Geri Dön

Kanında alkol ve uyuşturucu yok

Arjantin’in Tigre kentinde geçen ay ‘kronik kalp yetmezliğine bağlı akut akciğer ödemi’ nedeniyle hayatını kaybeden efsane futbolcu Diego Maradona’nın ölmeden önce alkol ve uyuşturucu madde almadığı ancak kalp ritmini bozabilen depresyon ilaçları kullandığı tespit edildi.

Kanında alkol ve uyuşturucu yok

60 yaşındaki Maradona’nın ölümünde doktor ihmali olup olmadığının araştırıldığı soruşturma kapsamında yapılan otopsi incelemesinde eski futbolcunun, bağımlılık ve depresyon tedavisinde verilen bazı psikotrop ilaçları kullandığı belirlendi. Futbolcunun kullandığı ilaçlar arasında yan etki olarak kalp ritmini bozan ilaçların da olması nedeniyle kronik kalp rahatsızlığı olan bir kişi için bu ilaçların uygun olup olmadığının araştırılacağı bildirildi. Öte yandan, soruşturmanın savcılarının, efsane futbolcunun ölümünün önlenebilir olup olmadığını ve doktorlarının ölümünden sorumlu olup olmadığının araştırılması için ‘Tıp Kurulu’ oluşturmaya karar verdiği ifade edildi.

Bakan Akar Pençe Kartal-2 Harekatı şehitlerinin ailelerini ziyaret ettiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberindeki TSK komuta kademesi ile Pençe Kartal-2 Harekatı'nda şehit olan üç askerin ailelerine taziye ziyaretinde bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet