Geri Dön
Dünyaİtalya Başbakanı Draghi, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile görüştü

İtalya Başbakanı Draghi, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile görüştü

İtalya Başbakanı Mario Draghi, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile bir araya geldi. Görüşmede, iki ülke ilişkilerinden transatlantik ilişkilere, Avrupa Birliği ve ABD arasında yenilenen güçlü sinerji ve iş birliği atmosferini somut olarak inşa etme ihtiyacına odaklanıldığı belirtildi.

İtalya Başbakanı Draghi, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile görüştü

 

İtalya’nın ABD ile ortaklaşa gerçekleştirdiği ve 80'i aşkın ülke ile uluslararası organizasyondan temsilcilerin hazır bulunduğu DEAŞ'la Mücadele Uluslararası Koalisyonu Bakanlar Toplantısı ve G20 Dışişleri Bakanları Toplantısı için Avrupa turunun üçüncü ayağı için İtalya’da bulunan Blinken, Draghi tarafından kabul edildi. 

İtalya Başbakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Draghi-Blinken görüşmesinde, iki ülke ilişkilerinden transatlantik ilişkilere, Avrupa Birliği ve ABD arasında yenilenen güçlü sinerji ve iş birliği atmosferini somut olarak inşa etme ihtiyacına odaklanıldığı belirtildi. 

Açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele başta olmak üzere güçlü sosyoekonomik toparlanmanın sağlanması ve iklim değişikliğiyle mücadele gibi temel küresel zorlukların görüşüldüğü kaydedildi. 

Görüşmede ayrıca önemli uluslararası krizlerin ele alındığı, Libya ve Akdeniz bölgesindeki istikrarsızlığa özel önem verildiği ifade edildi. 

Blinken, bu sabah saatlerinde Roma'ya komşu Vatikan Şehir Devleti’ne geçerek, burada Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus tarafından kabul edildi.

'Dur' ihtarına uymadı! 50 kilometre sonra yakalandıBursa'nın Yenişehir ilçesinde, polisin 'dur' ihtarına uymayan sürücü Uğur Z. (31), 50 kilometrelik kovalamacanın ardından İnegöl'de yakalandı. Gözaltına alınan sürücü Uğur Z.'ye toplam 3 bin 179 TL ceza kesildi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler