Geri Dön
DünyaKatar'daki Azerbaycan Büyükelçiliğinde "Hocalı Katliamı" anma etkinliği

Katar'daki Azerbaycan Büyükelçiliğinde "Hocalı Katliamı" anma etkinliği

Azerbaycan'ın Doha Büyükelçiliğinde Hocalı Katliamı'nın 29'uncu yılı dolayısıyla anma etkinliği gerçekleştirildi.

Katar'daki Azerbaycan Büyükelçiliğinde "Hocalı Katliamı" anma etkinliği

 

Büyükelçilik binasında düzenlenen etkinliğe, Türkiye'nin Doha Büyükelçisi Mustafa Göksu'nun yanı sıra Azerbaycanlı ve Türk vatandaşlar katıldı. 

Azerbaycan'ın Doha Büyükelçisi Reşad İsmailov, etkinlikte yaptığı konuşmada, Ermenistan'ın Hocalı'daki insanları öldürerek savaş suçu işlediğini söyledi. 

İsmailov, "Silahlı Ermeni çetelerinin, nüfusun kalabalık olduğu Dağlık Karabağ'ın köylerinde işlediği suçlar ve Hocalı'daki soykırım, sadece Ermenilerin değil bugün onları destekleyenlerin vicdanlarında kara bir leke olarak kalacaktır." dedi. 

Soykırımın sadece Azerbaycan devletinin bağımsızlığına karşı değil tüm insanlığa karşı bir suç olduğunu belirten İsmailov, ülkesine destek veren Türkiye'ye teşekkür etti. 

Büyükelçi Göksu ise Hocalı Katliamı'nın Türkiye ve Azerbaycan'ın yaşadığı ortak acılardan biri olduğunu vurguladı ve Türkiye'nin Azerbaycan'a tam destek verdiğini yineledi.

Xiaomi Redmi Note 10 5G Telefon İncelemesiPerformans yarışçısı Xiaomi Redmi Note 10 5G akıllı telefon, Milliyet.tv teknoloji editörünün kadrajı altında! Nilay Kamu, Türkiye'de MediaTek Dimensity 700 işlemcisine sahip ilk akıllı telefon Redmi Note 10 5G'yi inceledi. Çok daha yüksek performansı ve enerji verimliliği ile segmentinde öne çıkan telefon hem oyun hem de çoklu görev performansı ile sınırları zorluyor, enerji tüketimi konusunda dikkat çekiyor. Sosyal medyada veya oyun başında geçirilen saatleriniz için göz dolduran bir pil ömrüne sahip olan Redmi Note 5G, 5000mAh'lik pili ve 18W hızlı şarj özelliği ise tam olarak telefonu elinden bırakamayanlar için yaratılmış! Akıllı telefon 5G’yi de desteklediği için, 5G kullanılan bölgelerde çok daha yüksek bir İnternet hızına sahip oluyorsunuz. Tüm bunların yanı sıra, Redmi Note 10 5G’nin ön ve arka kamera özellikleri, farklı çekim modları, ekran yenileme hızı, oyunlar sırasındaki performansı gibi pek çok konuda daha fazla detay öğrenmek, kullanıcı deneyimi hakkında çok daha fazla bilgi almak için Milliyet Teknoloji Editörü Nilay Kamu'nun videosunu izleyebilirsiniz! #işbirliği
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler