Geri Dön
DünyaEski Ahit’te yazılı depremin kanıtları

Eski Ahit’te yazılı depremin kanıtları

Eski Ahit’teki Amos ve Zekeriya kitaplarında 2800 yıl önce Kudüs’te meydana geldiği söylenen depremin ilk kanıtı bulundu.

Eski Ahit’te yazılı depremin kanıtları

İsrail Eski Eserler Kurumu’nun (IAA) Kudüs’te Davut Şehri Ulusal Parkı kazıları sırasında yıkılan duvarlar, kırık çanak çömlekler ve diğer eşya parçalarından oluşan bir yıkım tabakası ortaya çıktı. Araştırmacılar, ateş ya da eski bir fetih belirtisi olmadığı için yıkımın Milattan Önce 8. Yüzyıl’da Eski Ahit’te Yehuda Kralı Uzziya döneminde kentte gerçekleştiği söylenen bir depremden kaynaklanmış olması gerektiğini söyledi. (Eski Ahit, Kutsal Kitap’ın İbranice kaleme alınmış ilk kısmına Hristiyanların verdiği isim).

17 Eylül 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Vakalar...Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu açıklandı. Sağlık Bakanlığı tarafından 17 Eylül 2021 koronavirüs tablosu paylaşıldı. Bakan Koca yaptığı açıklamada, " Can kaybımız dünkü kadar fazla değil. Vaka sayımız, içinde olduğumuz hareketlilik dönemini aynı ciddiyetle yansıtıyor. Bu durum, yakın günlerde vefat sayılarına yansımaya devam edecek. Tam doz aşımızı olup, tedbirlere uyarak salgına karşı gerekli mücadeleyi vermeliyiz." dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner