Geri Dön

İstanbul'dan gönderilen Çinli kadın uçaktan iner inmez ambulansa alındı

Koronovirüs taşıdığı şüphesiyle İstanbul’dan Çin’e gönderilen Kiyan adlı kadın, Vuhan’daki havalimanında acil geçitle karşılanarak hastaneye götürüldü.

İstanbul'dan gönderilen Çinli kadın uçaktan iner inmez ambulansa alındı

Çin merkezli Global Times'ta (GT) yer alan habere göre cumartesi sabahı İstanbul’dan Vuhan’a gelen kadın havalimanına gelmeden önce dezenfekte işlemi yapıldı.

Havalimanında bulunan Hastalık Kontrol ve Denetim Bürosu personeli, koronavirüs şüphelisinin giriş işlemlerini hızlandırdı. Hasta, uçaktan iner inmez ambulansa alındı.

İstanbul'a bir kaç gün önce geldiği öğrenilen Çinli kadın perşembe sabah saatlerinde Büyükçekmece Mimar Sinan Devlet Hastanesi acil servisine başvurmuştu.

Çin uyruklu kadının Vuhan’dan geldiği öğrenilince tedbiren diğer hastalardan izole edilmişti.

İstanbuldan gönderilen Çinli kadın uçaktan iner inmez ambulansa alındı


"Şüpheli vaka" olarak değerlendirilen Çinli kadın daha sonra Süreyyapaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilmişti.

Çinli kadın negatif basınçlı gözlem odasında tedavi altına alındı. Tetkikleri süren Çinli kadın cumartesi sabah saatlerinde Sağlık Bakanlığı'nın ambulans uçağıyla ülkesine gönerilmişti.

Kaynak: Independent Türkçe

Son anda kurtarıldılar! Karantinadan çıkartıldılar...TARIM ve Orman Bakanlığı tarafından sosyal medyada yasadışı yollarla satışa çıkarılan ve yurda giriş belgeleri bulunmayan 8'i timsah yiyen (alligator tortoise), 4'ü mahmuzlu (sulcata tortoise) olmak üzere 12 kaplumbağaya el konuldu. Timsahlar, Kocaeli'de bulunan doğal yaşam parkı Ormanya'ya getirilerek bakım ve tedaviye alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber