Geri Dön
DünyaPakistan'dan ABD ve Batılı ülkelere 'Çin' mesajı

Pakistan'dan ABD ve Batılı ülkelere 'Çin' mesajı

Pakistan Başbakanı İmran Han, ABD ve diğer Batılı ülkelerin İslamabad'dan Çin ile ilişkiler konusunda taraf seçmesini istediklerini ancak ne tür bir baskı olursa olsun Pekin ile ilişkilerin değişmeyeceğini söyledi.

Pakistan'dan ABD ve Batılı ülkelere 'Çin' mesajı

 

Başbakan Han, Çin Küresel Televizyon Ağına verdiği röportajda, ABD ve Batılı ülkelerin Pakistan gibi ülkelerden Çin ile ilişkiler konusunda taraf seçmesini istediklerini, bunun "çok adaletsiz" olduğunu ifade etti. 

Pakistan'ın Pekin ile ilişkilerini değiştirmesi veya düşürmesi konusunda baskı altına alınamayacağını vurgulayan Han, ne tür bir baskı olursa olsun Çin ile ilişkilerin değişmeyeceğini dile getirdi. 

Han, neden taraf seçmek zorunda olduklarını sordu ve "Herkesle iyi ilişkilerimiz olmalı." diye konuştu. 

"ÇİN DAİMA YANIMIZDA" 

Çin'in daima kendilerinin yanında durduğunu ve İslamabad'ın Pekin ile daima çok özel bir ilişkiye sahip olduğunu vurgulayan Han, "İyi zamanlarda herkes sizinle fakat zor, çetin ve kötü zamanlarda sizin yanınızda kimin durduğunu hatırlarsınız." dedi. 

Han, ABD'nin Çin'e karşı temkinli yaklaştığını ve iki ülkenin birbirine bakışının sorun yarattığını belirterek, bu kapsamda Washington'un 4'lü "Quad" bölgesel ittifakını oluşturmasına atıfta bulundu.

Adana'da silahlı kavgaAdana'da iki grup arasında yol ortasında çıkan silahlı kavgada Hüseyin C. boynundan ve karnından, Kazım D. ise bacağından yaralandı. Hastaneye kaldırılan yaralıların hayati tehlikelerinin bulunduğu öğrenildi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner