Hamas

Hamas

Son dakika Hamas haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Hamas gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Hamas haber sayfamızda...

Hamas

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.647 hamas haberi bulunmuştur.
İsrail yeniden seçime gidiyor
İsrail yeniden seçime gidiyorİsrail’de koalisyon hükümetinin Başbakanı Naftali Bennett ve Dışişleri Bakanı Yair Lapid yaptıkları ortak açıklamada, önümüzdeki hafta meclisi feshetme ve erken seçime gitme konusunda anlaştıklarını bildirdi. İsrail, son 3 yılda 5’inci kez seçime gitmiş olacak.
20.06.2022Dünya
İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı
İsrail'den Gazze'ye hava saldırısıSavaş uçakları Salah el Din bölgesine füzeler fırlattı, Tel Aviv yönetimi Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el Kassam Tugayları'na ait bir silah tesisini hedef aldığını duyurdu.
18.06.2022Haberler
İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı
İsrail'den Gazze'ye hava saldırısıSavaş uçakları Salah el Din bölgesine füzeler fırlattı, Tel Aviv yönetimi Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el Kassam Tugayları'na ait bir silah tesisini hedef aldığını duyurdu.
18.06.2022Dünya
‘ABD’nin başarısızlığı!’
‘ABD’nin başarısızlığı!’ABD’nin eski Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, ülkesinin Türkiye’nin PKK ile ilgili kaygılarını anlayamamasını “Washington’un başarısızlığı” diye nitelerken, “Biden’ın Ortadoğu’da ne istediği net değil” dedi.
28.05.2022Dünya
Dünya müdahaleyi kınadı
Dünya müdahaleyi kınadıİsrail güvenlik güçlerinin açtığı ateşle öldüğü belirtilen Filistinli muhabir Şirin Ebu Akile’nin cenazesine yapılan müdahale, büyük tepki gördü.
15.05.2022Dünya
İsrail’e terör geri döndü
İsrail’e terör geri döndüİsrail, son bir haftada gerçekleştirilen üçüncü terör saldırısıyla sarsıldı.
31.03.2022Dünya
MOSSAD'a bilgi sızdırmışlardı! 'Ek gelir olsun diye' yapmış
MOSSAD'a bilgi sızdırmışlardı! 'Ek gelir olsun diye' yapmışİsrail Gizli Servisi (MOSSAD) ile bağlantılı oldukları ve İsrail için önem arz eden bilgi ve belgeleri sızdırdıkları iddiasıyla MİT operasyonuyla yakalanarak "casusluk" suçlamasıyla tutuklanan 16 sanığın yargılanmalarına başlandı. Birçoğu Filistin ve bir kısmı da Suriyeli olan sanıklar, 4 gün boyunca savunma yapacak. Bugünkü duruşmada savunmasını yapan İsrail gizli servisi Mossad'ın saha sorumlusuna para transferi için kuryelik yaptığı belirtilen tutuklu sanık Abdulkadir Barakat, ailesini geçindirmek için ek iş olarak yaptığını, casuslukla ilgili bir bilgisinin olmadığını söyledi.
8.02.2022Gündem
Casus alarmı! Rusya roket peşinde, İsrail balıkları kullanıyor...
Casus alarmı! Rusya roket peşinde, İsrail balıkları kullanıyor...İstihbarat savaşları sürürken bu rekabet ortamında zaman zaman ilginç olaylar da gündeme gelebiliyor. Geçtiğimiz hafta İsrail'in katil yunusları kullandığı iddiası konuşulurken, bu hafta da Almanya'da Rusya için casusluk yapan bir şüphelinin yakalanması ile ilgili gelişmeler öne çıktı.
1.02.2022Dünya
İlişkilerin gelişmesi için şartlar oluştu
İlişkilerin gelişmesi için şartlar oluştuYeni süreci Milliyet'e yorumlayan uzmanlar, ilişkilerin gelişmesi için şartların oluştuğunu, İsrail Cumhurbaşkanı Hertzog’un Türkiye ziyaretinin normalleşmede ilk adım olacağını, ilişkilerin büyükelçi seviyesine çıkabileceğini söyledi...
23.01.2022Gündem
İsrail’den Gazze’ye saldırı
İsrail’den Gazze’ye saldırıGazze Şeridi'nden atılan roketlere misilleme olarak İsrail ordusunun, önceki gece Filistin topraklarındaki Hamas'a ait hedeflere hava saldırısı düzenlediği bildirildi.
3.01.2022Dünya
Hamas lideri: Türkiye'nin Filistin davasında kilit bir rolü var
Hamas lideri: Türkiye'nin Filistin davasında kilit bir rolü varHamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Türkiye'nin Filistin davasına yönelik siyasi düzeyde kilit bir rolü olduğunu söyledi. Heniyye, Türk halkı ve insani yardım kuruluşlarının Filistin halkına sağladığı insani destekten övgüyle söz etti.
21.11.2021Dünya
İsrail saldırılarında 3 kızını kaybeden Filistinli doktorun mücadelesi sürüyor
İsrail saldırılarında 3 kızını kaybeden Filistinli doktorun mücadelesi sürüyorİsrail'in 2009'da Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılar sırasında 3 kızını kaybeden Filistinli doktor İzzeddin Ebu Ayş'ın Tel Aviv yönetimine karşı açtığı davanın duruşması İsrail Yüksek Mahkemesinde görüldü.
15.11.2021Haberler
İsrail saldırılarında 3 kızını kaybeden Filistinli doktorun mücadelesi sürüyor
İsrail saldırılarında 3 kızını kaybeden Filistinli doktorun mücadelesi sürüyorİsrail'in 2009'da Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılar sırasında 3 kızını kaybeden Filistinli doktor İzzeddin Ebu Ayş'ın Tel Aviv yönetimine karşı açtığı davanın duruşması İsrail Yüksek Mahkemesinde görüldü.
15.11.2021Dünya
'Esir değişimini gerçekleştirecek güçlü kartlara sahibiz'
'Esir değişimini gerçekleştirecek güçlü kartlara sahibiz'Hamas Hareketi, İsrail ile esir değişimini gerçekleştirecek güçlü kartlara sahip olduklarını ileri sürdü.
15.11.2021Dünya
Haaretz: İsrail 13 katlı binayı bile bile vurdu
Haaretz: İsrail 13 katlı binayı bile bile vurduİsrail ordusunun mayıs ayında Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılar sırasında İsrailli üst düzey komutanların yabancı basın kuruluşlarına ait ofislerin bulunduğunu öğrenmelerine rağmen 13 katlı Cela binasına saldırı emri verdiği bildirildi.
8.11.2021Dünya
Mahmud Abbas ABD'den Kudüs'teki konsolosluğunu yeniden açmasını istedi
Mahmud Abbas ABD'den Kudüs'teki konsolosluğunu yeniden açmasını istediFilistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, ABD Başkanı Joe Biden yönetimine, işgal altındaki Doğu Kudüs'teki konsolosluklarını yeniden açmaları için çağrı yaptı.
24.10.2021Dünya
Hamas tutuklu mensuplarının serbest bırakılması için harekete geçti
Hamas tutuklu mensuplarının serbest bırakılması için harekete geçtiHamas Hareketi, Suudi Arabistan ve Libya'daki tutuklu mensuplarının serbest bırakılması için uluslararası çabalarını yoğunlaştırdı
24.10.2021Dünya
Filistin'den 'sessiz ibadet' onayına çok sert tepki
Filistin'den 'sessiz ibadet' onayına çok sert tepkiFilistin, İsrail mahkemesinin, Yahudilerin işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa'da "sessizce" ibadet etmelerine onay vermesini kınadı.
6.10.2021Dünya
İsrail, İran'ın nükleer programının "kritik seviyeye" ulaştığını iddia etti
İsrail, İran'ın nükleer programının "kritik seviyeye" ulaştığını iddia ettiİsrail Başbakanı Naftali Bennett, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, İran'ın nükleer programının "kritik seviyede" olduğunu iddia ederek, Tahran'ın nükleer silaha sahip olmasına izin vermeyeceklerini söyledi.
27.09.2021Dünya
İsrail güçlerinin gözaltı baskınlarında çatışma: 4 Filistinli hayatını kaybetti
İsrail güçlerinin gözaltı baskınlarında çatışma: 4 Filistinli hayatını kaybettiİsrail güçlerinin işgal altındaki Batı Şeria'nın farklı bölgelerine düzenlediği gözaltı baskınlarında çıkan çatışmalarda 4 Filistinlinin yaşamını yitirdiği, en az 5 kişinin de yaralandığı bildirildi.
26.09.2021Dünya
ABD Temsilciler Meclisi'nden İsrail'e 1 milyar dolarlık yardıma onay
ABD Temsilciler Meclisi'nden İsrail'e 1 milyar dolarlık yardıma onayABD Temsilciler Meclisi'nde, Demokratların itirazlarının ardından ABD federal hükûmeti geçici bütçesi tasarısından çıkarılan ve İsrail'e 1 milyar dolarlık askeri yardım fonu öngöre tasarı, Temsilciler Meclisi'nde onaylandı.
23.09.2021Dünya
İsrail'de Demir Kubbe paniği! ABD bütçeden çıkardı
İsrail'de Demir Kubbe paniği! ABD bütçeden çıkardıİsrail, Demir Kubbe hava savunma sistemleri mühimmatının tedariki için ABD'den alacağı yardımın ABD kongresindeki Demokrat Partililerin çabaları sonucu geçici bütçe metninden çıkarılmasıyla büyük bir güvenlik endişesiyle karşı karşıya kaldı.
23.09.2021Dünya
İsrail'den Gazze Şeridi'ne hava saldırıları
İsrail'den Gazze Şeridi'ne hava saldırılarıİsrail savaş uçakları, abluka altındaki Gazze Şeridi'ndeki üç ayrı bölgeye hava saldırısı düzenledi.
13.09.2021Dünya
İsrail, hapishaneden kaçan Filistinlileri yakalıyor
İsrail, hapishaneden kaçan Filistinlileri yakalıyorİsrail, hapishaneden kaçan Filistinlileri yakalıyorİsrail'in en sıkı korunan hapishanesinden tünelle firar edenlerden ikisine daha gelen istihbaratla ulaşıldı, savaş uçakları ise gece saatlerinde Gazze'yi bombardımana tuttu.
11.09.2021Dünya
İsrail savaş uçakları Gazze'ye saldırı düzenledi
İsrail savaş uçakları Gazze'ye saldırı düzenlediİsrail, abluka altındaki Gazze Şeridi'nde Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugaylarına ait bir noktaya ve tarım alanına hava saldırısı düzenledi.
28.08.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Hamas ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.