikasından kan donduran olay! Kopan kolunu arkadaşı taşıdı  Van'ın İpekyolu ilçesinde ekmek fabrikasında makineyi temizleyen işçinin kolu koparken, kan donduran olay güvenlik kamerasına yansıdı.
9.03.2024 Gündem
Gazze’nin Van Gogh’u hayatını kaybetti
Gazze’nin Van Gogh’u hayatını kaybetti Ünlü Filistinli sanatçı Fathi Ghaben, savaşın harabeye çevirdiği bölgede yapılan acil tıbbi müdahale çağrılarının İsrail yetkilileri tarafından yanıtsız bırakılmasının ardından Gazze’de hayatını kaybetti
5.03.2024 Kültür Sanat
Van Gogh’lu yapay zekâya günde yedi bin ziyaretçi
Van Gogh’lu yapay zekâya günde yedi bin ziyaretçi Paris’teki Musée d’Orsay’dan yeni rekor.
13.02.2024 Kültür Sanat
Çalınan Van Gogh yüzünü gösterdi
Çalınan Van Gogh yüzünü gösterdi Vincent Van Gogh’un “Parsonage Garden at Nuenen in Spring” tablosu 3.5 yıl süren gizemli bir kayboluşun ardından, ilk kez sergilendi.
10.02.2024 Kültür Sanat
Pikachu dört kişiyi işinden etti
Pikachu dört kişiyi işinden etti Bir dönemin gözde karakteri Pikachu, dört kişinin işinden kovulmasına neden oldu. Amsterdam’daki Van Gogh Müzesi, Pokémon Company ile geçen yıl eylül ayında başlattığı sergide yaşanan yoğun ilgi ile gündeme gelmişti.
26.01.2024 Kültür Sanat
Van Gogh’un  ‘Pika’sı yeniden satışta
Van Gogh’un  ‘Pika’sı yeniden satışta Vincent Van Gogh’un ünlü otoportresi tarzında üretilen Pikachu hatıra kartı önümüzdeki ay tekrar satışa sunulacak.
18.01.2024 Kültür Sanat
Avrupa'da aşırı sağ şoku! Hollanda'da Wilders kazandı
Avrupa'da aşırı sağ şoku! Hollanda'da Wilders kazandı Hollanda’da düzenlenen erken genel seçimlerde, İslam karşıtı söylemleriyle dikkat çeken aşırı sağcı Geert Wilders’in partisi birinci oldu. Türkiye kökenli Dilan Yeşilgöz’ün partisi ise ancak 3. sırada kalabildi.
24.11.2023 Dünya
Jisbar’ın eğlenceli dünyası
Jisbar’ın eğlenceli dünyası  Fransız Pop Art sanatçısı Jisbar, İstanbul’dan ilham aldığı eserlerini Nişantaşı’ndaki Kalyon Kültür Taş Konak’ta sanatseverlerle buluşturuyor. Jisbar, ikonik figürlere farklı mesajlar yükleyerek yeniden yaratıyor.
15.11.2023 Gündem
Müzede makyaj kontrolü
Müzede makyaj kontrolü Van Gogh’un “Ayçiçekler”ine domates çorbası fırlatan, Monet’nin “Saman Yığınları” tablosuna patatesi püresi süren iklim aktivistlerinin ardı arkası gelmeyen protesto gösterileri müzelere yeni tedbirler getirdi.
14.10.2023 Kültür Sanat
Sanat kaçakçılığında terör parmağı
Sanat kaçakçılığında terör parmağı Sanat dünyasının Indiana Jones’u olarak bilinen sanat dedektifi Arthur Brand, “Sanat kaçakçılığında artık terör gruplarının da payı var. Suriye, Afganistan ve başka ülkelerin de olduğu geniş bir ağ kuruldu” diyor.
7.10.2023 Pazar
Sanat dedektifi görevinin başında
Sanat dedektifi görevinin başında Hollandalı sanat dedektifi Arthur Brand, çalışmaları nedeniyle sanat dünyasının Indiana Jones’u olarak tanımlanıyor.
13.09.2023 Kültür Sanat
“Aşık Veysel doğayla içselleşmiş bir ozan”
“Aşık Veysel doğayla içselleşmiş bir ozan” Sanatçı Serdal Kesgin, atık poşetleri kullanarak ürettiği sanat eserlerine bu yıl Aşık Veysel in 50’inci ölüm yıldönümü için hazırladığı portreyi ekledi. Kesgin, “Aşık Veysel her zaman insan doğa ilişkisi üzerinden dünyaya bakmış. Ben de tüketim, kirlilik, atık üzerinden insan doğa ilişkisini anlatmaya çalışıyorum” diyor.
19.08.2023 Pazar
Sergi
Sergi Putları yıkıyor Disiplinlerarası üretim yapan İtalyan sanatçı Daniele Sigalot, “Around the WORD” adlı sergisiyle parçası olduğu sanat dünyasına eleştirel bir bakış atıyor...
9.07.2023 Kültür Sanat
British Museum’un geri adımı aktivistlerin yüzünü güldürdü
British Museum’un geri adımı aktivistlerin yüzünü güldürdü İklim aktivistleri fosil yakıta karşı verdikleri mücadelede önemli bir eşiği atlamış görünüyor. British Museum, 27 yıldır sponsorluğunu üstlenen İngiliz petrol devi BP ile anlaşmasını sonlandırdığını açıkladı.
6.06.2023 Kültür Sanat
Sinemanın ressamlarla buluşması
Sinemanın ressamlarla buluşması Bu hafta vizyona giren “Daliland/Dali Diyarı” vesilesiyle sinemanın ressam portrelerine bakıyoruz.
3.06.2023 Pazar
Zamane müzeleri
Zamane müzeleri Müzeler de zamana ayak uyduruyor. Ziyaretçi sayılarını artırmak, daha popüler olmak uğruna moda markalarından teknolojiye farklı iş birlikleriyle öne çıkıyor, genç kitleye ulaşmanın yollarını arıyorlar. Rembrandt Müzesi’nde açılan pop up dövme stüdyosuyla müzede bulunan sanat eserlerini üzerinizde taşıyabileceksiniz.
20.05.2023 Pazar
On The Adamant: Bu 'Küçük Evren'de tamamen iyileşebilmek mümkün mü?
On The Adamant: Bu 'Küçük Evren'de tamamen iyileşebilmek mümkün mü? İstanbul Film Festivali'nin yıldızlarından 'On The Adamant' ya da Türkçe adıyla 'Küçük Evren'de yönetmen Nicolas Philibert, izleyiciyi kocaman bir soru işaretiyle baş başa bırakıyor. Bu yıl Berlin Film Festivali'nde güçlü rakiplerini gölgede bırakarak belgesel olmasına rağmen 'Altın Ayı' kazanmayı başaran 'On The Adamant', görece dezavantajlı çerçeveyi malzemelerinin zenginliğiyle önemli bir artı puana çevirmeyi rahatlıkla başarıyor...
8.05.2023 Sanat
Tiyatro
Tiyatro Madalyonun öteki yüzü Yunan mitolojisinin “İkaros”u, görünmeyen yüzüyle sahnede! Kendini var etmeye çalışan bir genç olan İkaros’un karmaşıklaşan hayatı bu akşam Par Sahne’de tiyatroseverleri ağırlayacak...
7.05.2023 Kültür Sanat
Deprem, umut ve Van Gogh...
Deprem, umut ve Van Gogh... “Hızlı davranmak insanoğlunun işlevidir, ama bunun için çok uzun bir yol kat etmek gerekli. Kimi pilot vardır ki, fırtınada parçalanmayı kabul edeceğine, aynı fırtınayı yol almak için kullanabilir”
9.03.2023 Milliyet Executive
İyilik güzellik tablosu
İyilik güzellik tablosu Pandemide çevrimiçine taşınan sergiler, galeri ve müzelere döndü. 2022 sanat fuarlarından bienallere, solodan koleksiyon sergilerine kadar pek çok sanat olayına ev sahipliği yaptı.
28.12.2022 Kültür Sanat
Vârisler van Gogh tablolarının peşinde
Vârisler van Gogh tablolarının peşinde Vincent van Gogh’un eserleri iade davalarıyla gündemden düşmüyor. İki farklı davayla van Gogh tablolarının peşine düşen ailelerin ortak noktası yaşadıkları Nazi zulmü.
23.12.2022 Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

Van Gogh ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.