Geri Dön
DünyaSon dakika... Dev fay hattı 6.2 ile kırıldı! Deprem her yeri salladı

Son dakika... Dev fay hattı 6.2 ile kırıldı! Deprem her yeri salladı

Pasifik Ateş Çemberi üzerindeki Endonezya açıklarında gerçekleşen deprem, yerel saatle 19.10'da geniş bir alanda hissedildi.

Son dakika... Dev fay hattı 6.2 ile kırıldı! Deprem her yeri salladı

Adalar ülkesi Endonezya'da büyük bir deprem daha meydana geldi. Uluslararası haber ajansı Reuters'ın 'son dakika' koduyla duyurduğu 6.2 büyüklüğündeki depremin merkez üssü, Ternate'ye 143 kilometre mesafede. Yerel saatle 19.10'da kaydedilen deprem, denizin 64 kilometre altında gerçekleşti.

Endonezya, yeryüzünün en büyük su kütlesi Pasifik Okyanusu'nu boydan boyda kat eden Pasifik Ateş Çemberi fay hattının üzerinde yer alıyor. Dünyadaki depremlerin yaklaşık yüzde 90'ının meydana geldiği hat olan Pasifik Ateş Çemberi, aynı zamanda onlarca aktif volkana ev sahipliği yapıyor.

ABD'den bile gelenler var! Başakşehir'de 'dayaklı tedavi' kuyruğuBirçok ülkede kendisini 'şifacı' olarak tanıtıp bazı hastaların ayaklarının altına sopayla vurarak tedavi etmeye çalıştığı öne sürülen 'Mala Ali Kürdistani' adıyla bilinen Iraklı Molla Ali Kalak, Türkiye'ye gelerek ofis açtı. Kalak, Başakşehir'de açtığı ofiste 'kendi yöntemleri'ni uygulamaya devam edince şikayet yağdı. Kalak'ın ofisine, polis ve ilçe sağlık müdürlüğü yetkilileri baskın yaptı. Kalak'ın ofiste olmadığı belirlenirken, içerideki 3 kişi ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürüldü. Yaklaşık 50 kişinin tedavi olmak için önünde beklediği ofis ise mühürlendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet