Geri Dön

İngiltere Başbakanı Johnson’ın danışmanında corona virüsü şüphesi

İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın corona virüsüne yakalanmasının ardından, başdanışmanı Dominic Cummings de hastalık semptomları göstermesi üzerine kendini karantinaya aldı.

İngiltere Başbakanı Johnson’ın danışmanında corona virüsü şüphesi

Dünyada corona virüsüne yakalanan tek başbakan olan İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın başdanışmanı Dominic Cummings de korona virüs semptomları göstermeye başladı. Downing Street’ten yapılan açıklamada, Cummings’in hafta sonu boyunca hastalık semptomları göstermesi nedeniyle kendini karantinaya aldığı ifade edildi.

Cummings, Başbakan Johnson'ın testinin pozitif çıktığını öğrendikten sonra Başbakanlık'tan koşarak kaçarken görüntülenmişti. İngiltere Başbakanı Boris Johnson ve Sağlık Bakanı Matt Hancock’a Cuma günü yapılan virüs testi pozitif çıkmıştı. İngiltere Sağlık Direktörü Chris Whitty de kendini karantinaya almıştı.

İngiltere'de korona virüs salgını kraliyet ailesine de sıçramış, tahtın varisi Galler Prensi Charles'ın corona virüsüne yakalandığı belirtilmişti. Şu ana kadar 19 bin 522 korona virüs vakasının kayıtlara geçtiği İngiltere’de bin 228 kişi hayatını kaybetti.

Genç kadını takip eden kişi güven timlerince yakalandıİstiklal Caddesi’nde genç kadını takip ettiği anlaşılan bir şahıs güven timleri tarafından fark edilerek gözaltına alındı. Cadde boyu süren adım adım takip kameralara yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber