Hamas

Hamas

Son dakika Hamas haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Hamas gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Hamas haber sayfamızda...

Hamas

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.626 hamas haberi bulunmuştur.
İsrail'den Gazze Şeridi'ne hava saldırıları
İsrail'den Gazze Şeridi'ne hava saldırıları İsrail savaş uçakları, abluka altındaki Gazze Şeridi'ndeki üç ayrı bölgeye hava saldırısı düzenledi.
13.09.2021Dünya
İsrail, hapishaneden kaçan Filistinlileri yakalıyor
İsrail, hapishaneden kaçan Filistinlileri yakalıyorİsrail, hapishaneden kaçan Filistinlileri yakalıyorİsrail'in en sıkı korunan hapishanesinden tünelle firar edenlerden ikisine daha gelen istihbaratla ulaşıldı, savaş uçakları ise gece saatlerinde Gazze'yi bombardımana tuttu.
11.09.2021Dünya
İsrail savaş uçakları Gazze'ye saldırı düzenledi
İsrail savaş uçakları Gazze'ye saldırı düzenlediİsrail, abluka altındaki Gazze Şeridi'nde Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugaylarına ait bir noktaya ve tarım alanına hava saldırısı düzenledi.
28.08.2021Dünya
Son dakika: İsrail ordusundan Gazze'ye hava saldırısı
Son dakika: İsrail ordusundan Gazze'ye hava saldırısıSon dakika haberine göre; İsrail ordusu, abluka altındaki Gazze Şeridi'nde bazı noktalara hava saldırısı düzenledi.
21.08.2021Dünya
Suudi Arabistan'da tutuklu Hamas yetkilisi Hudari için karar verildi
Suudi Arabistan'da tutuklu Hamas yetkilisi Hudari için karar verildiSuudi Arabistan Ceza Mahkemesinin, yaklaşık 2 yıl önce herhangi bir gerekçe gösterilmeden gözaltına alınan Hamas yetkilisi Muhammed el-Hudari (83) hakkında 15 yıl hapis cezası verdiği bildirildi. Hamas ve İslami Cihad Hareketi, Suudi Arabistan'da Hamas yetkilisi Muhammed el-Hudari'nin 15 yıl hapis cezasına çarptırılmasını kınadı.
8.08.2021Dünya
Hamas lideri Heniyye: Direnişin geleceğiyle ilgili iyimseriz
Hamas lideri Heniyye: Direnişin geleceğiyle ilgili iyimserizİran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile bir araya gelen Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, ABD'nin bölgeyle ilgili planlarının çıkmazda olduğunu belirterek "Direnişin geleceğiyle ilgili iyimseriz." dedi.
7.08.2021Dünya
İran'ın 8. Cumhurbaşkanı Reisi yemin ederek resmen görevine başladı
İran'ın 8. Cumhurbaşkanı Reisi yemin ederek resmen görevine başladıİran'da 18 Haziran'da yapılan 13. Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanarak ülkenin 8. Cumhurbaşkanı olan İbrahim Reisi, yemin ederek resmen görevine başladı.
5.08.2021Dünya
Avusturya'da karar: Terör bahanesiyle Müslümanlara yapılan polis baskınları yasalara aykırı!
Avusturya'da karar: Terör bahanesiyle Müslümanlara yapılan polis baskınları yasalara aykırı!Mahkeme, Kasım 2020’de "terörle mücadele bahanesiyle" aralarında Siyaset Bilimci Dr. Farid Hafez’in de bulunduğu çok sayıda Müslüman aktivist ve akademisyene yönelik polisin orantısız güce başvurduğu baskınların yasalara aykırı olduğuna karar verdi.
3.08.2021Dünya
İsrail mahkemesi, Doğu Kudüs'teki Şeyh Cerrah mahallesi hakkında kararını açıklıyor
İsrail mahkemesi, Doğu Kudüs'teki Şeyh Cerrah mahallesi hakkında kararını açıklıyorİsrail'de Yüksek Mahkeme, Mayıs ayında Gazze'de yaşanan çatışmaları tetikleyen gerilimin odak noktası olan Doğu Kudüs'teki Şeyh Cerrah mahallesi hakkında kararını açıklayacak.
2.08.2021Dünya
‘Şeyh Cerrah’tan tahliye olmayacak’
‘Şeyh Cerrah’tan tahliye olmayacak’İsrail hükümetinin Doğu Kudüs’te bulunan Şeyh Cerrah Mahallesi’ndeki Filistinli aileleri evlerinden tahliye etmeyi “planlamadığı” öne sürüldü.
28.07.2021Dünya
İnsan Hakları İzleme Örgütü: İsrail, Gazze'de savaş suçu işledi
İnsan Hakları İzleme Örgütü: İsrail, Gazze'de savaş suçu işlediİnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW), İsrail'in mayıs ayında Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda savaş hukukunu ihlal ederek "açıkça savaş suçu işlediğini" belirtti.
27.07.2021Dünya
On binlerce kişi Mescid-i Aksa'da bayram namazı kıldı
On binlerce kişi Mescid-i Aksa'da bayram namazı kıldıİsrail işgali altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa'da on binlerce Müslüman bayram namazını eda etti.
20.07.2021Dünya
AB, "terör listesindekilere" yaptırımları uzattı
AB, "terör listesindekilere" yaptırımları uzattıAvrupa Birliği (AB), aralarında PKK ve DHKP-C gibi 21 örgüt ile 14 kişinin bulunduğu "terör listesine" yönelik yaptırımları 6 aylığına uzattı.
19.07.2021Dünya
İsrail, Kudüs'e büyükelçilik açması için Senegal ile görüşüyor
İsrail, Kudüs'e büyükelçilik açması için Senegal ile görüşüyorİsrail'in Dakar Büyükelçisi Roi Rosenblit, Senegal'in Kudüs'te büyükelçilik açarak iki ülke arasındaki ilişkileri geliştirebileceğini söyledi.
9.07.2021Dünya
İsrail uçakları Gazze'ye hava saldırısı düzenledi
İsrail uçakları Gazze'ye hava saldırısı düzenledi İsrail savaş uçakları, Gazze Şeridi'nde Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin Kassam Tugayları'na ait iki mevziye hava saldırısı düzenledi.AA muhabirinin aktardığı bilgiye göre, İsrail uçakları Gazze kentinin güneyinde Kassam Tugayları'na ait iki mevziyi bombaladı.
3.07.2021Haberler
İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı
İsrail'den Gazze'ye hava saldırısıİsrail savaş uçakları, Gazze'de Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugaylarına ait 2 noktaya saldırı düzenledi.
3.07.2021Dünya
Son dakika! İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı
Son dakika! İsrail'den Gazze'ye hava saldırısıİsrail savaş uçakları, Gazze Şeridi'nde Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin Kassam Tugayları'na ait bir mevziye hava saldırısı düzenledi.
1.07.2021Dünya
Hamas lideri Heniyye'den İsrail açıklaması
Hamas lideri Heniyye'den İsrail açıklamasıHamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Lübnan'daki hiçbir kesimin İsrail'e karşı tutumunu belirlemediklerini söyledi.
28.06.2021Dünya
Sisi ve Bennett yakın tarihte görüşecek
Sisi ve Bennett yakın tarihte görüşecekİsrail Başbakanı Naftali Bennet ile Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, abluka altındaki Gazze Şeridi'nde yaşanan son gelişmeleri görüştü ve iki lider "yakın zamanda" bir araya gelme kararı aldı.
28.06.2021Dünya
Almanya Hamas bayrağını yasakladı
Almanya Hamas bayrağını yasakladıAlmanya'da yapılan yasa değişikliğiyle Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) bayrağı ve sembollerine yasak getirildi.
25.06.2021Dünya
Hamas'tan İsrail'e Gazze uyarısı!
Hamas'tan İsrail'e Gazze uyarısı!Hamas, İsrail'i Gazze ablukasını kaldırma konusunda "oyalanmaması" için uyardı. Hamas'ın Gazze Sorumlusu Yahya Sinvar, dün, ablukanın hafifletilmesi ve ateşkesin kalıcı hale getirilmesi için yürütülen çalışmalar kapsamında Gazze'ye gelen BM Orta Doğu Barış Süreci Özel Koordinatörü Wennesland ile görüşmüştü.
22.06.2021Dünya
Gazze'de engeller 16 milyon dolar zarara neden oldu
Gazze'de engeller 16 milyon dolar zarara neden olduGazze'deki Filistin Tarım Bakanlığı, İsrail'in, Kerm Ebu Salim Sınır Kapısı'na getirdiği kısıtlamalarla tarımsal ihracat ve pazarlamaya izin vermemesi sonucu oluşan zararın 16 milyon dolar olduğunu açıkladı.
20.06.2021Ekonomi
Mısır ve İsrail Gazze'de tırmanan gerginliği görüştü
Mısır ve İsrail Gazze'de tırmanan gerginliği görüştüMısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri'nin İsrailli mevkidaşı Yair Lapid ile Gazze Şeridi'nde yeniden yükselen gerilimi görüştüğü bildirildi. Mısırlı Bakan, taraflar arasında gerginliğin tırmanmasına engel olunması ve Filistin topraklarındaki yeniden imar çabalarının ilerletilmesi gerektiğini belirtti.
18.06.2021Dünya
Hamas, İsrail'in saldırısı sonrası karşılık verme tehdidinde bulundu!
Hamas, İsrail'in saldırısı sonrası karşılık verme tehdidinde bulundu!Hamas, İsrail'in Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılar sonrası karşılık verme tehdidinde bulundu. İsrail ordusunun Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Gazze ve Han Yunus kentlerine düzenlenen saldırıların, İsrail tarafına gönderilmeye devam eden yanan balonlar nedeniyle gerçekleştirildiği" kaydedildi.
17.06.2021Dünya
Yeryüzü Doktorları'ndan Gazze'deki yaralılar için proje
Yeryüzü Doktorları'ndan Gazze'deki yaralılar için projeYeryüzü Doktorları Derneği, İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik yoğun saldırılarında yaralanan Filistinlilerin tedavisi için evde bakım hizmeti sunmaya başladı.
17.06.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

israilGazzeHamasFilistinhava saldırısı

Hamas ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.