Hamas

Hamas

Son dakika Hamas haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Hamas gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Hamas haber sayfamızda...

Hamas

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.416 hamas haberi bulunmuştur.
Dünyadan tepki seli
Dünyadan tepki seliİsrail polisinin, Doğu Kudüs’teki Mescid-i Aksa, Eski Şehir bölgesinin Şam Kapısı ve Şeyh el-Cerrah mahallesinde Filistinlilere yönelik saldırılarına dünyanın pek çok ülkesinden tepki yağdı
9.05.2021Dünya
Hamas: İsrail saldırısının bedelini ödeyecek
Hamas: İsrail saldırısının bedelini ödeyecekHamas, İsrail'in işgal altındaki Doğu Kudüs ve buradaki Filistinlilere yönelik saldırısının bedelini ödeyeceğini belirtti.
8.05.2021Dünya
Mescid-i Aksa saldırısına sert tepkiler!
Mescid-i Aksa saldırısına sert tepkiler!İsrail polisinin, işgal altındaki Kudüs'ün Eski Şehir bölgesindeki Mescid-i Aksa'da cemaate saldırması sonrası protesto gösterileri yapıldı.
8.05.2021Gündem
İsrail'in İstanbul Başkonsolosluğu önünde Mescid-i Aksa saldırısı protesto edildi
İsrail'in İstanbul Başkonsolosluğu önünde Mescid-i Aksa saldırısı protesto edildiİsrail'in İstanbul Başkonsolosluğu önünde bir grup, İsrail polisinin, işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesindeki Mescid-i Aksa'da cemaate saldırmasını protesto etti.
8.05.2021Gündem
Filistin’de tartışma yaratan erteleme
Filistin’de tartışma yaratan ertelemeFilistin’de 15 yıl sonra ilk kez gerçekleşecek genel seçimler, İsrail’in Kudüs’te oy kullanımına izin vermemesi sebebiyle ertelendi. Ancak erteleme kararı, Filistinli grupların büyük tepkisini çekti
1.05.2021Dünya
Son dakika... Filistin'den seçim açıklaması! Erteleme kararı alındı
Son dakika... Filistin'den seçim açıklaması! Erteleme kararı alındıGelen son dakika haberine göre, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, "Kudüs'teki halkımızın seçimlere katılımı güvence altına alınıncaya kadar seçimleri erteleme kararı aldık" dedi.
29.04.2021Dünya
İsrail’de hava giderek ısınıyor
İsrail’de hava giderek ısınıyorRamazan döneminde Kudüs’te patlak veren çatışmalar, giderek yayılıyor. Gazze Şeridi’nden füzeler fırlatılırken, İsrail yönetimi, bu dalganın büyümesinden endişe ediyor.
26.04.2021Dünya
Son dakika... Hamas'tan, ABD'nin 'soykırım'  nitelemesine karşı Türkiye'ye destek!
Son dakika... Hamas'tan, ABD'nin 'soykırım' nitelemesine karşı Türkiye'ye destek!Gelen son dakika haberine göre, Hamas Sözcüsü Sami Ebu Zuhri, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesine karşı Türkiye'ye destek mesajı verdi.
25.04.2021Dünya
İsrail’de ne oluyor?
İsrail’de ne oluyor?İsrail’de son günlerde aşırı sağcı ve ultra ortodokslar ile Filistinliler arasında başlayan, polisin sert müdahaleleriyle daha da büyüyen gerginlik endişe yaratıyor
25.04.2021Dünya
İsrail tankları Gazze'de Hamas'a ait noktaları vurdu
İsrail tankları Gazze'de Hamas'a ait noktaları vurduİsrail tankları, abluka altındaki Gazze Şeridi'nde Hamas'a ait bazı noktaları vurdu.
24.04.2021Dünya
Son dakika... Hamas'tan İsrail'e 'seçim' mesajı!
Son dakika... Hamas'tan İsrail'e 'seçim' mesajı!Hamas Siyasi Büro Başkan Yardımcısı Salih el-Aruri, İsrail'e Filistin seçimlerinin engellemesini kabul etmeyeceği mesajı gönderildiğini söyledi.
19.04.2021Dünya
İsrail ordusundan Gazze'ye hava saldırısı
İsrail ordusundan Gazze'ye hava saldırısıİsrail ordusu, Gazze Şeridi'ndeki bazı noktalara saldırı düzenledi.
17.04.2021Dünya
Son dakika: İsrail'den Gazze Şeridi'ne hava saldırısı
Son dakika: İsrail'den Gazze Şeridi'ne hava saldırısıGelen son dakika haberine göre; İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ndeki hedeflere yönelik hava saldırısı düzenledi.
15.04.2021Dünya
Suudi Arabistan'daki Filistinli tutukluların serbest bırakılması için kampanya
Suudi Arabistan'daki Filistinli tutukluların serbest bırakılması için kampanyaFilistinli çok sayıda aktivist, Suudi Arabistan'da 2 yıldan bu yana tutukluluk halleri devam eden Filistinlilerin serbest bırakılması için sosyal medyada kampanya başlattı.
4.04.2021Dünya
İsrail savaş uçaklarıyla Gazze'yi vurdu
İsrail savaş uçaklarıyla Gazze'yi vurduİsrail savaş uçakları, Gazze Şeridi'ndeki bazı noktalara saldırı düzenledi.
24.03.2021Dünya
Filistin seçimlerinde Fetih, Hamas ile ortak liste oluşturmayacak
Filistin seçimlerinde Fetih, Hamas ile ortak liste oluşturmayacakFetih Hareketi Merkez Yürütme Kurulu Genel Sekreteri Cibril er-Rucub, gelecek seçimlerde Hamas Hareketi ile ortak liste oluşturmayacaklarını söyledi.
21.03.2021Dünya
İsrail'in, Filistin Devlet Başkanı Abbas'ı "Hamas ve UCM konusunda" uyardığı belirtildi
İsrail'in, Filistin Devlet Başkanı Abbas'ı "Hamas ve UCM konusunda" uyardığı belirtildiİsrail İç İstihbarat Servisi Şin-Bet Başkanı Nadav Argaman???????'ın, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ı "Hamas'la ortak liste ve ortak hükümet" meselesinin yanı sıra "Uluslararası Ceza Mahkemesiyle (UCM) iş birliği" konularında uyardığı bildirildi.
19.03.2021Dünya
Hamas'ın Gazze'de gerçekleştirdiği iç seçimler sona erdi
Hamas'ın Gazze'de gerçekleştirdiği iç seçimler sona erdiHamas Hareketi, Gazze'de yapılan iç seçimlerin sona erdiğini duyurdu.
14.03.2021Dünya
Hamas'tan Kosova'nın Kudüs'te büyükelçilik açmasına tepki
Hamas'tan Kosova'nın Kudüs'te büyükelçilik açmasına tepkiHamas, Kosova'nın Kudüs'te büyükelçilik açmasını, "uluslararası kararların ihlali" şeklinde değerlendirdi.
14.03.2021Dünya
Son dakika... Türkiye'den Kosova'ya 'Kudüs' tepkisi!
Son dakika... Türkiye'den Kosova'ya 'Kudüs' tepkisi!Dışişleri Bakanlığı, Kosova'nın Kudüs'te büyükelçilik açmasına ilişkin "Kosova'nın Kudüs'te Büyükelçilik açmasını, derin endişeyle karşılıyor ve en güçlü şekilde kınıyoruz." açıklamasında bulundu. Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) de Kosova'nın Kudüs'te büyükelçilik açmasına tepki gösterdi. Hamas da Kosova'nın Kudüs'te büyükelçilik açmasını, "uluslararası kararların ihlali" şeklinde değerlendirdi.
14.03.2021Dünya
Hamas: İsrail hapishanelerindeki Filistinli kadınların dramı son bulmalı
Hamas: İsrail hapishanelerindeki Filistinli kadınların dramı son bulmalıHamas, İsrail hapishanelerinde çeşitli ihlallere maruz kalan Filistinli kadınların yaşadığı dramın son bulması gerektiğini belirtti.
8.03.2021Dünya
Hamas lideri , Doha'daki 4 ülkenin büyükelçileriyle Filistin'deki son gelişmeleri ele aldı
Hamas lideri , Doha'daki 4 ülkenin büyükelçileriyle Filistin'deki son gelişmeleri ele aldıHamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Katar'ın başkenti Doha'da, Türkiye'nin de aralarında olduğu 4 ülkenin büyükelçileriyle Filistin'deki son gelişmeler ile ülkesinde yaklaşan seçimleri görüştü.
28.02.2021Dünya
İsrail gazetesi: Gazze'deki termik santrallere gaz sevki için anlaşıldı
İsrail gazetesi: Gazze'deki termik santrallere gaz sevki için anlaşıldıİsrail'den abluka altındaki Gazze Şeridi'nde termik santrale doğal gaz aktarılması için Katar, Birleşmiş Milletler ve Avrupa Birliği'nin (AB) anlaşma imzaladığı bildirildi.
14.02.2021Dünya
Filistin: (Filistinli) gruplar arasındaki diyalog görüşmelerinin ilk oturumu başarılı
Filistin: (Filistinli) gruplar arasındaki diyalog görüşmelerinin ilk oturumu başarılıFilistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki, Mısır'ın başkenti Kahire'de Filistinli grupların temsilcilerinin katılımıyla yürütülen kapsamlı diyalog görüşmelerinin ilk oturumunu "başarılı" şeklinde nitelendirdi.
8.02.2021Dünya
AB "terör listesini" uzattı
AB "terör listesini" uzattıAvrupa Birliği (AB), 14 kişi ile aralarında PKK ve DHKP-C gibi 21 örgütün bulunduğu "terör listesini" 6 aylığına uzattı.
5.02.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

israilfilistinhamasgazzeseçim

Hamas ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.