Geri Dön

Son dakika: El Bab'da ikinci bombalı saldırı! Ölü ve yaralı sayısı...

El Bab'dan arka arkaya son dakika haberi geliyor. Bu sabah El Bab'ın kuzeybatısındaki Susyan köyünde bomba yüklü araç patlatan terör örgütü IŞİD, öğleden sonra aynı köyde bir kez daha saldırı düzenledi. İkinci saldırıda sekiz kişinin öldüğü bildiriliyor.Sabah gerçekleşen saldırıda yaşamını yitiren en az 60 kişinin çoğu evlerine dönen siviller. 100'den fazla yaralının birçoğu Kilis'teki hastanelere getirildi.Suriye'nin kuzeyinde El Bab'ı dün yitiren terör örgütü IŞİD hızla çözülüyor, haftalardır etrafı sarılan Kabbasin ve Bizaa da saatler içinde alındı. Fırat Kalkanı Harekâtı'nda bugün ilçenin güneydoğusundaki en büyük kasabası Tadif'in ele geçirilmesi bekleniyor.

Son dakika: El Bab'da ikinci bombalı saldırı! Ölü ve yaralı sayısı...

Türk özel kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçlerinin dün El Bab kent merkezinden IŞİD'i temizlemesiyle terör örgütü yakınlardaki köyde bombalı saldırılar düzenledi.

Haftalar önce IŞİD'den kurtarılan kuzeybatıdaki Susyan köyünde bugün iki saldırı gerçekleşti. Öğleden önceki saldırıda en az 60 can kaybı var. Anadolu Ajansı, yaralı sayısının 100'den fazla olduğunu aktarıyor. Köydeki ÖSO karargahının önünde toplanan kalabalığın arasında patlatılan bombada hayatını kaybedenlerin çoğu sivil.

İlk saldırıdan saatler sonra aynı köyde bir bomba daha infilak ettirildi. Aktivistler, en az sekiz can kaybı olduğunu bildiriyor.

KÖY KAN GÖLÜNE DÖNDÜ +18

Bölgedeki Al Jazeera muhabiri, ilk saldırıda hayatını kaybedenlerin çoğunun çatışmalar nedeniyle terk ettikleri evlerine dönmek isteyen siviller olduğunu bildiriyor.

Son dakika: El Babda ikinci bombalı saldırı Ölü ve yaralı sayısı...

YARALILAR KİLİS'E GETİRİLDİ

Saldırıda yaralananlar, araçlarla sınır hattına taşındı ve ardından ambulanslarla Kilis Devlet Hastanesi'ne getirildi. Şu ana kadar hastaneye getirilenlerin sayısı 40'ı aşarken, halen yaralı helmeye devam ediyor.

BOMBALI SALDIRIDAN SANİYELER SONRA... +18


Son dakika: El Babda ikinci bombalı saldırı Ölü ve yaralı sayısı...

Yaşanan hareketlilik sonrası hem hastanede hem de sınır hattında güvenlik güçleri önlemlerini artırdı.

Saldırıyı henüz üstlenen olmadı ancak, IŞİD'den şüpheleniliyor. Susyan, Kasım ayı başında IŞİD teröristlerinden temizlenmişti.

EL DEĞİŞTİREN KASABALARDAN İLK FOTOĞRAFLAR

Türkiye'nin 24 Ağustos'ta terör örgütü IŞİD'e karşı başlattığı sınır ötesi Fırat Kalkanı Harekâtı'nda haftalardır kuşatma altında tutulan Kabbasin ve Bizaa kasabaları da gece saatlerinde ele geçirildi.

El Bab'ın kuzeydoğusundaki Kabbasin kasabasından dar bir koridorla çıkış yolu bulunan terör örgütü mensupları, gece saatlerinde imha edildi. Şiddetli çatışmalara sahne olan doğudaki Bizaa da terör örgütünden saatler içinde kurtarıldı.

Bugün ise El Bab'ın güneydoğusunda yer alan en büyük kasabası Tadif'te çatışmalar var. Teröristlerin sıkıştığı kasabanın düşmesi an meselesi.

Kabbasin ve Bizaa'dan ilk fotoğraflar da geldi. Kabbasin'deki kare gece çekilmiş, Bizzaa'da ise ÖSO güçlerinin kutlama yaptığı görülüyor.

Son dakika: El Babda ikinci bombalı saldırı Ölü ve yaralı sayısı...

El Bab kent merkezini dün kontrol eden ÖSO güçleri, toprağı öperek şükür secdesine varmıştı.

Anadolu Ajansı'nın dün gece servis ettiği El Bab fotoğraflarında ise çok sayıda sivilin tahliye edildiği görülüyor.

YENİ HEDEF RAKKA

Kendisi için hayati önemdeki El Bab ve çevresini kaybeden terör örgütünün artık sığınacak bir tek kalesi var: Doğudaki Rakka.

Son dakika: El Babda ikinci bombalı saldırı Ölü ve yaralı sayısı...

Irak'ın en büyük ikinci kenti Musul'da da 17 Ekim'den bu yana kuşatma altında tutulan terör örgütü, geçen yıl elindeki toprakların dörtte birini kaybetti. Irak'ta Felluce, Libya'da Sirte gibi kentlerden temizlenen kanlı örgüt, El Bab'ı da yitirince Rakka'ya sıkıştı.

DERİNLİK 35 KİLOMETREYİ BULDU

Altı ay önce başlayan sınır ötesi harekâtta kısa sürede Cerablus-Azez hattı IŞİD teröristlerinden temizlendi. Güneye doğru genişleyen operasyonda en önemli darbe bugün vurulmuş oldu. Fırat Kalkanı'yla teröristlerden temizlenen alan 1900 kilometrekareyi geçti. Harekatın derinliği Türkiye sınırından Suriye içlerine 35 kilometreye ulaştı.

IŞİD'e bomba yağdıran Türk pilottan Nusret taklidi!

Dur' ihtarına uymayıp kaçtı, gizlendiği depoda yakalandıDüzce'de, polisin 'dur' ihtarına uymayıp kaçan ve park halindeki otomobile çarpan motosikletin sürücüsü Emre Ü., fabrikanın deposunda yakalandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber