Geri Dön
DünyaSon dakika... Çekya'da Rus aşısı tartışması devam ediyor!

Son dakika... Çekya'da Rus aşısı tartışması devam ediyor!

Çekya Başbakanı Andrej Babiş, Başbakan Yardımcısı Jan Hamacek'in, Sputnik V aşısı için Rusya'ya gitme kararına tepki gösterdi. Babiş yaptığı açıklamada, aşı alımının Hamacek'in görevi olmadığını, bu yüzden Sputnik V aşısı için Rusya'ya gitmesinin "ideal" olmadığını söyledi.

Son dakika... Çekya'da Rus aşısı tartışması devam ediyor!

 

Ülkesinin aşı konusunda Rusya'dan açık teklif aldığını belirten Babiş, "Ruslar daha önce Çekya'ya hemen 300 bin doz, sonraki 3 ay boyunca ise aylık 150 bin doz aşı tedariki yapabileceklerini söylediler." diye konuştu. 

Hamacek, dün yaptığı açıklamada, Rusya'dan Sputnik V aşısı almak için pazartesi Moskova'ya gideceğini belirtmiş ve "Rus aşısı sadece Avrupa İlaç Ajansının (EMA) onayı sonrası kullanıma alınabilir." demişti. 

ÜLKEDEKİ ÇİN VE RUS AŞISI TARTIŞMALARI, 2 BAKANI YERİNDEN ETMİŞTİ 

Çekya Cumhurbaşkanı Milos Zeman, Rus ve Çin aşısının kullanımına destek vermeyen Sağlık ve Dışişleri bakanlarına tepki göstermiş, daha sonra ise her iki bakan görevden alınmıştı. 

Çekya'da son 24 saatte 3 bin 697 yeni vaka tespit edildi. Vaka sayısının 1 milyon 593 bin 847'ye çıktığı ülkede, yaşamını yitirenlerin sayısı 45 artarak 28 bin 229 oldu.

Sağlık Sohbetleri’nde beslenmenin bilimi konuşuluyor-5 | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.comCnnturk.com’da ekrana gelen Sağlık Sohbetleri’nde her hafta uzman konuklar, bilimsel araştırmalar ışığında, sağlıkla ilgili son gelişmeleri, farklı hastalıkları ve bu hastalıklara yönelik klinik beslenme tedavilerinin önemini tartışmaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet