Umman Denizi

Umman Denizi

Son dakika Umman Denizi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Umman Denizi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Umman Denizi haber sayfamızda...

Umman Denizi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 168 umman denizi haberi bulunmuştur.
Son dakika... İran'ın en büyük savaş gemisi battı
Son dakika... İran'ın en büyük savaş gemisi battı Uluslararası haber ajansları gece yarısı duyurdu, sabah olduğunda ise donanma neredeyse bir gün süren çabaların sonuç vermediğini açıkladı. Saatlerce yanan Hark adlı gemi Umman Denizi'nin dibini boyladı.
2.06.2021Dünya
İran donanmasına ait bir gemi Umman Denizi'nde battı
İran donanmasına ait bir gemi Umman Denizi'nde battıİran Deniz Kuvvetlerine ait "Hark" adlı askeri geminin Umman Denizi'nde battığı bildirildi.
2.06.2021Dünya
Tuktae can alıyor
Tuktae can alıyorHindistan'ın güneybatısındaki Umman Denizi'nde etkili olan kasırgada hayatını kaybedenlerin sayısı 21'e yükseldi.
18.05.2021Dünya
Hindistan'da kasırga felaketi
Hindistan'da kasırga felaketiHindistan’ın güneybatısındaki Umman Denizi’nde etkili olan kasırgada en az 4 kişi hayatını kaybetti.
16.05.2021Dünya
ABD Donanması Umman Denizi’nde silah yüklü bir gemiye el koydu
ABD Donanması Umman Denizi’nde silah yüklü bir gemiye el koyduABD Donanması, Umman Denizi’nin kuzey kesiminde düzenlenen operasyonlar sonrası bulunan silah yüklü bir gemiye el koydu.
9.05.2021Dünya
Süveyş Kanalı'ndaki kapanma Avrupa'ya LNG sevkiyatını sekteye uğratıyor
Süveyş Kanalı'ndaki kapanma Avrupa'ya LNG sevkiyatını sekteye uğratıyorAkdeniz ile Kızıldeniz'i birbirine bağlayan Süveyş Kanalı'nda yaşanan gemi kazası sonrası kanalın süresiz olarak deniz trafiğine kapanması Avrupa'ya sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) sevkiyatını zora sokuyor.
27.03.2021Ekonomi
Son dakika: Şoke eden iddia! İran'dan İsrail gemisine füzeli saldırı
Son dakika: Şoke eden iddia! İran'dan İsrail gemisine füzeli saldırıGelen son dakika haberine göre; İsrail'in Kanal 12 televizyonu tarih belirtmeksizin İran'ın İsrailli şirkete ait bir kargo gemisini Umman Denizi'nde füzeyle vurduğunu ileri sürdü.
25.03.2021Dünya
Pakistan'da düzenlenen AMAN-2021 Deniz Tatbikatı sona erdi
Pakistan'da düzenlenen AMAN-2021 Deniz Tatbikatı sona erdiPakistan'ın ev sahipliğinde ABD, Çin, Rusya ve Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 45 ülkenin deniz kuvvetlerine bağlı birliklerin katılımıyla icra edilen çok uluslu deniz tatbikatı AMAN-2021 tamamlandı.
16.02.2021Dünya
İran ve Rusya'dan ortak tatbikat
İran ve Rusya'dan ortak tatbikatSuriye'de müttefik olan iki ülke, Umman Denizi'ne savaş gemileri ve helikopterler gönderdi. İran resmi televizyonu, tatbikatta gece ateş eğitimlerinin de yer aldığını bildirdi.
16.02.2021Dünya
Son dakika... Helikopterler asker indirdi, Rus savaş gemisi girdi!
Son dakika... Helikopterler asker indirdi, Rus savaş gemisi girdi!Dünya, ABD'nin başını çektiği NATO ülkeleriyle Rusya'nın aynı anda verdiği görüntüyü konuşuyor. AP yıllar sonra bir ilk yaşandığını vurgularken, Rus ordu televizyonu Zvezda detayları paylaştı.
15.02.2021Dünya
İran, ülkenin güneybatısında askeri tatbikat başlattı
İran, ülkenin güneybatısında askeri tatbikat başlattıİran Devrim Muhafızları Ordusu, ülkenin güneybatısında geniş çaplı tatbikata başladı.
11.02.2021Dünya
Son dakika: Dünya o noktaya kilitlendi! Joe Biden göreve başlamadan önce...
Son dakika: Dünya o noktaya kilitlendi! Joe Biden göreve başlamadan önce...Son dakika haberlere göre Uluslararası haber ajansları fotoğrafları peş peşe geçti, dünya o noktaya kilitlendi... Son dakika haberine göre, Türkiye'nin yanı başında füzeler ateşlenirken, sıcak görüntülerin seçilmiş ABD Başkanı Biden'ın göreve başlamasından sadece bir gün önce gelmesi dikkat çekti.
21.01.2021Dünya
Son Dakika Haberi: Türkiye'nin yanı başında... Füzeler ateşlendi!
Son Dakika Haberi: Türkiye'nin yanı başında... Füzeler ateşlendi!Haber ajansları fotoğrafları peş peşe geçti, dünya o noktaya kilitlendi... İran'ın güneydoğusundaki Mekran sahilinde düzenlenen tatbikata; hava indirme, özel kuvvetler ve acil müdahale ekiplerinden oluşan askeri birlikler katıldı. Tatbikatta Ordu Genel Komutanı Tümgeneral Abdurrahim Musevi, Kara Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Keyumers Haydari ile birlikte diğer üst düzey askeri yetkililer de hazır bulundu.
19.01.2021Dünya
İran'dan Umman Denizi kıyısında askeri tatbikat
İran'dan Umman Denizi kıyısında askeri tatbikatİran'ın güneydoğusundaki Mekran sahilinde düzenlenen tatbikata; hava indirme, özel kuvvetler ve acil müdahale ekiplerinden oluşan askeri birlikler katıldı.
19.01.2021Dünya
İran uzun menzilli balistik füzeleri ateşledi
İran uzun menzilli balistik füzeleri ateşlediİran Devrim Muhafızları Ordusu, dün başlattığı füze tatbikatı kapsamında Hint Okyanusu'nda 1800 kilometre uzaklıktaki temsili hedeflere uzun menzilli balistik füzeler fırlattı.
16.01.2021Dünya
İran'dan balistik füzeler ve dronelarla gövde gösterisi
İran'dan balistik füzeler ve dronelarla gövde gösterisiÜlkenin merkezindeki Kevir Çölü'nde yapılan tatbikatın ilk aşamasında, onlarca yeni nesil karadan karaya balistik füzeler, bombardıman uçakları ve İHA'lar kullanılarak, belirlenen temsili hedeflere eş zamanlı saldırılar gerçekleştirildi
15.01.2021Dünya
İran'dan Hint Okyanusu'nda gövde gösterisi
İran'dan Hint Okyanusu'nda gövde gösterisiİran ordusu ülkenin güneydoğusunda düzenlediği deniz tatbikatı kapsamında çeşitli menzile sahip füze ve torpidoları denedi.
14.01.2021Dünya
İran'dan Hint Okyanusu'nda gövde gösterisi
İran'dan Hint Okyanusu'nda gövde gösterisiİran Deniz Kuvvetlerinin, Umman denizi ve Hint Okyanusu'nda deniz tatbikatına başladığı belirtildi.
13.01.2021Dünya
Bedeli ağır oldu... Felaketler silsilesi!
Bedeli ağır oldu... Felaketler silsilesi!Christian Aid adlı yardım kuruluşu tarafından hazırlanan bir rapor, 2020 yılında küresel ısınma ile ilişkili olarak sayıları ve şiddeti artan aşırı iklim olaylarının bedelinin çok ağır olduğunu ortaya koydu.
29.12.2020Dünya
Son dakika haberler: Gece saat 01.30'da böyle bulundu! Dünyaya duyurdular...
Son dakika haberler: Gece saat 01.30'da böyle bulundu! Dünyaya duyurdular...Son dakika haberlere göre, sabahın erken saatlerinde gökyüzünde uzun bir iz bırakan ve kayan bir yıldız gibi göründü. Saatler 01.30'u gösterdiğinde ise tarihi görev sona erdi ve yere iniş yaptı.
20.12.2020Dünya
45 yıl sonra ilk! Dünya kilitlendi: Gece saat 01.30'da...
45 yıl sonra ilk! Dünya kilitlendi: Gece saat 01.30'da...Sabahın erken saatlerinde gökyüzünde uzun bir iz bırakan ve kayan bir yıldız gibi göründü. Saatler 01.30'u gösterdiğinde ise tarihi görev sona erdi ve yere iniş yaptı.
17.12.2020Dünya
Büyük Selçuklu İmparatoru Sultan Melikşah kimdir? Melikşah kaç yaşında öldü? İşte, hayatı
Büyük Selçuklu İmparatoru Sultan Melikşah kimdir? Melikşah kaç yaşında öldü? İşte, hayatıUyanış Büyük Selçuklu bu akşam 1. bölümü ile ekran karşısına çıkıyor. Dizinin ilk bölümü nedeniyle Büyük Selçuklu İmparatoru Sultan Melikşah'ın hayatı merak edilirken Sultan Melihşah kimdir? Hayatı ve kaç yılında öldü? soruları gündem olmuş durumda...
25.01.2021Gündem
Bahreyn anlaşması Arap ülkelerini böldü
Bahreyn anlaşması Arap ülkelerini böldüBirleşik Arap Emirlikleri’nin ardından Bahreyn’in de İsrail’le ilişkileri normalleştirme kararı alması, özellikle Arap dünyasında farklı tepkilere neden oldu. Filistin’de ise gösteriler sürüyor
14.09.2020Dünya
İran'dan Umman Denizi'nde tatbikat
İran'dan Umman Denizi'nde tatbikatKara, deniz ve hava kuvvetlerinin katılımıyla Hürmüz Boğazı ve Umman Denizi'ni kapsayan geniş bir alandaki gövde gösterisi, üç gün sürecek.
10.09.2020Dünya
Pakistan Hakkında Bilgiler; Pakistan Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Pakistan Hakkında Bilgiler; Pakistan Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıPakistan – resmi adıyla Pakistan İslam Cumhuriyeti- Asya’da bulunan bir İslam devletidir. Halkın %97’si Müslüman’dır. Nükleer silahlara sahip tek İslam devleti olup, komşusu Hindistan ile sürekli kavga halindedir. Pakistan hakkında daha detaylı bilgiyi sizler için derledik.
13.09.2020Tatil

Benzer Haber Etiketleri

İranUmman DenizitatbikatABDİsrail

Umman Denizi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.