Rus Aşısı

Rus Aşısı

Son dakika Rus aşısı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Rus aşısı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Rus aşısı haber sayfamızda...

Rus Aşısı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 125 rus asisi haberi bulunmuştur.
Son dakika... Bakan Koca'dan flaş açıklama! Bundan başka çözüm yolu yok
Son dakika... Bakan Koca'dan flaş açıklama! Bundan başka çözüm yolu yokSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Hürriyet gazetesinden Ahmet Hakan'ın “Sağlık sisteminde tıkanma var mı? Sistem, son artışları karşılayabiliyor mu? sorusuna "“Şu anda bir sorun yok. Ama üç dört hafta daha böyle giderse, sorun olmaya başlar. Şu andaki yük, bizim özellikle kasım aralık döneminde yaşadığımız sağlık yükünün oldukça altında.” cevabını verdi. Koca artan vaka sayılarıyla ilgili olarak, “Çözüm, aşıyı olabildiğince hızlandırmak... Beraberinde de hareketliliği azaltmak... ‘Önce tedbir, sonra aşı’ ya da ‘önce aşı, sonra tedbir’ değil. İkisini bir arada yapmamız gerekiyor. Bundan başka çözüm yolu yok.” dedi.
9.04.2021Gündem
Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev koronavirüs aşısı oldu
Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev koronavirüs aşısı olduKazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev'e yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirilen Sputnik V aşısının uygulandığı bildirildi.
6.04.2021Dünya
Avusturya, 1 milyon doz Sputnik V aşısı almak için Rusya ile görüşüyor
Avusturya, 1 milyon doz Sputnik V aşısı almak için Rusya ile görüşüyorAvrupa Birliği’nde (AB) yeni tip koranavirüs (Kovid-19) aşı tedarikinde yaşanan sorunlar ülkeleri farklı alternatiflere yöneltirken, Avusturya’nın Rusya’dan bir milyon doz Sputnik V aşısı için görüştüğü duyuruldu.
30.03.2021Dünya
Gelen aşı miktarı 28 milyona ulaştı
Gelen aşı miktarı 28 milyona ulaştıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, 18 milyon doz aşının kullanıma alınmasının ardından dolumu Türkiye’de yapılacak 10 milyon doz aşının daha geldiğini açıkladı. Koca, Rus menşeli Sputnik aşısı için de görüşmeler yapıldığını söyledi.
26.03.2021Gündem
Gana, Rus aşısı Sputnik V'den 15 bin doz aldı
Gana, Rus aşısı Sputnik V'den 15 bin doz aldıBatı Afrika ülkesi Gana'nın, Rusya'nın yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirdiği Sputnik V isimli aşıdan 15 bin doz aldığı bildirildi.
17.03.2021Dünya
Avrupa İlaç Ajansı, AstraZeneca aşısını incelemeye devam edecek
Avrupa İlaç Ajansı, AstraZeneca aşısını incelemeye devam edecekAvrupa Birliğinin (AB) ilaç düzenleyicisi olan Avrupa İlaç Ajansı (EMA) Başkanı Emer Cooke, kanda pıhtılaşmaya neden olduğu gerekçesiyle kullanımı bazı Avrupa ülkelerinde durdurulan AstraZeneca'nın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının faydalarının risklerinden daha fazla olduğunu ve bilimsel incelemeye devam edeceklerini söyledi.
16.03.2021Dünya
AB Komisyonundan üyelere: Elinizdeki aşıları saklamayın
AB Komisyonundan üyelere: Elinizdeki aşıları saklamayınAvrupa Birliği (AB) Komisyonu, üye ülkelerin bazılarının ellerindeki Kovid-19 aşılarının bir kısmını kullanmadığını, mümkün olan her dozun kullanılması gerektiğini bildirdi.
16.03.2021Dünya
Rus aşısı Sputnik V'nin İtalya'da üretilmesi için anlaşma imzalandı
Rus aşısı Sputnik V'nin İtalya'da üretilmesi için anlaşma imzalandıRusya'nın yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirdiği "Sputnik V" aşısının İtalya'da üretilmesi için anlaşma yapıldı.
8.03.2021Dünya
İki dünya devine aşı piyangosu!
İki dünya devine aşı piyangosu!Tüm dünyada Kovid-19 aşısının temini konusunda yaşanan sıkıntılara karşı, Rusya ve Çin gibi ülkelerin yürüttükleri aşı diplomasisi dikkat çekiyor. Rusya’nın bu yıl aşı satışından elde edeceği potansiyel gelirin, yıllık silah satışı gelirinin iki katı olduğu ifade ediliyor.
7.03.2021Dünya
Kırgızistan'da Rus aşısı Sputnik V tescil edildi
Kırgızistan'da Rus aşısı Sputnik V tescil edildiKırgızistan'da yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirilen Rus aşısı Sputnik V'nin ülkede kullanımının onaylandığı bildirildi.
23.02.2021Dünya
DSÖ'den son dakika aşı kararı! Herkesi ilgilendiriyor...
DSÖ'den son dakika aşı kararı! Herkesi ilgilendiriyor...Gelen son dakika haberine göre; Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Oxford-AstraZeneca'nın geliştirdiği yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının, 65 yaş üstü kişiler de dahil olmak üzere, yetişkinlerde kullanılması tavsiyesinde bulundu.
10.02.2021Dünya
Avrupa İlaç Ajansı'ndan kritik Rus aşısı açıklaması
Avrupa İlaç Ajansı'ndan kritik Rus aşısı açıklamasıAvrupa Birliği'nin (AB) ilaç düzenleyici kurumu Avrupa İlaç Ajansı (EMA), Rusya'da yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirilen Sputnik V aşısının AB'de kullanımının onaylanması için başvuru yapılmadığını duyurdu.
10.02.2021Dünya
Rus ve Çin aşılarını üretmek istiyoruz
Rus ve Çin aşılarını üretmek istiyoruzAvusturya Başbakanı Sebastian Kurz, Rusya’nın Kovid-19 aşısı Sputnik V ve Çin menşeli aşıları Avrupa Birliği’nden (AB) gerekli onayı alması durumunda, ülkesinde üretilmesi için çalışılacağını bildirdi.
8.02.2021Dünya
Avusturya Başbakanı Kurz'dan Rus ve Çin aşısı açıklaması
Avusturya Başbakanı Kurz'dan Rus ve Çin aşısı açıklamasıAvusturya Başbakanı Sebastian Kurz, Rusya’nın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı Sputnik V ve Çin aşısının Avrupa Birliği'nden (AB) gerekli onayı alması durumunda, ülkesinde üretilmesi için çalışılacağını bildirdi.
7.02.2021Dünya
Rus aşısı Sputnik V’nin sonuçları Lancet’te yayınlandı: Aşı yüzde 91.6 etkili
Rus aşısı Sputnik V’nin sonuçları Lancet’te yayınlandı: Aşı yüzde 91.6 etkiliRusya tarafından koronavirüse (Covid-19) karşı geliştirilen Sputnik V aşısının üçüncü faz sonuçları tıp dergisi The Lancet’te yayınlandı. Yayınlanan makalede, aşının yüzde 91.6 oranında etkili olduğu teyit edildi.
2.02.2021Dünya
Rus aşısı Sputnik V'nin Türkiye'de üretimi için anlaşma imzalandı
Rus aşısı Sputnik V'nin Türkiye'de üretimi için anlaşma imzalandıVisCoran İlaç Sanayii AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Öztürk Oran, Rus aşısı Sputnik V'ye ilişkin, "Teknoloji transferi ve Sağlık Bakanlığındaki prosedürler bittikten sonra aşıya kullanım izni alınacak. Ardından Türkiye'de pilot üretim yapılacak ve seri üretime geçilecek." dedi.
25.01.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Anlaşma imzalandı! Rus aşısı Sputnik-V Türkiye'de üretilecek
Son dakika haberi: Anlaşma imzalandı! Rus aşısı Sputnik-V Türkiye'de üretilecekSon dakika haberine göre, Rus aşısı Sputnik-V'nin Türkiye'de üretimi için anlaşma imzalandı.
23.01.2021Dünya
Brezilya Kovid-19 aşıları CoronaVac ve AstraZeneca'yı onayladı
Brezilya Kovid-19 aşıları CoronaVac ve AstraZeneca'yı onayladıBrezilya Sağlık Düzenleme Kurumu (ANVISA), yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirilen CoronaVac ve Oxford-AstraZeneca aşılarının ülkede acil kullanımına onay verdi.
17.01.2021Dünya
Rus Büyükelçi’den TTB’ne sitem mektubu: Aşımız tam koruma sağlamaktadır
Rus Büyükelçi’den TTB’ne sitem mektubu: Aşımız tam koruma sağlamaktadırRusya’nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov, Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB), “Aşılar Tüm Canlıların Ortak Değeridir” başlığı ile yayımladığı ve Kovid-19’a karşı uygulanan aşıların hastalığı önleme etkinliklerine ilişkin verilerin değerlendirildiği makalede ülkesinin geliştirdiği Sputnik V aşısına yer verilmemesine tepki gösterdi.
17.01.2021Gündem
Son dakika... Twitter devreye girdi! Rus aşısına siber tehdit...
Son dakika... Twitter devreye girdi! Rus aşısına siber tehdit...Sosyal medya platformu Twitter, web sitesinde Rus Sputnik V COVID-19 aşısını tanıtan resmi hesaba erişimi kısıtladı. Sputnik, daha sonra erişimin açıldığını duyurdu.
14.01.2021Dünya
Son dakika... Koronayla savaşacak 7 Türk aşısı yolda!
Son dakika... Koronayla savaşacak 7 Türk aşısı yolda!Gelen son dakika haberine göre; TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi bünyesinde üniversiteler ve ilaç şirketlerinin yer aldığı 49 kuruluş ve 436 araştırmacının ortak çalışmalarıyla geliştirdiği 7 aşıdan 3’ünün hayvan deneyleri tamamlandı. Karı koca bilim insanları Prof. Dr. Mayda ve İhsan Gürsel’in yerli bir ilaç firmasıyla geliştirdiği aşıda sona yaklaşıldı. Faz 1 çalışmasının martın sonunda başlaması, aşının da haziranda piyasaya sürülmesi hedefleniyor.
10.01.2021Gündem
Arjantin Rus aşısı Sputnik V'yi uygulamaya başladı
Arjantin Rus aşısı Sputnik V'yi uygulamaya başladıArjantin'de, ülkeye geçen hafta 300 bin doz getirilen ve kullanımına izin verilen Rusya'nın yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirdiği "Sputnik V" aşısı ilk olarak sağlık çalışanlarına yapıldı.
29.12.2020Dünya
Son dakika... Türkiye ve Rusya anlaştı!
Son dakika... Türkiye ve Rusya anlaştı!Türkiye ve Rusya dışişleri bakanlarının Soçi'deki basın toplantısında, Ankara ve Moskova'nın ortak hamlesi ilan edildi. Televizyonların canlı yayınladığı toplantıda ABD yaptırımları ve Libya da gündeme geldi.
29.12.2020Dünya
Macaristan'a ilk parti Rus aşısı ulaştı
Macaristan'a ilk parti Rus aşısı ulaştıMacaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto, Rusya'nın yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirdiği aşıdan 6 bin dozun Macaristan'a ulaştığını söyledi.
28.12.2020Dünya
Kazakistan’da Sputnik V aşısının üretimine başlandı
Kazakistan’da Sputnik V aşısının üretimine başlandıKazakistan’daki Karagandı İlaç Kompleksi bünyesinde, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirilen Rus aşısı Sputnik V’nin üretimine başlandı.
21.12.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüsaşıSputnik Vkoronacorona

Rus Aşısı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.