Dünya Dünya bu görüntüleri konuşuyor! Biden yine düşüyordu

Dünya bu görüntüleri konuşuyor! Biden yine düşüyordu

26.09.2023 - 21:33 | Son Güncellenme:

 ABD Başkanı Joe Biden'ın uçaktan inerken basına yansıyan görüntüleri olay oldu. Daha önce de benzer görüntüler veren Biden az daha yine düşüyordu.

Biden, bir kez daha düşüyordu. Başkanlık uçağı Air Force One ile Michigan’a gelen Başkan Biden, uçağın merdiveninden indiği sırada ayağının kayması sonucu az daha düşüyordu. Son anda dengesini sağlayan Biden, merdivenlerden inerek kendisini karşılayanlar ile selamlaştı.

Haberin Devamı

 

BİDEN GREVDEKİ İŞÇİLERİ ZİYARET ETTİ

ABD tarihinde ilk kez görevdeki Başkan grevdeki işçileri ziyaret etti. ABD Başkanı Joe Biden, Michigan eyaletinde Birleşik Otomotiv İşçileri (UAW) sendikası üyesi olan General Motors çalışanlarının grevine katıldı. Grev alanında eline aldığı megafonla işçilere seslenen Biden, işçilerin yüzde 40’lık maaş zammı talebine destek verdiğini ve "çok daha fazlasını" hak ettiklerini söyleyerek, "Şirketlerin başı dertteydi, şimdi inanılmaz derecede iyi durumdalar. Sizin de inanılmaz derecede iyi durumda olmanız gerekiyor" dedi.

Biden ayrıca, UAW'deki kadın ve erkeklerin, katkıda bulundukları rekor karlardan adil bir pay almayı hak ettiğine inandığını sözlerine ekledi.

Haberin Devamı

 

“İKİSİNİN DE GELMEMESİNİ TERCİH EDERİZ”

Biden’ın ve eski ABD Başkanı Donald Trump’ın yarın yapacağı ziyaretten memnun olmadıklarını dile getiren bazı işçiler, “İkisinin de gelmemesini tercih ederiz. İnsanları bölmek istemiyoruz ve işin içine siyaseti kattığınızda bu tartışmaya yol açacaktır” dedi.

 

TRUMP’TAN BİDEN’A TEPKİ

Biden’ın ziyaretini eleştiren Trump, "Sahtekar Joe Biden'ın, onlarla birlikte olmak ve onlara yardım etmek için Michigan'a gideceğimi açıklayana kadar UAW’yi ziyaret etmeye niyeti yoktu" ifadelerini kullandı. Biden'ı otomotiv işçilerini sırtından "bıçaklamakla" suçlayan Trump, Biden'ın elektrikli araçlar için verdiği yetkinin ABD otomotiv endüstrisini "yok edeceğini" ve "binlerce otomotiv işçisinin işine mal olacağını" öne sürdü.

ABD’DE 1902’DEN BU YANA GREVE GİDEN İŞÇİLERE EN BÜYÜK DESTEK

Tarihçiler, Biden'ın Michigan ziyaretinin, ABD’nin eski Başkanı Theodore Roosevelt'in 1902'de greve giden kömür işçilerini Beyaz Saray'a davet etmesinden bu yana görevdeki başkanın grev yapan işçilere gösterdiği en büyük desteği temsil ettiğini belirtti.

UAW üyesi işçiler bu ayın başında, Ford, General Motors re Chrysler'in ana şirketi Stellantis'i hedef alan bir grev ilan ederek, üç büyük otomobil şirketinden daha iyi ücret ve çalışma koşulları talep etti.