Tatbikat

Tatbikat

Son dakika tatbikat haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tatbikat gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tatbikat haber sayfamızda...

Tatbikat

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.684 tatbikat haberi bulunmuştur.
Çin ve Rus savaş gemileri Tsugaru Boğazı'ndan geçiş yaptı
Çin ve Rus savaş gemileri Tsugaru Boğazı'ndan geçiş yaptıÇin ve Rus savaş gemilerinin, Japonya'nın kuzeyindeki Tsugaru Boğazı'ndan geçiş yaptıkları bildirildi.
19.10.2021Dünya
NATO savaş gemileri, 'Nusret-2021 Davet Tatbikatı' için Çanakkale'de
NATO savaş gemileri, 'Nusret-2021 Davet Tatbikatı' için Çanakkale'deÇanakkale ve Saros Körfezi’nde 18-28 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek 'Nusret-2021 Davet Tatbikatı' için NATO’ya bağlı 4'ü yabancı, 5 savaş gemisi Nara Limanı'na yanaştı. Art arda gelen ve güvenlik nedeniyle Türk Sahil Güvenlik botlarının eşlik ettiği savaş gemileri, boğazda hareketlilik yarattı.
16.10.2021Gündem
Yunan basınında korku büyüyor! İmza yetmedi...
Yunan basınında korku büyüyor! İmza yetmedi...Son dakika haberlere göre, Türkiye'nin bölgesel etkisinin artması üzerine paniğe kapılan Atina, artık safını açıkça belli eden ABD ile savunma işbirliği protokolünü imzaladı. Yunan basınında 'ABD'nin Yunanistan üzerindeki etkisinin artması' coşkuyla karşılanırken, Yunan Kathimerini gazetesi yazarı ciddi bir uyarıda bulundu.
15.10.2021Dünya
Rusya ve Çin Japon Denizi’nde ortak tatbikat yapıyor
Rusya ve Çin Japon Denizi’nde ortak tatbikat yapıyorRusya ve Çin, Japon Denizi’nde "Deniz Etkileşimi – 2021" ortak askeri tatbikatını başlattı. Rusya ve Çin, Japon Denizi’nde "Deniz Etkileşimi – 2021" ortak askeri tatbikatını başlattı.
14.10.2021Haberler
Son dakika... Yunan basınında yeni korku! 'Türk hava sanayisi eskisi gibi değil'
Son dakika... Yunan basınında yeni korku! 'Türk hava sanayisi eskisi gibi değil'Bugün imzalayacağı anlaşmayla egemenlik haklarını savunması için ABD'ye bel bağlayacak olan Yunanistan'da, yeni bir kaygı baş gösterdi. Yunan basını, Ankara'nın yerli havacılık sanayisindeki atılımlarını, kaygıyla sayfalarına taşıdı.
14.10.2021Dünya
Anadolu Yıldızı-2021 tatbikatının kara safhası da başarıyla tamamlandı
Anadolu Yıldızı-2021 tatbikatının kara safhası da başarıyla tamamlandıAnadolu Yıldızı -2021 Müşterek Arama Kurtarma Tatbikatı, senaryo gereği kayıp dağcıların kurtarıldığı kara safhasının icrasıyla tamamlandı.
14.10.2021Haberler
Anadolu Yıldızı-2021 tatbikatının kara safhası da başarıyla tamamlandı
Anadolu Yıldızı-2021 tatbikatının kara safhası da başarıyla tamamlandıAnadolu Yıldızı -2021 Müşterek Arama Kurtarma Tatbikatı, senaryo gereği kayıp dağcıların kurtarıldığı kara safhasının icrasıyla tamamlandı.
14.10.2021Gündem
Anadolu Yıldızı-2021 tatbikatının kara safhası da başarıyla tamamlandı
Anadolu Yıldızı-2021 tatbikatının kara safhası da başarıyla tamamlandıAnadolu Yıldızı -2021 Müşterek Arama Kurtarma Tatbikatı, senaryo gereği kayıp dağcıların kurtarıldığı kara safhasının icrasıyla tamamlandı.
14.10.2021Gündem
Türkiye'de sadece Antalya'da var! Dakikalar içinde buluyor
Türkiye'de sadece Antalya'da var! Dakikalar içinde buluyorUlusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), Antalya'daki kayıpları aramada termal kameralı dron kullanıyor. Türkiye'de ilk ve tek olan dron sayesinde ekipler, saatlerce süren arama faaliyetlerini 3- 5 dakika içinde tamamlıyor.
14.10.2021Gündem
Anadolu Yıldızı 2021 Müşterek Arama Kurtarma Tatbikatı'nın Ege Denizi'ndeki kısmı tamamlandı
Anadolu Yıldızı 2021 Müşterek Arama Kurtarma Tatbikatı'nın Ege Denizi'ndeki kısmı tamamlandıAnadolu Yıldızı 2021 Müşterek Arama Kurtarma Tatbikatı'nın Ege Denizi'nin uluslararası suları ve hava sahasında gerçekleştirilen ilk kısmı sona erdi.
13.10.2021Haberler
Son dakika... Yunanistan'ın Türkiye'ye karşı ABD planı ortaya çıktı!
Son dakika... Yunanistan'ın Türkiye'ye karşı ABD planı ortaya çıktı!Fransa'nın ardından ABD ile yarın savunma anlaşması imzalamaya hazırlanan Yunanistan'ın gözü kulağı, Washington'da açıklanacak mektuba çevrildi. Mektupta yer alabilecek 'egemenlik hakları' gibi ifadeler, Türkiye ve ABD'yi karşı karşıya getirebilir.
13.10.2021Dünya
Ege Denizi'nde sıcak görüntü! Tatbikat başarıyla sona erdi
Ege Denizi'nde sıcak görüntü! Tatbikat başarıyla sona erdiAnadolu Yıldızı-2021 Müşterek Arama Kurtarma Tatbikatı, Ege Denizi'nin uluslararası sularında başladı. İskiri ve İpsala adaları arasında kalan bölümde yapılan tatbikatta, senaryo gereği uluslararası sularda batmakta olan bir kuru yük gemisinde bulunan kazazedeler kurtarıldı. Nefes kesen tatbikatın deniz safhası, başarıyla son buldu.
13.10.2021Gündem
Yunanistan'ın Türkiye'ye karşı ABD planı ortaya çıktı!
Yunanistan'ın Türkiye'ye karşı ABD planı ortaya çıktı!Fransa'nın ardından ABD ile yarın savunma anlaşması imzalamaya hazırlanan Yunanistan'ın gözü kulağı, Washington'da açıklanacak mektuba çevrildi. Mektupta yer alabilecek 'egemenlik hakları' gibi ifadeler, Türkiye ve ABD'yi karşı karşıya getirebilir.
13.10.2021Haberler
'Anadolu Yıldızı 2021 Tatbikatı'nın Ege Denizi'ndeki kısmı tamamlandı
'Anadolu Yıldızı 2021 Tatbikatı'nın Ege Denizi'ndeki kısmı tamamlandıAnadolu Yıldızı 2021 Müşterek Arama Kurtarma Tatbikatı'nın Ege Denizi'nin uluslararası suları ve hava sahasında gerçekleştirilen ilk kısmı sona erdi.
13.10.2021Gündem
Dört dev ülkeye ait donanmaların "Malabar 2021" tatbikatı başladı
Dört dev ülkeye ait donanmaların "Malabar 2021" tatbikatı başladıABD, Japonya, Avustralya ve Hindistan donanmalarının Bengal Körfezi'ndeki ortak tatbikatının başladığı bildirildi.
13.10.2021Dünya
Anadolu Yıldız-2021 tatbikatı brifingi düzenlendi
Anadolu Yıldız-2021 tatbikatı brifingi düzenlendiEge Denizi'nin uluslararası sularında ve İzmir'in Menemen ilçesi Dumanlı Dağı'nda gerçekleştirilecek olan Anadolu Yıldızı- 2021 Müşterek Arama Kurtarma Tatbikatı, yapılan bilgilendirme toplantısıyla başladı.
12.10.2021Gündem
ABD'den Yunanistan'a 15 F-15 uçağı sevkiyatı yapıldı
ABD'den Yunanistan'a 15 F-15 uçağı sevkiyatı yapıldıABD, 15 F-15 savaş uçağını tatbikat adı altında Yunanistan'a sevk etti. ABD Hava Kuvvetleri yaptığı açıklamada, Kuzey Karolina, Seymour Johnson Hava Kuvvetleri Üssü'nde konuşlu, 336. Avcı Filosu, 4. Avcı Kanadından F-15E Strike Eagle uçaklarının, ABD'nin Avrupa-Afrika Hava Kuvvetleri Komutanlığının öncülüğünde düzenlenecek Castle Forge (Kale Oluşturma) tatbikatına katılmak üzere Yunanistan'ın Larissa Hava Üssü'ne geldiği belirtildi.
11.10.2021Dünya
Son dakika haberi... 'Türkiye'ye karşı yalnız kalacağız!' Yunan basınında savaş paniği
Son dakika haberi... 'Türkiye'ye karşı yalnız kalacağız!' Yunan basınında savaş paniğiSon dakika haberlere göre, Doğu Akdeniz'de Türkiye karşısında direnemeyip en son Fransa'yı yanına alan Atina yönetimi, bu kez de NATO'nun kendisine sığınmaya çalışıyor. Ancak Yunan basını bu konuda çok da iyimser görünmüyor.
10.10.2021Dünya
Türkiye ve Azerbaycan ortak tatbikatında işgal bölgeleri kurtarıldı
Türkiye ve Azerbaycan ortak tatbikatında işgal bölgeleri kurtarıldıTürk ve Azerbaycan Silahlı Kuvvetlerinin Nahçıvan'da gerçekleştirdiği ortak askeri tatbikatta temsili düşman hedefleri imha edilerek işgal altındaki bölgeler kurtarıldı.
9.10.2021Haberler
Son dakika: Türkiye ve Azerbaycan'dan gözdağı! 'İşgal bölgeleri kurtarıldı'
Son dakika: Türkiye ve Azerbaycan'dan gözdağı! 'İşgal bölgeleri kurtarıldı'Türk ve Azerbaycan Silahlı Kuvvetlerinin Nahçıvan'da gerçekleştirdiği ortak askeri tatbikatta temsili düşman hedefleri imha edilerek işgal altındaki bölgeler kurtarıldı.
9.10.2021Gündem
DHA özel görüntüledi! Su altı timlerinden nefes kesen tatbikat
DHA özel görüntüledi! Su altı timlerinden nefes kesen tatbikatJandarma ile Sahil Güvenlik'in su altı ekipleri, hız ve çevikliklerini artırmak için Akdeniz açıklarında ortak tatbikat gerçekleştirdi. Demirören Haber Ajansı’nın (DHA) özel görüntülediği tatbikatta, 22 metre derinlikteki suç aleti bıçak, 2 dakikada tespit edilerek su yüzeyine çıkarıldı.
9.10.2021Gündem
Bakan Akar'dan Yunanistan'a tepki: Gemiyi bölgeye sokmadık
Bakan Akar'dan Yunanistan'a tepki: Gemiyi bölgeye sokmadıkMilli Savunma Bakanı Akar'dan Yunanistan'a provokasyon tepkisi geldi. Akar, "Yunanistan'daki bazı siyasiler saldırgan söylemlerle gerilimi tırmandırıyor, bunların beyhude gayretler olduğunu bilmeleri gerekiyor." dedi. Nautical Geo araştırma gemisinin Türkiye’nin kıta sahanlığını ihlal etme teşebbüsüne de değinen Akar, “Girit’in doğusu, Kıbrıs’ın güney batısında bizim deniz yetki alanımızı ihlal etmek suretiyle araştırma yapma çalışmaları var. Buna asla müsaade etmeyeceğimizi söyledik. Orada Deniz Kuvvetleri unsurlarımız gereğini yaptı ve o gemiyi söz konusu bölgeye sokmadı. Bu konuda kararlıyız, hakkımızı hukukumuzu çiğnetmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.
8.10.2021Haberler
Hande Doğandemir'den Yağız Can Konyalı açıklaması
Hande Doğandemir'den Yağız Can Konyalı açıklamasıErdal Beşikçioğlu’nun sahneye koyduğu, Tatbikat Sahnesi yapımı 'Küvetteki Gelinler' oyununun prömiyerine katılan ünlü isimlerden biri de Hande Doğandemir oldu. Oyuncu öncesi muhabirlerin sorularını yanıtlayan güzel oyuncu, Yağız Can Konyalı aşk yaşadığı iddialarına son noktayı koydu.
9.10.2021Cadde
Son dakika! Bakan Akar'dan Yunanistan'a tepki: Gemiyi bölgeye sokmadık
Son dakika! Bakan Akar'dan Yunanistan'a tepki: Gemiyi bölgeye sokmadıkMilli Savunma Bakanı Akar'dan Yunanistan'a provokasyon tepkisi geldi. Akar, "Yunanistan'daki bazı siyasiler saldırgan söylemlerle gerilimi tırmandırıyor, bunların beyhude gayretler olduğunu bilmeleri gerekiyor." dedi. Nautical Geo araştırma gemisinin Türkiye’nin kıta sahanlığını ihlal etme teşebbüsüne de değinen Akar, “Girit’in doğusu, Kıbrıs’ın güney batısında bizim deniz yetki alanımızı ihlal etmek suretiyle araştırma yapma çalışmaları var. Buna asla müsaade etmeyeceğimizi söyledik. Orada Deniz Kuvvetleri unsurlarımız gereğini yaptı ve o gemiyi söz konusu bölgeye sokmadı. Bu konuda kararlıyız, hakkımızı hukukumuzu çiğnetmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.
8.10.2021Gündem
Atık pil şampiyonu
Atık pil şampiyonuKonak Belediyesi, Atık Pil Toplama Kampanyası’nda 5 ton 415 kilogram ile ilçe belediyeleri kategorisinde birinci oldu
8.10.2021Ege

Benzer Haber Etiketleri

tatbikatYunanistanABDTürkiyeEge Denizi

Tatbikat ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.