Antony Blinken

Antony Blinken

Son dakika Antony Blinken haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Antony Blinken gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Antony Blinken haber sayfamızda...

Antony Blinken

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.222 antony blinken haberi bulunmuştur.
Avrupa’da Filistin rüzgarı
Avrupa’da Filistin rüzgarı Üç Avrupa ülkesi İspanya, Norveç ve İrlanda, 28 Mayıs’ta Filistin’i resmen tanıyacaklarını açıkladı. Liderler, Ortadoğu’da ‘iki devletli çözüm’ arayışına dikkat çekerken, barış için tanımanın gerekliliğine vurgu yaptı.
23.05.2024 Dünya
Blinken'a bir şok daha! 'Onu tutuklamanız gerekiyor beni değil'
Blinken'a bir şok daha! 'Onu tutuklamanız gerekiyor beni değil' ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Temsilciler Meclisi Tahsisatlar Komitesinin Dış Operasyonlar ve İlgili Programlar Alt Komitesi’nde Dışişleri Bakanlığı’nın bütçe talebi konusunda verdiği ifade sırada Filistin destekçisi bir göstericinin protestosuyla karşılaştı. Protestocu, “Blinken’i tutuklamanız gerekiyor, beni değil” diye bağırdı.
22.05.2024 Dünya
UCM'nin kararı Batı’yı böldü
UCM'nin kararı Batı’yı böldü Uluslararası Ceza Mahkemesi’nde (UCM) İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve Savunma Bakanı Yoav Gallant ile birlikte Hamas yöneticileri İsmail Haniye, Yahya Sinwar ve Muhammed Deyf hakkında tutuklama emri çıkarılması talebinde bulunulması büyük ses getirdi.
22.05.2024 Dünya
Blinken'a komitede şok! '40 bin Filistinlinin kanı onun ellerinde'
Blinken'a komitede şok! '40 bin Filistinlinin kanı onun ellerinde' ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Senato Dış İlişkiler Komitesi'nde verdiği ifade sırasında Filistin destekçisi bir grup tarafından protesto edildi.
21.05.2024 Dünya
Tayvan'da yeni dönem: Lai Ching-te yemin edip göreve başladı
Tayvan'da yeni dönem: Lai Ching-te yemin edip göreve başladı Asya ülkesi Tayvan'ın yeni lideri Lai Ching-te yemin ederek resmen yeni görevine başladı.
20.05.2024 Dünya
ABD’nin ‘ertesi gün’ planı
ABD’nin ‘ertesi gün’ planı İsrail’in Gazze Şeridi’nde Hamas’a karşı yürüttüğü savaş devam ederken, savaş sonrası ne olacağına dair ABD’nin Arap müttefikleri ile yaptığı planın detayları ortaya çıktı.
19.05.2024 Dünya
Ukrayna, Harkiv bölgesinin bir kısmından çekildi; Zelenskiy yurtdışı ziyaretlerini iptal etti
Ukrayna, Harkiv bölgesinin bir kısmından çekildi; Zelenskiy yurtdışı ziyaretlerini iptal etti Ukrayna güçleri ülkenin kuzeydoğusundaki bazı bölgelerden çekilirken, Devlet Başkanı Volodymir Zelenskiy yaklaşan tüm yurtdışı gezilerini erteledi.
16.05.2024 Dünya
ABD duyurdu! Ukrayna’ya ek askeri yardım sağlanacak
ABD duyurdu! Ukrayna’ya ek askeri yardım sağlanacak ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba ile düzenlediği ortak basın toplantısında, Ukrayna'ya 2 milyar dolarlık ek askeri finansman sağlayacaklarını duyurdu.
15.05.2024 Gündem
Bakan Fidan'dan kritik temaslar! Blinken ve Haniye ile görüştü
Bakan Fidan'dan kritik temaslar! Blinken ve Haniye ile görüştü Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, ABD'li mevkidaşı Antony Blinken ve Hamas Siyasi Büro Şefi İsmail Haniye görüştü.
15.05.2024 Dünya
Rusya'da yaprak dökümü! Putin'in Şoygu'yu kovmasından iki gün sonra Koznetsov da hapse atıldı
Rusya'da yaprak dökümü! Putin'in Şoygu'yu kovmasından iki gün sonra Koznetsov da hapse atıldı Savunma Bakanı Şoygu, yardımcısının tutuklanmasının üzerinden üç hafta geçmeden koltuğunu kaybetti. Korgeneral Kuznetsov'un parmaklıklar ardına gönderilmesi ise Moskova'daki üstü örtülü savaşta yeni bir adım.
14.05.2024 Dünya
İsrail’i sıkıştıran hamle! Haaretz’ten itiraf gibi manşet: Refah’ta kim var?
İsrail’i sıkıştıran hamle! Haaretz’ten itiraf gibi manşet: Refah’ta kim var? İsrail Refah’a operasyona hazırlanırken, Hamas militanlarının kuzey bölgelere gittiği öne sürülüyor. Bunun, İsrail’in operasyon planını sekteye uğratabileceği belirtiliyor
14.05.2024 Dünya
Silah tartışması giderek büyüyor
Silah tartışması giderek büyüyor ABD Başkanı Joe Biden’ın Refah operasyonuna başlaması halinde İsrail’e silah göndermeyeceğini söylemesi üzerine başlayan tartışma büyüyor. Almanya ABD’ye benzer bir tutum alabilir.
11.05.2024 Dünya
Eylemler polis zoruyla bastırılıyor
Eylemler polis zoruyla bastırılıyor ABD’deki Filistin yanlısı üniversite eylemleri devam ediyor. Columbia’nın ardından UCLA’de de polis müdahalesi gerçekleşti. Ülkede eylemlere karşı antisemitizm yasası gündemde...
3.05.2024 Dünya
Ateşkes baskısı!
Ateşkes baskısı! Gazze’de ateşkesin sağlanması için henüz anlaşmaya varılamazken, hem İsrail yönetimine hem de Hamas’a bunun gerçekleşmesi konusunda baskı yapılıyor.
2.05.2024 Dünya
Ateşkes mi operasyon mu?
Ateşkes mi operasyon mu? Gazze’de bir ateşkes sağlanması adına kritik saatler başladı. Hamas’ın yanıtı beklenirken, anlaşma sağlanmaması halinde İsrail’in Refah’a yönelik operasyona başlamasından endişe ediliyor.
1.05.2024 Dünya
Gözler Kahire’de
Gözler Kahire’de İsrail ve Hamas heyetleri arasında dolaylı görüşmeler Kahire’de sürerken, ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Hamas’ın İsrail’in “olağanüstü cömert teklifini” kabul edeceğini umduklarını belirtti.
30.04.2024 Dünya
Şi, Blinken ziyaretinden ‘pek memnun değildi’
Şi, Blinken ziyaretinden ‘pek memnun değildi’ Çin Devlet Başkanı Şi Cinping’in, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’ın ziyaretinden çok memnun olmadığı öne sürülüyor.
30.04.2024 Dünya
Bakan Fidan'dan İsrailli siyasetçilere sert tepki: Maskeleri artık tamamen düşmüştür
Bakan Fidan'dan İsrailli siyasetçilere sert tepki: Maskeleri artık tamamen düşmüştür Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, "Türkiye, Filistinli kardeşlerinin yanında yer almaya ve Gazze’deki katliamın faillerinin yargılanması için var gücüyle çalışmaya devam edecektir." dedi ve "İsrailli siyasetçilerin maskeleri artık tamamen düşmüştür" açıklamasında bulundu. Öte yandan Filistin için Riyad'da bulunan Bakan Fidan peş peşe görüşmeler gerçekleştirdi.
29.04.2024 Gündem
Bakan Fidan, ABD'li mevkidaşı Blinken ile görüştü
Bakan Fidan, ABD'li mevkidaşı Blinken ile görüştü Riyad'da bulunan Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile bir araya geldi.
29.04.2024 Haberler
Bakan Fidan, ABD'li mevkidaşı Blinken ile görüştü
Bakan Fidan, ABD'li mevkidaşı Blinken ile görüştü Riyad'da bulunan Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile bir araya geldi. Filistin konulu toplantıya katılan Bakan Fidan, Al Sani ve Faysal bin Ferhan ile görüştü.
29.04.2024 Dünya
İsrail’de tutuklama endişesi artıyor!
İsrail’de tutuklama endişesi artıyor! İsrail basını, Başbakan Binyamin Netanyahu’nun Uluslararası Ceza Mahkemesi’ndeki davasından tutuklama emri çıkması ihtimaline karşı hayli gergin olduğunu öne sürüyor.
29.04.2024 Dünya
Refah planı! CNN TÜRK sordu, Pentagon "karşıyız" demedi
Refah planı! CNN TÜRK sordu, Pentagon "karşıyız" demedi İsrail'in Refah'a yönelik askeri operasyonu öncesi Pentagon Sözcüsü Tümgeneral Patrick Ryder, CNN TÜRK'e konuştu. Beyaz Saray geçmişte "Refah'a operasyon felaket olur" uyarısında bulunurken, CNN TÜRK Washington Temsilcisi Yunus Paksoy'un sorularını cevaplayan Pentagon Sözcüsü İsrail'i anladıklarını açıkladı. Çelişkili açıklamalar, Refah'taki 1 buçuk milyon sivilin geleceği için korkunç sonun yaklaştığını gösterdi.
24.04.2024 Haberler
Refah planı! CNN TÜRK sordu, Pentagon "karşıyız" demedi
Refah planı! CNN TÜRK sordu, Pentagon "karşıyız" demedi İsrail'in Refah'a yönelik askeri operasyonu öncesi Pentagon Sözcüsü Tümgeneral Patrick Ryder, CNN TÜRK'e konuştu. Beyaz Saray geçmişte "Refah'a operasyon felaket olur" uyarısında bulunurken, CNN TÜRK Washington Temsilcisi Yunus Paksoy'un sorularını cevaplayan Pentagon Sözcüsü İsrail'i anladıklarını açıkladı. Çelişkili açıklamalar, Refah'taki 1 buçuk milyon sivilin geleceği için korkunç sonun yaklaştığını gösterdi.
24.04.2024 Gündem
Misillemelerin boyutu ortaya çıktı
Misillemelerin boyutu ortaya çıktı Son günlerde özellikle İran, İsrail’in kendisine düzenlediği saldırının hiçbir zarara yol açmadığını savunsa da, uydu görüntüleri aksini ortaya çıkardı. Aynı şekilde İsrail’de de vurulan üssün pisti de zarar görmüş...
22.04.2024 Dünya
Korkulan olmadı bölge nefes aldı
Korkulan olmadı bölge nefes aldı İsrail’in İran’a gerçekleştirdiği saldırının nispeten sınırlı kalması, Ortadoğu’da derin bir nefes alınmasını sağladı. İran’dan gelen açıklamalar ise İsrail’in saldırısını küçümser nitelikte.
21.04.2024 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Antony Blinken ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.