Geri Dön

Libya'da corona virüsü nedeniyle sokağa çıkma yasağı günde 17 saate çıkarıldı!

Libya'da Birleşmiş Milletler nezdinde tanınan Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH), yeni tip corona virüsü (Covid-19) önlemleri kapsamında sokağa çıkma yasağının süresini günde 17 saate çıkardı.

Libya'da corona virüsü nedeniyle sokağa çıkma yasağı günde 17 saate çıkarıldı!

UMH Başbakanı Fayiz es-Serrac, yaptığı yazılı açıklamada, corona virüsünün yayılmasının önlenmesi kapsamında bir dizi karar alındığını belirtti.

Serrac, daha önce alınan kararla yerel saatle 18.00-06.00 arasında uygulanan sokağa çıkma yasağının kapsamının 14.00-07.00 olarak düzenlendiğini ifade etti.

Söz konusu kararın yarından itibaren uygulanmaya başlayacağını kaydeden Serrac, ayrıca istisnai durumlar dışında şehirler arası yolculukların da yasaklandığını aktardı.

Serrac, devlet dairelerinde çalışma saatlerinin ise günde 3 saate kadar düşürüldüğünü, 09.00'da başlayacak mesainin 12.00'de sona ereceği bilgisini paylaştı.

UMH tarafından 22 Mart'ta başlatılan sokağa çıkma yasağı bugüne kadar 18.00-06.00 saatleri arasında uygulanıyordu.

UMH'ya bağlı Libya Hastalıklarla Mücadale Ulusal Merkezi, dün ülkede 2 yeni koronavirüs vakası tespit edildiğini ve toplam sayının 3'e yükseldiğini açıklamıştı.

Bakan Akar, İMECE için TUSAŞ?ta düzenlenen törene katıldıMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar Türkiye'nin ilk yerli ve millî yüksek çözünürlüklü yer gözlem uydusu İMECE için TUSAŞ'ta düzenlenen törene katıldı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber