Geri Dön
DünyaHindistan sele teslim

Hindistan sele teslim

Hindistan’ın Madhya Pradeş eyaleti 3 Ağustos’ta başlayan şiddetli yağışların etkisiyle sele teslim oldu.

Hindistan sele teslim

Hindustan Times’ın haberine göre, eyaletin Datia bölgesinde 1250’den fazla köy sel felaketinden etkilendi.

Yetkililer, 6 bin bölge sakininin tahliye edildiğini ve 2 binden fazla kişinin hala yardım beklediğini bildirdi.

Hindistan ordusuna ve Ulusal Afet Müdahale Gücüne (NDRF) bağlı çok sayıda ekip, kurtarma operasyonlarını yürütmek üzere bölgeye sevk edildi.

Madhya Pradeş Eyalet Başbakanı Shivraj Singh Chouhan, Datia’nın yanı sıra selden en çok etkilenen bölgelerin Sheopur, Gwalior, Guna, Bhind ve Morena olduğunu söyledi.

Madhya Pradeş eyalet İçişleri Bakanı Narottam Mishra, sel felaketinin yaşandığı Datia’ya dün akşam gerçekleştirdiği ziyarette bölgede mahsur kalmış ve beraberindeki 9 köylü ile Hindistan Hava Kuvvetlerine ait helikopterle kurtarılmıştı.

Bakan Mishra’nın ve mahsur kalan köylülerin kurtarıldığı anlara ait görüntüler, sosyal medyada hızla yayılmıştı.

ANDRA PRADEŞ EYALETİNİN KRİSHNA BÖLGESİNDE "SEL" UYARISI

Andra Pradeş eyaletine bağlı Krishna bölgesindeki Pulichintala Barajı’nda, aşırı yağışlar nedeniyle radyal kapaklardan birinde teknik aksaklık meydana geldiği ve barajdaki suyun bir kısmının salınması gerektiği bildirildi.

Yetkililer, bölgede sel uyarısı vererek, Krishna Nehri kıyısındaki yerleşim yerlerinin tahliye edilmesini istedi.

Hindistan’ın Maharaştra eyaletinde 22 Temmuz’dan bu yana devam eden yağışların etkisiyle meydana gelen sel ve heyelanlarda 160’dan fazla kişi hayatını kaybetmişti.

Engelli öğrenciyi darp edip yerlerde sürükledi!Aydın’da bir bakım ve rehabilitasyon merkezinde görevli Aslı Gümüş'ün (38), 12 yaşındaki engelli öğrenciye şiddet uyguladığı iddiasıyla tutuklanmasına neden olan görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde, kendisini çimdikleyen engelli öğrencinin yüzüne ayağı ile vurup, kollarından tutarak üzerine bastırması ve odanın ortasına sürüklemesi yer alıyor.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler