Geri Dön

Son dakika... Filipinler'de deprem! Bina yıkıldı, can kayıpları var

Pasifik Okyanusu'ndaki adalar ülkesi, 6.3 büyüklüğündeki depremle sarsıldı. Başkent Manila'daki binalar sallanırken, bir bina çöktü.

Son dakika... Filipinler'de deprem! Bina yıkıldı, can kayıpları var

Filipinler'de 6.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Amerikan Jeolojik Araştırma Merkezi, ilk açıklamasında depremin büyüklüğünü 6.4 olarak verdi, daha sonra güncelledi.

Pasifik Okyanusu'ndaki adalar ülkesindeki sarsıntının merkez üssü, başkent Manila'ya 60 kilometre, Santiago kentine ise yalnızca 3 kilometre mesafede.

Reuters'a konuşan bir görgü tanığı, başkent Manila'daki binaların sallandığını ve büyük panik yaşandığını aktarıyor. Manila'daki bazı alışveriş merkezleri ve oteller tahliye edildi.

Dakikalar sonra ise bir binanın çöktüğü, en az beş kişinin hayatını kaybettiği duyuruldu.

Depremin ardından elektrikler kesildi, tren seferleri durdu ve otoyollara dev kayalar düştü.

Filipinler, yeryüzünün en büyük su kütlesi Pasifik Okyanusu'nu boydan boyda kat eden Pasifik Ateş Çemberi fay hattının üzerinde yer alıyor. Dünyada en fazla depremin meydana geldiği hat olan Pasifik Ateş Çemberi, aynı zamanda onlarca aktif volkana ev sahipliği yapıyor.

DEPREM ANI KAMERAYA BÖYLE YANSIDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan: AK Parti'nin hikayesi, bir milletin aşk hikayesidirCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin 19. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla paylaşımda bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber