Geri Dön
DünyaSon dakika... Bir ay içinde aynı yerde büyük deprem!

Son dakika... Bir ay içinde aynı yerde büyük deprem!

Pasifik Ateş Çemberi üzerinde bulunan Yeni Zelanda'ya bağlı Kermadec Adaları'nda bugün 6.3 büyüklüğünde bir sarsıntı gerçekleşti. Bölgede Mart ayı başında 8.1 ve 7.4 büyüklüğünde depremler yaşanmıştı.

Son dakika... Bir ay içinde aynı yerde büyük deprem!

Yeryüzünün en büyük su kütlesi Pasifik Okyanusu’nu boydan boya kat eden devasa fay hattı Pasifik Ateş Çemberi, bir ay içinde ikinci kez kırıldı.

Yeni Zelanda’ya bağlı Kermadec Adaları’nda gerçekleşen yeni depremin büyüklüğü, 6.3. Amerikan Jeolojik Araştırma Merkezi (USGS) verilerine göre sarsıntı yerin 10 kilometre altında gerçekleşti, Avrupa-Akdeniz Sismoloji Merkezi (EMSC) ise depremin merkez üssünün Yeni Zelanda ana karasındaki Paihia kasabasına 969 kilometre uzaklıkta olduğunu duyurdu.

Kermadec Adaları'nda Mart ayı başındaki deprem fırtınasında 7.4 ve 8.1 büyüklüğünde sarsıntılar meydana gelmişti. 1 saat 47 dakika arayla gerçekleşen depremlerin ardından tsunami uyarısı verilmişti. Yeni Zelanda Acil Durum Ajansı, sahil kesiminde yaşayanlardan evlerinden acil şekilde ayrılıp yüksek yerlere çıkmalarını istemişti.

USGS kayıtları, Mart ayı başında fay hattında büyük bir hareketliliğin yaşandığını ortaya koymuş ve 6.1’i bulan artçı şoklar meydana gelmişti.

 

'Evin önünde neden durdunuz' diyen aile saldırıya uğradı!Burdur’da Veli Tural (37) ve ailesi, motosikletle evin önüne gelen 2 kişiye 'Neden durdunuz, ne yapıyorsunuz?' diye sorunca tartışma çıktı. Tartışmanın ardından bölgeden ayrılan 2 kişi, bir süre sonra kalabalık bir grupla gelip Veli Tural (37) ile babası, annesi, kardeşi ve yeğenini darbetti. Güvenlik kamerasına da yansıyan olayla ilgili Tural, "Bizi linç ettiler, saldırdılar. Savunmak için kendimizi eve kilitledik" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet