Tatbikat

Tatbikat

Son dakika tatbikat haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tatbikat gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tatbikat haber sayfamızda...

Tatbikat

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.966 tatbikat haberi bulunmuştur.
Son dakika... Yunan medyasında bayram! ABD'ye resmen başvuruyorlar
Son dakika... Yunan medyasında bayram! ABD'ye resmen başvuruyorlarSon dakika haberlere göre, Beyaz Saray'da ağırlanıp ABD Kongresi'ne hitap eden Yunanistan Başbakanı Miçotakis'in Kıbrıs sözleri, Kongre üyeleri tarafından ayakta alkışlandı. 'Ankara ve NATO'ya mesaj' başlıkları atan Yunan medyası, F-35 savaş uçakları için kısa sürede harekete geçileceğini yazdı.
18.05.2022Dünya
MEB: Geleceğin siber muhafızları, yazılımcıları bu lisede yetişiyor
MEB: Geleceğin siber muhafızları, yazılımcıları bu lisede yetişiyorMilli Eğitim Bakanlığı, siber güvenlik alanında nitelikli insan gücü yetiştirmek ve dijitalleşen yeni dünyaya ayak uyduran nesilleri desteklemek adına Teknopark İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini açtı.
17.05.2022Gündem
İstanbul'da büyük afet tatbikatı
İstanbul'da büyük afet tatbikatıAFAD Başkanlığı tarafından 2022 yılının ‘’Afet Tatbikat Yılı’’ olarak ilan edilmesi nedeni ile “Ulusal Düzey Tahliye ve Yerleştirme Planlama Tatbikatı” 20 Mayıs’ta İstanbul’da gerçekleştirilecek. Tatbikatı gerçekleştirecek ekipler bugün sabah saatlerinde çeşitli çok amaçlı araçlar ile İstanbul’a intikal etti.
17.05.2022Haberler
FSM'de AFAD konvoyu
FSM'de AFAD konvoyu AFAD, '2022 Afet Tatbikat Yılı' kapsamında planlanan 'İstanbul Ulusal Düzey Tahliye, Yerleştirme ve Planlama Tatbikatı'nda kullanılacak olan AFAD lojistik TIR'ı, mobil koordinasyon TIR'ı, haberleşme aracı ve mobil giyim TIR'ından oluşan toplam 51 araç, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçerek Kağıthane'deki afet merkezine gitti.
17.05.2022Gündem
Bayraklı’da sınav  provası yapıldı
Bayraklı’da sınav provası yapıldıBayraklı Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi, bünyesinde ücretsiz eğitim gören öğrencilerine yönelik lise ve üniversite sınavlarına hazırlık için tatbikat sınavı düzenledi.
17.05.2022Ege
Çanakkale'de deprem tatbikatı! Gerçeğini aratmadı
Çanakkale'de deprem tatbikatı! Gerçeğini aratmadıÇanakkale'de, deprem sonrası yıkılan iki katlı binanın enkazı altında kalan 4 kişinin kurtarılması için Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında 'Çanakkale Afet Müdahale Planı Yerel Düzey Saha Tatbikatı' gerçekleştirildi. Enkaz altından 3 kişinin sağ olarak çıkarıldığı, bir kişinin ise cansız bedenine ulaşıldığı tatbikat gerçeğini aratmadı.
12.05.2022Gündem
Çanakkale’de gerçeğin aratmayan tatbikat
Çanakkale’de gerçeğin aratmayan tatbikatÇanakkale’de İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) öncülüğünde gerçekleştirilen 2022 yılı tatbikatı gerçeğini aratmadı. Yakınları senaryo gereği göçük altında kalan Acil Yardım ve Afet Yönetimi (AYAY) ekipleri, profesyonel oyunculara taş çıkarttı.
12.05.2022Haberler
Son dakika... Putin Esad'a götürdü! Ukrayna'dan çalındı, Suriye'de belirdi
Son dakika... Putin Esad'a götürdü! Ukrayna'dan çalındı, Suriye'de belirdiSon dakika haberlere göre, Rusya'nın Ukrayna işgalini adım adım izleyen uydular, son olarak Karadeniz'den yola çıkıp İstanbul Boğazı'nı geçen ve Akdeniz'e açılan bir Rus gemisini Lazkiye'de yakaladı. Geminin kimliğini belirleyen AP haber ajansı, dünyaya ilan etti.
12.05.2022Dünya
'Deniz Aslanı- 2022 Tatbikatı' yarın başlayacak
'Deniz Aslanı- 2022 Tatbikatı' yarın başlayacakSahil Güvenlik Komutanlığı koordinasyonundaki 'Deniz Aslanı-2022 Arama Kurtarma Davet Tatbikatı'nın fiili bölümü, Türk Arama Kurtarma Bölgesi içinde, Ege Denizi'nin uluslararası suları ile Türk hava sahasında yarın gerçekleştirilecek.
11.05.2022Gündem
Vatandaşlar tatbikatı ağzı açık izledi
Vatandaşlar tatbikatı ağzı açık izlediAdana’da Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve Adana Büyükşehir Belediyesi Can-Kur ekipleri tarafından gerçekleştirilen, trafik kazasına müdahale tatbikatı gerçeğini aratmadı. Bazı vatandaşların korkudan ağzı açık kalırken bazıları da tatbikat olduğunu öğrenince derin bir ‘oh’ çekti.
10.05.2022Haberler
Burcu Özberk kimdir kaç yaşında? Burcu Özberk film ve dizileri...
Burcu Özberk kimdir kaç yaşında? Burcu Özberk film ve dizileri...Güzel oyuncu Burcu Özberk, Bali tatilinden yaptığı paylaşım ile adından söz ettirdi. 9 milyon takipçili Instagram hesabından tatil paylaşımında bulunan Burcu Özberkk fit hali ile dikkat çekti. Son olarak Fox TV ekranında yayımlanan Aşk Mantık İntikam dizisinde Esra karakterine hayat veren güzel oyuncu ilk olarak Muhteşem Yüzyıl dizisinde Huricihan Sultan karakterine hayat vermişti.
10.05.2022Cadde
Adana’da trafik kazası tatbikatı gerçeğini aratmadı
Adana’da trafik kazası tatbikatı gerçeğini aratmadıAdana’da Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve Adana Büyükşehir Belediyesi Can-Kur ekipleri tarafından gerçekleştirilen, trafik kazasına müdahale tatbikatı gerçeğini aratmadı. Bazı vatandaşların korkudan ağzı açık kalırken, bazıları da tatbikat olduğunu öğrenince derin bir ‘oh’ çekti.
10.05.2022Gündem
Gerçeğini aratmayan tatbikat! Vatandaşların ağzı açık kaldı
Gerçeğini aratmayan tatbikat! Vatandaşların ağzı açık kaldıAdana’da Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve Adana Büyükşehir Belediyesi Can-Kur ekipleri tarafından gerçekleştirilen, trafik kazasına müdahale tatbikatı gerçeğini aratmadı. Bazı vatandaşların korkudan ağzı açık kalırken, bazıları da tatbikat olduğunu öğrenince derin bir ‘oh’ çekti.
10.05.2022Gündem
Finlandiya ve İsveç'in olası NATO üyeliği Avrupa'yı daha mı güvenli yoksa tehlikeli mi yapar?
Finlandiya ve İsveç'in olası NATO üyeliği Avrupa'yı daha mı güvenli yoksa tehlikeli mi yapar?Finlandiya ve İsveç iki tarafsız İskandinav ülkesiydi ancak Rusya'nın Ukrayna'yı işgali ile öylesi bir alarm durumuna geçtiler ki bugün ciddi şekilde NATO'ya katılmayı ele alıyorlar.
9.05.2022Dünya
Büyük bir değişimin parçası! Putin'i çıldırtacak adım...
Büyük bir değişimin parçası! Putin'i çıldırtacak adım...Rusya ile 1340 kilometre sınırı bulunan Finlandiya, NATO başvurusu öncesinde ABD askerlerinin yanında savaş tatbikatı düzenledi. Moskova'nın niyetlerine karşı uzun süredir temkinli olan Finlandiya'nın üyeliği, NATO'nun Rusya ile olan sınırını iki katına çıkaracak.
5.05.2022Dünya
Son dakika haberler: ABD helikopterleri çoktan Ukrayna'da!
Son dakika haberler: ABD helikopterleri çoktan Ukrayna'da!Son dakika haberlere göre, Donbas'ta kıyasıya çarpışmalar sürerken Rus ordusu Lviv dahil Ukrayna'nın batısındaki birçok noktayı füzelerle vurdu. AFP Rusya Genelkurmay Başkanı Gerasimov'un Donbas ziyaretini doğruladı. Belarus'un tatbikata girişmesi Ukrayna'yı alarma geçirirken, Foreign Policy muhabiri ABD'den Ukrayna'ya gönderilen helikopterleri yazdı.
4.05.2022Dünya
Tayvan: 'Çin donanması Pasifik’te'
Tayvan: 'Çin donanması Pasifik’te'Tayvan Savunma Bakanlığı, Tayvan’a yakın bölgede Çin Halk Cumhuriyetine ait savaş gemilerinin tespit edildiğini duyurdu.
3.05.2022Dünya
Yunanistan'a rest! Türkiye, Tiger Meet Tatbikatı'ndan çekildi
Yunanistan'a rest! Türkiye, Tiger Meet Tatbikatı'ndan çekildiYunanistan'ın, Tiger Meet Tatbikatı'nda Türkiye'yi hedef alan ifadeler eklemesi üzerine, Türk Hava Kuvvetleri'nden son dakika kararı geldi. Türkiye, tatbikattan çekildiğini duyurdu.
30.04.2022Haberler
Yunanistan'a rest! Türkiye, Tiger Meet Tatbikatı'ndan çekildi
Yunanistan'a rest! Türkiye, Tiger Meet Tatbikatı'ndan çekildiYunanistan'ın, Tiger Meet Tatbikatı'nda Türkiye'yi hedef alan ifadeler eklemesi üzerine, Türk Hava Kuvvetleri'nden son dakika kararı geldi. Türkiye, tatbikattan çekildiğini duyurdu.
30.04.2022Gündem
Son dakika... Rusya'dan Japonya'ya: Misillemede bulunuruz
Son dakika... Rusya'dan Japonya'ya: Misillemede bulunuruzMoskova, ABD ve Japonya'nın birlikte girişeceği deniz tatbikatının yayılması halinde karşılık vereceğini ilan etti.
26.04.2022Dünya
Gemideki Kur'an-ı Kerim'in sırrı! 'NATO tatbikatlarından bile daha büyük' diyerek anlattı
Gemideki Kur'an-ı Kerim'in sırrı! 'NATO tatbikatlarından bile daha büyük' diyerek anlattı3 denizde eş zamanlı olarak başarıyla gerçekleştirilen, 'Mavi Vatan 2022 Tatbikatı'nın önemini vurgulayarak, "NATO tatbikatlarından bile daha büyük" diyen Müstafi Tümamiral Doç. Dr. Cihat Yaycı, çarpıcı detaylar paylaştı. Yaycı, gemilerde ana direğin en üst noktasına, denizaltılarda ise inşa edilirken omurganın içine özel bir muhafaza ile yerleştirilen Kur'an-ı Kerim ile ilgili de dikkat çeken bir geleneği anlattı.
24.04.2022Gündem
Gemideki Kur'an-ı Kerim'in sırrı! 'NATO tatbikatlarından bile daha büyük' diyerek anlattı
Gemideki Kur'an-ı Kerim'in sırrı! 'NATO tatbikatlarından bile daha büyük' diyerek anlattı3 denizde eş zamanlı olarak başarıyla gerçekleştirilen, 'Mavi Vatan 2022 Tatbikatı'nın önemini vurgulayarak, "NATO tatbikatlarından bile daha büyük" diyen Müstafi Tümamiral Doç. Dr. Cihat Yaycı, çarpıcı detaylar paylaştı. Yaycı, gemilerde ana direğin en üst noktasına, denizaltılarda ise inşa edilirken omurganın içine özel bir muhafaza ile yerleştirilen Kur'an-ı Kerim ile ilgili de dikkat çeken bir geleneği anlattı.
23.04.2022Haberler
Mavi Vatan'da görkemli tatbikat
Mavi Vatan'da görkemli tatbikatKaradeniz, Akdeniz ve Ege’de 11 Nisan’da 12 bin personelin katılımıyla eş zamanlı başlatılan ‘Mavi Vatan Tatbikatı’nın Seçkin Gözlemci Günü faaliyetleri, Marmaris’te gerçekleşti.
22.04.2022Siyaset
Bakan Akar Mavi Vatan Tatbikatı'nda Yunanistan’a 'dostluk eli' mesajı verdi
Bakan Akar Mavi Vatan Tatbikatı'nda Yunanistan’a 'dostluk eli' mesajı verdiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Komşumuz Yunanistan’a, samimi olarak uzattığımız bu dostluk elini tutun diyoruz” ifadesini kullandı. Tatbikat sırasında deniz canlıları dahil çevreye zarar verilmemesi için hem planlama hem icrasında önemli tedbirlerin alındığını vurgulayan Akar, “Bu zaten tüm faaliyetlerimizin temel ilkesidir. Tüm faaliyetlerimizde masum insanlara, çevreye, tarihi dokuya, dini yapılara, kültür eserlerine zarar vermemek için azami gayret gösteriyoruz. Bu konuda iddialıyız” ifadesini kullandı.
21.04.2022Haberler
Bakan Akar Mavi Vatan Tatbikatı'nda Yunanistan’a 'dostluk eli' mesajı verdi
Bakan Akar Mavi Vatan Tatbikatı'nda Yunanistan’a 'dostluk eli' mesajı verdiMilli Savunma Bakanı Akar, “Komşumuz Yunanistan’a, samimi olarak uzattığımız bu dostluk elini tutun diyoruz” ifadesini kullandı. Tatbikat sırasında deniz canlıları dahil çevreye zarar verilmemesi için hem planlama hem icrasında önemli tedbirlerin alındığını vurgulayan Akar, “Bu zaten tüm faaliyetlerimizin temel ilkesidir. Tüm faaliyetlerimizde masum insanlara, çevreye, tarihi dokuya, dini yapılara, kültür eserlerine zarar vermemek için azami gayret gösteriyoruz. Bu konuda iddialıyız” ifadesini kullandı.
21.04.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Tatbikat ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.