Geri Dön
DünyaSon dakika... Filipinler'de deprem! Bina yıkıldı, can kayıpları var

Son dakika... Filipinler'de deprem! Bina yıkıldı, can kayıpları var

Pasifik Okyanusu'ndaki adalar ülkesi, 6.3 büyüklüğündeki depremle sarsıldı. Başkent Manila'daki binalar sallanırken, bir bina çöktü.

Son dakika... Filipinler'de deprem! Bina yıkıldı, can kayıpları var

Filipinler'de 6.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Amerikan Jeolojik Araştırma Merkezi, ilk açıklamasında depremin büyüklüğünü 6.4 olarak verdi, daha sonra güncelledi.

Pasifik Okyanusu'ndaki adalar ülkesindeki sarsıntının merkez üssü, başkent Manila'ya 60 kilometre, Santiago kentine ise yalnızca 3 kilometre mesafede.

Reuters'a konuşan bir görgü tanığı, başkent Manila'daki binaların sallandığını ve büyük panik yaşandığını aktarıyor. Manila'daki bazı alışveriş merkezleri ve oteller tahliye edildi.

Dakikalar sonra ise bir binanın çöktüğü, en az beş kişinin hayatını kaybettiği duyuruldu.

Depremin ardından elektrikler kesildi, tren seferleri durdu ve otoyollara dev kayalar düştü.

Filipinler, yeryüzünün en büyük su kütlesi Pasifik Okyanusu'nu boydan boyda kat eden Pasifik Ateş Çemberi fay hattının üzerinde yer alıyor. Dünyada en fazla depremin meydana geldiği hat olan Pasifik Ateş Çemberi, aynı zamanda onlarca aktif volkana ev sahipliği yapıyor.

DEPREM ANI KAMERAYA BÖYLE YANSIDI

CNN TÜRK muhabiri Mustafa Berber yangındaki son durumu anlattıCNN TÜRK muhabiri Mustafa Berber , Kemerköy Termik Santrali çevresindeki yangına dair "Rüzgar biraz daha şiddetini yitirdi. Bu da sevindirici bir haber. Alevlerin daha hızlı kontrol altına alınması umuluyor" ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet