Geri Dön

Cezayir Cumhurbaşkanı, tedavisi için Almanya'ya gitti

Cezayir Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sonuçlarına yönelik tedaviyi tamamlamak için Almanya'ya gitti.

Cezayir Cumhurbaşkanı, tedavisi için Almanya'ya gitti

 

Cezayir Cumhurbaşkanlığından yapılan yazılı açıklamada, "Cumhurbaşkanı, koronavirüs tedavisinin tamamlanmasının ardından ayağında ortaya çıkan komplikasyonları tedavi ettirmek için Almanya'ya gitti." ifadelerine yer verildi. 

Devlet televizyonunun haberine göre, Cumhurbaşkanı Tebbun, Cezayir'in kuzeyindeki Blida vilayetinde yer alan Boufarik Askeri Havalimanı'ndan üst düzey sivil ve askeri yetkililer tarafından uğurlandı. 

Cumhurbaşkanı Tebbun, Kovid-19 tedavisi için 28 Ekim'de Almanya'ya gitmiş, tedavisinin tamamlanmasının ardından 29 Aralık'ta ülkesine dönmüştü. 

Tebbun, 13 Aralık'ta Kovid-19'u yendiğini duyurmuş ve doktorların tavsiye ettiği bir iyileşme döneminde olduğunu açıklamıştı.

Korgeneral Osman Erbaş darbecilere böyle tepki göstermiştiBingöl'den Bitlis'in Tatvan ilçesine gitmek üzere kalkan askeri helikopterin kaza kırıma uğraması sonucu şehit olan 8'inci Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile mücadeleye ve insansız hava araçlarının (İHA) geliştirilmesine destek verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet