Geri Dön
DünyaSon dakika... Hamas'tan İsrail'e 'seçim' mesajı!

Son dakika... Hamas'tan İsrail'e 'seçim' mesajı!

Hamas Siyasi Büro Başkan Yardımcısı Salih el-Aruri, İsrail'e Filistin seçimlerinin engellemesini kabul etmeyeceği mesajı gönderildiğini söyledi.

Son dakika... Hamas'tan İsrail'e 'seçim' mesajı!

 

Aruri, Hamas'a bağlı el-Aksa kanalına verdiği demeçte, "Hamas işgale (İsrail'e) adayları tutuklayarak seçimleri engelleme yönündeki iradesini kabul etmeyeceğine dair mesaj iletti." dedi. 

Seçimlerin ertelenmesinin Filistin'i bir anlaşmazlıklar döngüsüne sokacağı ve bölünmeleri derinleştireceğini belirten Aruri, İsrail'in onayına bırakılmaksızın işgal altındaki Kudüs'te seçimlerin yapılması gerektiğini belirtti. 

Aruri, Kudüs'teki seçim mücadelesi için Hamas'ın hazır olduğunu, bunun ulusal bir mücadele kıvılcımına dönüşebileceğini ve İsrail'in seçimleri engellemek için her türlü çabayı göstereceğini vurguladı.

14 yaşındaki 2 çocuktan haber alınamıyorAksaray'ın Ortaköy ilçesinde, akşam saatlerinde gezmek için evlerinden çıkan Muhammet Sevim (14) ile aynı yaştaki arkadaşı Ahmet Bektik'ten haber alınamıyor. Çocukların bisikleti ve kıyafetlerinin Bozkır Baraj Göleti kenarında bulunması üzerine AFAD'a bağlı dalgıçlar su altında, jandarma ve köylüler de barajın çevresindeki arazide iki çocuğun bulunması için arama çalışması başlattı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet