Geri Dön
Dünyaİran'dan Umman Denizi'nde tatbikat

İran'dan Umman Denizi'nde tatbikat

Kara, deniz ve hava kuvvetlerinin katılımıyla Hürmüz Boğazı ve Umman Denizi'ni kapsayan geniş bir alandaki gövde gösterisi, üç gün sürecek.

İran'dan Umman Denizi'nde tatbikat

İran devlet televizyonunun haberine göre, “Zülfikar-99” adı verilen ve 2 Hürmüz Boğazı, Makran sahili, Umman Denizi ile Kuzey Hint Okyanusu'nu kapsayan milyon kilometrekarelik alanda yapılacak askeri tatbikat 3 gün sürecek.

Tatbikatta karadan karaya ve karadan denize atılan seyir füzeleri, karadan havaya ve havadan karaya atılan atılan füzeler ve roketatarlar ile İHA'ların deneneceği belirtiliyor.

Tatbikat bölgesinde ABD'ye ait İHA'lara uyarı

Öte yandan İran Ordusu'ndan yapılan açıklamada ABD'ye ait insansız hava araçlarının (İHA) tatbikat bölgesinden istihbarat toplamak amacıyla faaliyet gösterdiği ve bunlara mesafeye uymaları uyarısında bulunulduğu belirtildi.

Açıklamada, uyarının ardından ABD'ye ait İHA'ların hareketlerinde de gözle görünür bir değişikliğin olduğu ve tatbikat bölgesini terkettikleri aktarıldı.

Arkadaşıyla kuaförden çıkan çıraktan haber alınamıyorİstanbul Sultangazi'de, bir hafta önce tanıştığı arkadaşıyla çalıştığı kuaför dükkanından çıktığı güvenlik kameralarına yansıyan Suriye uyruklu 14 yaşındaki çırak Mouaz Dakkouri'den haber alınamıyor.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner