Vuhan

Vuhan

Son dakika Vuhan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Vuhan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Vuhan haber sayfamızda...

Vuhan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.268 vuhan haberi bulunmuştur.
Eyvah! Yarasalarda yeni virüs keşfedildi
Eyvah! Yarasalarda yeni virüs keşfedildi Dünyada 7 milyona yakın insanın ölümüne neden olan Kovid-19 hastalığının kaynağı koronavirüs, 2019’da Çin’in Vuhan kentinden yayılmıştı. Koronavirüsün yarasalardan yayıldığı ve laboratuvardan sızdığı şeklinde iddialar ortaya atılmıştı.
12.01.2024 Dünya
Çin’de salgın okul kapattırdı! ‘Maske takın’ uyarısı
Çin’de salgın okul kapattırdı! ‘Maske takın’ uyarısı Çin’de birçok şehirde çok sayıda çocuğun zatürre şüphesi ve diğer solunum yolu rahatsızlıklarıyla hastaneye kaldırılması üzerine okulların kapatıldığı bildirildi.
27.11.2023 Dünya
Sinsi Sinsi İlerledi! Dünya Genelinde Covid-19'dan Ölenlerin Sayısı Kaç Oldu?
Sinsi Sinsi İlerledi! Dünya Genelinde Covid-19'dan Ölenlerin Sayısı Kaç Oldu? Çin'in Vuhan kentinde meydana gelen yeni tür koronavirüs tespit edilen kişi sayısı dünya genelinde 10 milyon 145 bin sayısını da aştı. Salgında ise, yarım milyondan daha fazla kişi hayatını kaybetti. Virüs tespit edilen en az 5 milyon 140 bin hasta ise, eski sağlığına kavuştu. Ama dünya genelinde hala tedavisi devam eden yaklaşık 4 milyon 122 bin kadar aktif vaka bulunuyor. Dünya genelinde korona salgını nedeni ile ölen kişi sayısı kaçtır sizler için derledik.
19.07.2023 Sağlık
Çin Hastalık Kontrol Merkezi'nin eski başkanı: Virüsün laboratuvardan sızmış olması ihtimali dışlanmamalı
Çin Hastalık Kontrol Merkezi'nin eski başkanı: Virüsün laboratuvardan sızmış olması ihtimali dışlanmamalı BBC'ye konuşan Çin Hastalık Kontrol Merkezi'nin (CDC) eski başkanı Profesör George Gao, koronavirüsü bir laboratuvardan sızmış olma olasılığının göz ardı edilmemesi gerektiğini söyledi. Çin hükümeti ise virüsün Vuhan'daki bir laboratuvardan sızdığı iddialarını reddediyor.
30.05.2023 Dünya
Kovid-19’un kaynağıyla ilgili yeni rakun iddiası
Kovid-19’un kaynağıyla ilgili yeni rakun iddiası New York Times’ın haberine göre, uluslararası bilim insanları, koronavirüsün, Çin’in Vuhan kentindeki Huanan Deniz Ürünleri Pazarı’nda satılan rakun köpeklerinden yayıldığına dair genetik veriler elde etti.
18.03.2023 Dünya
Kovid’in kökeni açıklanacak mı?
Kovid’in kökeni açıklanacak mı? ABD’de kabul edilen tasarı, Kovid-19’un kökenine dair ABD’nin elindeki istihbarat bilgilerinin dünyaya açıklanmasını sağlayabilir.
12.03.2023 Dünya
Kovid-19 kabusunun arkasındaki kaza! Rapor Biden'a sunuldu, FBI'dan açıklama geldi
Kovid-19 kabusunun arkasındaki kaza! Rapor Biden'a sunuldu, FBI'dan açıklama geldi Yaklaşık 3 yıl önce ortaya çıkan ve dünyaya kabusu yaşatan Kovid-19'un insan yapımı mı yoksa doğal bir virüs olduğu mu o günlere çok tartışıldı. Son olarak ABD basınında ortaya çıkan ve ABD Enerji Bakanlığı tarafından hazırlanan raporda konuya nokta konuldu. Konuyla ilgili FBI'ın yaptığı açıklama ise kafaları karıştırdı.
1.03.2023 Dünya
FBI: Koronavirüs büyük ihtimalle Çin'deki bir laboratuvardan sızdı
FBI: Koronavirüs büyük ihtimalle Çin'deki bir laboratuvardan sızdı ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Direktörü Christopher Wray, koronavirüsün “büyük ihtimalle Çin hükümetinin kontrolünde olan bir laboratuvardan sızdığını" söyledi.
1.03.2023 Dünya
‘Kovid Vuhan’dan sızdı!’
‘Kovid Vuhan’dan sızdı!’ ABD Enerji Bakanlığı, Kovid-19 pandemisine Çin’de bir laboratuvarda yaşanan sızıntının sebep olduğu sonucuna vardı. Daha önceki raporlarda bakanlığın net olarak bu sonuca varamadığı, ancak yeni kanıtların, bu duruma işaret ettiği ifade ediliyor.
28.02.2023 Dünya
2023'ü selamlarken... Dünya kadar eğlendiler
2023'ü selamlarken... Dünya kadar eğlendiler Dünya 2023’ü coşkuyla karşıladı. Yeni yıla ilk giren ülke Kiritimati oldu. Neredeyse tüm dünya yeni yılı eğlenerek selamladı.
2.01.2023 Dünya
'Koca Yusuf' uçakları dönüyor! MSB sıcak gelişmeyi duyurdu
'Koca Yusuf' uçakları dönüyor! MSB sıcak gelişmeyi duyurdu Milli Savunma Bakanlığı, "Ukrayna’da hava sahasının kapatılması nedeniyle Borispol Havaalanında kalan 2 adet A400M uçağımız ana üsleri Kayseri’ye intikale başlamıştır” dedi.
20.12.2022 Haberler
Çin kaynıyor!
Çin kaynıyor! Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nde başlayan protestolar ülke geneline yayılırken, Çin televizyonu “maskesiz” Dünya Kupası görüntülerini kesmeye başladı
29.11.2022 Dünya
Vuhan yeniden karantina altında
Vuhan yeniden karantina altında Çin’in uyguladığı “sıfır Kovid” politikası kapsamında salgının ilk ortaya çıktığı Vuhan şehrinin bir kısmı ilk karantinadan neredeyse üç yıl sonra yeniden kapatıldı.
28.10.2022 Dünya
Hibrit virüs endişesi
Hibrit virüs endişesi ABD’deki Boston Üniversitesi’nden bir grup bilim insanının laboratuvarda koronavirüsün oldukça ölümcül formunu ürettiklerine dair bilgiler endişelere neden oldu.
23.10.2022 Gündem
Rekor üstüne rekor! Uzaydan görütülendi...
Rekor üstüne rekor! Uzaydan görütülendi... 45 dereceye ulaşan hava sıcaklığı ve üst üste verilen alarmlardan sonra eşi benzeri görülmemiş bir kuraklık yaşanırken hayati bir tehlikeyi de beraberinde getirdi.
1.09.2022 Dünya
İngiltere ilk ülke oldu! Moderna'nın Omicron varyantına karşı etkili aşıya onay
İngiltere ilk ülke oldu! Moderna'nın Omicron varyantına karşı etkili aşıya onay İngiltere, ABD merkezli Moderna şirketinin geliştirdiği, hem orijinal koronavirüse hem de virüsün Omicron varyantına karşı geliştirilen aşıyı onaylayan ilk ülke oldu. Aşının sonbaharda hatırlatma dozu olarak sunulması ve yeni varyantlara karşı daha iyi koruma sağlaması bekleniyor.
15.08.2022 Dünya
Sakın Eylül ayını beklemeyin! Vuhan’da yeniden karantinalar başladı
Sakın Eylül ayını beklemeyin! Vuhan’da yeniden karantinalar başladı Kovid-19 salgınında vaka ve ölüm oranlarında artış sürüyor. Üçüncü doz aşısını olanların sayısı 28 milyon sınırında. Prof. Dr. Hüseyin Baskın yeni varyantlara dikkat çekerken, sonbahar aylarıyla ilgili uyarılarda bulundu.
28.07.2022 Gündem
Çin'de iPhone imalatı Covid karantinası nedeniyle durdu!
Çin'de iPhone imalatı Covid karantinası nedeniyle durdu! Şanghay'daki sıkı Covid kapatma önlemleri yüzünden geçici olarak üretimi durduran firmalara büyük bir Apple iPhone imalatçısı olan Pegatron da katıldı.
13.04.2022 Ekonomi
Çin'de koronavirüs vaka sayısı rekor düzeyde arttı
Çin'de koronavirüs vaka sayısı rekor düzeyde arttı Çin'de koronavirüs vakalarının rekor düzeyde artması üzerine, pandeminin başlangıcından bu yana en kapsamlı sokağa çıkma kısıtlamalarından biri uygulanıyor. Ülkede çok uluslu şirketler de bazı operasyonlarını durdurdu.
15.03.2022 Dünya
Turkovac'ı geliştiren Prof. Dr. Özdarendeli aşı sürecini anlattı
Turkovac'ı geliştiren Prof. Dr. Özdarendeli aşı sürecini anlattı Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) tarafından düzenlenen 'Yerli aşı Turkovac' panelinde konuşan yerli aşıyı geliştiren Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aykut Özdarendeli, "Transgenik fareleri temmuzun sonu ağustosun başında ABD'den getirtebildik. Hemen çalışmalara başladık. Aşılanmayan transgenik farelerin 3 ile 6 günde öldüğünü ama iki farklı doz grubundaki farelerin ise virüs verildikten sonra da hepsinin hayatta kaldığını gördük. Üçüncü hayvan modeli olarak da gelincikleri kullandık." dedi.
15.02.2022 Gündem
Kırıkkale’de Omicron etkili oldu! Günlük vaka sayısı 50’den 400’e çıktı
Kırıkkale’de Omicron etkili oldu! Günlük vaka sayısı 50’den 400’e çıktı Kırıkkale’de son bir ayda günlük korona virüs vaka sayısının 50’den 400’e kadar yükselmesi sebebi ile vatandaşlara aşı çağrısında bulunuldu. Bulaşıcı Hastalıklar Birimi Sorumlusu Dr. Sümeyra Başpınar Şahin, hatırlatma dozu olarak Turkovac tercih edilebileceğini söyledi.
8.02.2022 Gündem
Bilim Kurulu Üyesi Özlü: 'Omicron' dalgasının yükselme konumundayız
Bilim Kurulu Üyesi Özlü: 'Omicron' dalgasının yükselme konumundayız Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, 'Omicron' kaynaklı seyreden vakalar olduğunu belirterek, “'Omicron' dalgasının yükselme konumundayız. Önümüzdeki günlerde daha da yükselecek. Oysa bazıları salgın bitmiş gibi davranıyorlar. Sanki her şey normale dönmüş gibi ama hiç öyle değil. Umarım bu yaşadığımız, son dalga olur. Beklentimiz o” dedi.
14.01.2022 Gündem
Son dakika! Turkovac'ın Faz-3 sonuçlarıyla ilgili açıklama
Son dakika! Turkovac'ın Faz-3 sonuçlarıyla ilgili açıklama Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serhat Ünal ve Prof. Dr. Mine Durusu Tanrıöver, Turkovac aşısının Faz 3 sonuçlarıyla ilgili konuştu. "Coronovac ile Turkovac'ın yan etkileri aynı." diyen Prof. Dr. Tanrıöver, "COVID-19 vaka oranı Coronavac'ta yüzde 8,96 iken Turkovac'ta yüzde 4,55. Buna göre yerli aşı, Coronavac’a göre yüzde 49 daha koruyucu." ifadelerini kullandı.
12.01.2022 Gündem
Prof. İlhan: Omicron’da kuluçka süresi 3 gün
Prof. İlhan: Omicron’da kuluçka süresi 3 gün Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan “Omicron’da kuluçka süresi daha kısa gibi görünüyor. Orijinal Vuhan varyantında bu süre 5 gün, Delta’da 4 iken Omicron’da 3 gün gibi görünüyor. Çok kısa sürede hastalık ortaya çıkarıyor. Ama vatandaşlar, ‘bir temasım oldu, üzerinden 5 gün geçti, hasta olmayabilirim’ diye düşünmemeli” dedi.
10.01.2022 Gündem
Bilim Kurulu üyesi İlhan: Omicron'da kuluçka süresi 3 gün
Bilim Kurulu üyesi İlhan: Omicron'da kuluçka süresi 3 gün Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan "Şu anki bilgilerimize göre, Omicron'da kuluçka süresi daha kısa gibi görünüyor. Orijinal Vuhan varyantında bu süre 5 günken, Delta varyantında 4 gün, Omicron'da ise 3 gün gibi görünüyor. Çok kısa sürede hastalık ortaya çıkarıyor. Ama vatandaşlar, 'bir temasım oldu, üzerinden 5 gün geçti, hasta olmayabilirim' diye düşünmemeli" dedi.
9.01.2022 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Vuhan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.