Geri Dön
DünyaMüşterinin kaba not bırakıp bahşiş vermediği garsona büyük sürpriz

Müşterinin kaba not bırakıp bahşiş vermediği garsona büyük sürpriz

ABD New Jersey'de bir restoranda hiç bahşiş bırakılmayan ve Covid-19 kısıtlamaları yüzünden 'kazık yediği' söylenilen bir garsona, yaklaşık 2 bin dolar (yaklaşık 16 bin TL) bağış yapıldı.

Müşterinin kaba not bırakıp bahşiş vermediği garsona büyük sürpriz

ABD'de geçtiğimiz hafta Perşembe bir müşteri yemek yedikten sonra bahşiş bırakmayı reddedip restoran hakkında kaba şikayetlerde bulununca, Morristown'daki The Glenbrook Bira Fabrikası'nda çalışan ve sadece Beth diye anılan garsona destek verildi.

Kovid-19 sebebiyle bütün restoranlara yüzde 50 kapasitede çalışma şartı koşan eyalet, ayakta kalabilmeleri için birçok işletmeyi tahsis edilmiş oturma yerleri ve belirli zaman aralıklarıyla çalışmak zorunda bırakıyor.

USA Today'in haberine göre belirlenen 90 dakikalık zaman aralığından sonra garson kendisine masadan artık kalkması gerektiğini söylediğinde müşteri "gerçekten rahatsız oldu."

The Glenbrook'un kreatif direktörü Darren Cregan, gazeteye müşterinin aynı zamanda hemşirelik öğrencisi olan Beth'e bahşiş bırakmayı reddettiğini söyledi.

86 dolarlık (yaklaşık 700 TL) hesap üzerine yazılmış bir notta, bira işletmesinin "hesabını ödeyen müşterilerini 90 dakika sonra kovmaması", garsonun da "kazık yediği" yazılıydı.

Glenbrook'un bira üretim sorumlusu Heath Traver, USA Today'e yaptığı açıklamada Kovid-19 kısıtlamaları bira fabrikasının şubattaki açılışından ve müşterinin rezervasyonundan önce duyurulduğu halde bu tepkiyle karşılaştıklarını söyledi.

Bira fabrikasının internet sitesinin girişinde yer alan bir mesajda da "Yoğun talep sebebiyle oturma süresi 90 dakikayla sınırlıdır" ifadeleri yer alıyor.

Traver bu kaba şikayetin, yerel işletmeler ve bölge sakinlerinin bulunduğu bir Facebook sayfasında çok dikkat çektiğini ve "birdenbire meselenin çığ gibi büyümeye başladığını" söyledi.

Jamie Lauren, üzerinde kaba şikayetin yazılı olduğu hesap fişinin fotoğrafını, bu "size hizmet edenlere kibar ve saygılı olmanız için bir hatırlatma. Güvende ve iyi vakit geçirmenizi sağlamak için hepimiz elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz" mesajıyla paylaştı.

Beth o zamandan beri Morristown Stimulus Plan adlı Facebook grubunun üyelerinden yaklaşık bin 700 dolar (yaklaşık 14 bin TL) bağış aldı.

Traver bağışlara dair "Topluluğumuzdan bu kadar çok destek gördüğümüz için çok mutluyuz" yorumunda bulundu ve Beth'in "parayı topluluk için harcamak" istediğini ekledi.

Kaynak: Independent Türkçe

Pençe operasyonlarında tespit edilen mağara kullanılamaz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarında tespit edilen sığınak, barınak, mağara, silah ve çok sayıda mühimmatın imha edildiği görüntüleri paylaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet