Geri Dön

Son dakika... Filipinler'de deprem fırtınası

Pasifik Ateş Çemberi'nde yer alan ülkede 5.1'le başlayan sarsıntılar, 4.6 ve 5.2 büyüklüğündeki depremlerle devam etti.

Son dakika... Filipinler'de deprem fırtınası

Adalar ülkesi Filipinler'de arka arkaya depremler meydana geldi. İlk sarsıntı, yerel saatle 02.58'de gerçekleşti. Merkez üssü Pondaguitan kasabasına 25 kilometre olan depremin büyüklüğü 5.1'di.

Aynı noktada sekiz saat sonra bu kez 4.6 büyüklüğünde bir sarsıntı gerçekleşti.

5.2 büyüklüğündeki üçüncü deprem ise, yerel saatle 15.25'de ve daha güneyde meydana geldi. Kıyıdan açıktaki depremin merkez üssü, Bukid kasabasına 43 kilometreydi.

Depremlerde ilk belirlemelere göre can veya mal kaybı yok, yetkililer artçı sarsıntıların devam edebileceği uyarısını yapıyor.

Filipinler'in güneyindeki Mindanao Adası'nda 29 ve 31 Ekim'de meydana gelen 6.6 ve 6.5 büyüklüğündeki depremlerde 23 kişi ölmüştü. Adada 6 Aralık'ta gerçekleşen 6'8'lik sarsıntı ise dokuz can almıştı.

Filipinler, yeryüzünün en büyük su kütlesi Pasifik Okyanusu'nu boydan boyda kat eden Pasifik Ateş Çemberi fay hattının üzerinde yer alıyor. Dünyadaki depremlerin yaklaşık yüzde 90'ının meydana geldiği hat olan Pasifik Ateş Çemberi, aynı zamanda onlarca aktif volkana ev sahipliği yapıyor.

Alanya'da otomobil uçuruma yuvarlandı: 3 ölü, 4 yaralıAntalya'nın Alanya ilçesinde uçuruma yuvarlanan otomobildeki 3 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber