Vuhan

Vuhan

Son dakika Vuhan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Vuhan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Vuhan haber sayfamızda...

Vuhan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.174 vuhan haberi bulunmuştur.
Veteriner hekimden esprili 'telefonda muayene' paylaşımı
Veteriner hekimden esprili 'telefonda muayene' paylaşımıVeteriner Hekim Mahmut Baran Şahin, evcil hayvanları ile ilgili sorunları mesajla veya fotoğrafla anlatarak telefonda muayene talebinde bulunanlara sosyal medyada esprili bir video paylaşarak, 'hayvanları veteriner hekime götürün' çağrısında bulundu.
16.04.2021Haberler
Kovid gezginleri nereye gidiyorsunuz?
Kovid gezginleri nereye gidiyorsunuz?Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de vakaların yüzde 40’ının İstanbul’da bulunduğunu açıklamıştı. Ancak vatandaşları bu da durdurmadı. Sokağa çıkma yasağına rağmen kentte gezmekten geri durmayanların bahanesi de hazır:  Ramazan alışverişi yapıyorum. Hava çok güzel tur atıyorum. İşlerimi halletmek için dışarıdayım. Kimse ‘Nereye gidiyorsun’ demedi
11.04.2021Gündem
Dünyanın merak ettiği kent Wuhan
Dünyanın merak ettiği kent WuhanWuhan bundan bir yıl öncesine kadar adı Çin'in gelişen ve hızla büyüyen ticaret şehirlerinden biri olarak anılıyordu. Yangtze Nehri ve onun bir kolu olan Han nehrinin kesiştiği noktada yer alan Wuhan, dünyanın en büyük 42. metropolüdür. Hubei eyaletinin yönetim merkezi olan Wuhan, geçtiğimiz yıl başlayan ve sonrasında tüm dünyayı etkisi altına alıp bir pandemiye dönüşen korona virüs salgınının da ortaya çıktığı yer olarak kabul edilen Wuhan, salgın ortaya ilk çıktığı dönem uygulanan sıkı tedbirlerin ardından bugün dünyanın pek çok yerinden daha güvenli bir konumda. Üç kasabanın zaman içinde büyümesinden ortaya çıkan bu tartışmalı kente yakından bakalım.
5.04.2021Tatil
ABD: DSÖ'nün Kovid-19 raporu elzem veriler ve şeffaflıktan yoksun
ABD: DSÖ'nün Kovid-19 raporu elzem veriler ve şeffaflıktan yoksunBeyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) kökeni konusunda hazırladığı raporun elzem verilerden, bilgilerden ve şeffaflıktan yoksun olduğunu ifade etti.
30.03.2021Dünya
DSÖ: Virüsün kaynağı hayvanlar
DSÖ: Virüsün kaynağı hayvanlarDünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) yeni tip koronavirüsün kökenlerini araştırmak için Vuhan’da araştırma yapan uzman ekibin taslak raporu basına sızdırıldı. Raporda, Sars-Cov-2 virüsünün yarasalardan insanlara başka bir hayvan yoluyla bulaştığı tespiti yer alırken bu hayvanın ne olduğunun henüz bilinmediği belirtildi.
30.03.2021Dünya
'Yüzde 75’i aşılamalıyız'
'Yüzde 75’i aşılamalıyız'Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nden Prof. Dr. Alper Şener koronavirüsün İngiltere varyantında daha hızlı kötüleşmenin yaşandığını söyledi, “En iyi mücadele kendimizi korumak” dedi.
29.03.2021Ege
Karadeniz’in kovid gerçeği: Aşı tereddüdü ve temaslıları gizleme
Karadeniz’in kovid gerçeği: Aşı tereddüdü ve temaslıları gizlemeKovid-19 salgınında üçüncü dalgayı yaşayan Türkiye’de Samsun başta olmak üzere Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize’de vaka oranında artış sürüyor. Bölgedeki Kovid-19 hastalarının tedavisini üstlenen doktorlar, Milliyet’e temaslıların gizlenmesi ve aşı karşıtlığının vaka artışını tetiklediğini söyledi
29.03.2021Gündem
3’üncü dalga kâbusu
3’üncü dalga kâbusuÇin, Vuhan’dan dünyaya yayıldığı belirtilen yeni tip koronavirüs salgının ölümcül etkisi küresel ölçekte devam ediyor.
27.03.2021Dünya
Koronavirüs nerede başladı? Peş peşe açıklamalar
Koronavirüs nerede başladı? Peş peşe açıklamalarÇin Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi Başkan Yardımcısı Fıng Zıcian, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) laboratuvardan sızdırıldığı ihtimalinin mümkün olmadığını belirtti. Öte yandan ABD'li sağlık uzmanı Kovid-19'un Çin'deki bir laboratuvardan çıktığına inandığını söyledi.
26.03.2021Dünya
ABD'li uzman Kovid-19'un Çin'deki bir laboratuvardan çıktığını söyledi
ABD'li uzman Kovid-19'un Çin'deki bir laboratuvardan çıktığını söylediABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezinin (CDC) eski Direktörü Robert Redfield, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) orijininin Çin'deki bir laboratuvar olduğunu savundu.
26.03.2021Dünya
Koronavirüs nereden çıktı? ABD'li uzmandan açıklama
Koronavirüs nereden çıktı? ABD'li uzmandan açıklamaABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezinin (CDC) eski Direktörü Robert Redfield, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) orijininin Çin'deki bir laboratuvar olduğunu savundu.
26.03.2021Dünya
Koronavirüs haritası ve tablosu 23 Mart 2021! Sağlık Bakanlığı duyurdu
Koronavirüs haritası ve tablosu 23 Mart 2021! Sağlık Bakanlığı duyurduKoronavirüs haritası ve tablosu ile ilgili araştırmalar başladı. Her gün akşam üzeri araştırılmaya başlayan koronavirüs haritası ve tablosu paylaşıldı. 23 Mart 2021 Salı gününe ait olan koronavirüs tablosu, Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşıldı. İşte 23 Mart Koronavirüs tablosu ve ülkemizin koronavirüsteki genel durumu haberimizde...
24.03.2021Gündem
BM'den Asyalılara yönelik şiddete son verilmesi çağrısı
BM'den Asyalılara yönelik şiddete son verilmesi çağrısıBM Genel Sekreter Sözcüsü Farhan Haq, "Dünya, dehşet verici ölümcül saldırılara, sözlü ve fiziksel tacize şahit oluyor. Bunun gibi tüm şiddetlere son verilmesini istiyoruz" dedi.
23.03.2021Dünya
Son dakika... Skandal ortaya çıktı! Çinli 'Yarasa Kadın'ın yazışmalarını ele geçirdiler
Son dakika... Skandal ortaya çıktı! Çinli 'Yarasa Kadın'ın yazışmalarını ele geçirdilerÇin'in ısrarla reddettiği "koronavirüsün kökeni Wuhan" iddialarına ilişkin gerçeği ararken, bir ABD'li kuruluş skandal yazışmalara ulaştı. Çinli bilim insanlarının "siyasi süreçlere" dahil olduğu ve manipülasyon yapmaya çalıştıklarının anlaşılması şok etkisi yarattı.
22.03.2021Dünya
DSÖ ekibi, Çin izlenimlerini paylaştı: 'Kaynağını bulduk!'
DSÖ ekibi, Çin izlenimlerini paylaştı: 'Kaynağını bulduk!'Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) kurduğu araştırma ekibinin bir üyesi, Çin'in güneyindeki vahşi yaşam çiftliklerinin Kovid-19 salgınının en olası kaynağı olduğunu söyledi.
18.03.2021 Dünya
Fransa ve İspanya’da  yeni dalga paniği
Fransa ve İspanya’da yeni dalga paniğiAB üyesi 20’den fazla ülkenin Oxford/AstraZeneca’nın Kovid-19 aşısının kullanımını askıya alması Almanya, Fransa, İtalya’da aşı kaosuna neden oldu. Aşı merkezleri kapatıldı. Aşılama hızının düştüğü Fransa’da 3’üncü dalga paniği yaşanırken, İspanya’da 4’üncü dalganın sinyal verdiği belirtildi. Avrupa Komisyonu ise ‘Aşıları saklamayın’ dedi
18.03.2021Dünya
ABD'de 3 masaj salonunda 8 kişiyi öldürmüştü... Flaş karar
ABD'de 3 masaj salonunda 8 kişiyi öldürmüştü... Flaş kararABD'nin Atlanta kentinde 3 masaj salonunda 8 kişiyi vurarak öldüren zanlıya savcılık tarafından 8 kez cinayet suçlaması yöneltildi.
18.03.2021Dünya
Samsun'da vaka artışında İngiltere varyantı etkisi şüphesi!
Samsun'da vaka artışında İngiltere varyantı etkisi şüphesi!Ondokuz Mayıs Üniversitesi ( OMÜ) Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Esra Aksakal Tanyel, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) risk haritasına göre "çok yüksek riskli" illerin başında gelen Samsun'da vaka artışında "İngiltere varyantı"nın etkili olduğunu söyledi.
17.03.2021Gündem
Son dakika: Bakan Koca'dan koronavirüs açıklaması: 50 milyon kişi aşılanırsa salgının baskısı kırılacak
Son dakika: Bakan Koca'dan koronavirüs açıklaması: 50 milyon kişi aşılanırsa salgının baskısı kırılacakSağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgının, son 100 yıl içinde tüm dünyanın aynı anda savaştığı, vaka ve kayıp sayıları bu denli yüksek ilk salgın olduğunu belirterek nüfusun 50 milyonluk kısmının sonbahardan önce aşılanması halinde salgının bir baskı olmaktan çıkacağını kaydetti.
11.03.2021Gündem
Aşı çalışmalarına ülkeler arasında eşitsizlikler damgasını vurdu
Aşı çalışmalarına ülkeler arasında eşitsizlikler damgasını vurduÇin'in Vuhan kentinde patlak veren yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı başlatılan aşı çalışmalarında, ülkeler arasında eşitsizlikler dikkati çekiyor.
11.03.2021Gündem
Son dakika: Bir yıllık yorgunluk! Geçen yıl bugün başladı...
Son dakika: Bir yıllık yorgunluk! Geçen yıl bugün başladı...Çin Vuhan'da 2019 yılı Aralık ayında ortaya çıkan Kovid-19 salgını kısa sürede tüm dünyaya yayıldı. Türkiye'de de ölümcül etkisi süren salgında ilk vakanın görüldüğü günden bugüne tam bir yıl geçti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 11 Mart 2020'de ilk vakayı duyurdu. Türkiye'de virüs kaynaklı ilk ölüm de 17 Mart'ta gerçekleşti. İşte 1 yılda yaşanan önemli koronavirüs olayları...
11.03.2021Gündem
Hayvanat bahçesi, köpeği kurt diye yutturmaya çalıştı
Hayvanat bahçesi, köpeği kurt diye yutturmaya çalıştı Çin'in Hubei bölgesindeki hayvanat bahçesi, yaşamını yitiren bir kurt yerine kafese köpek koydu. Yekililer kurtun "yaşlılıktan" öldüğünü söylerken, bazılarıysa bakımsızlıktan yaşamını yitirmiş olabileceğini belirtti.
6.03.2021Dünya
Çinli ünlü uzman: Koronavirüs bağışıklığı üç yıl alabilir
Çinli ünlü uzman: Koronavirüs bağışıklığı üç yıl alabilirÇin'in alanında en önemli uzmanlarından epidemiyolog Cong Nanşan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında küresel sürü bağışıklığı kazanılmasının 2 ila 3 yıl süreceğini öne sürdü.
3.03.2021Dünya
A400M'nin retrofit faaliyetleri İspanya ve Almanya dışında sadece Kayseri'de yapılıyor
A400M'nin retrofit faaliyetleri İspanya ve Almanya dışında sadece Kayseri'de yapılıyorTürkiye'nin üretim ortağı olduğu 'geleceğin nakliye uçağı' olarak nitelendirilen ve tank, TIR, helikopter taşıyabilen A400M uçaklarının retrofit (bakım-onarım-iyileştirme) faaliyetleri İspanya ve Almanya dışında sadece Kayseri 2'nci Hava Bakım Fabrika Müdürlüğünde gerçekleştiriliyor.
1.03.2021Haberler
ABD'deki huzurevlerinde Kovid-19 ölümlerinde aşılama sonrası düşüş
ABD'deki huzurevlerinde Kovid-19 ölümlerinde aşılama sonrası düşüşABD'de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından en fazla etkilenen huzurevlerindeki can kaybı, Mayıs 2020'den bu yana en düşük seviyeye geriledi.
25.02.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüsÇinabdkoronakovid-19

Vuhan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.