Geri Dön

Son dakika... Hindistan Çin'i geçti

Bir günde 175 ölümün eklenmesiyle can kayıpları 4 bin 711 oldu, pozitif sonuç veren 7 bin 466 test ise rekor olarak kayıtlara geçti.

Son dakika... Hindistan Çin'i geçti

Son haftalarda corona virüsün Asya kıtasındaki merkez üssü haline gelen Hindistan, hem salgın hem de sıcakla kavruluyor. Bazı bölgelerde hava sıcaklığının 50 dereceye ulaştığı ülkede, corona virüs vakaları da patlama yaptı.

Hindistan'da ilk kez vaka artışı 7 bin sınırını aştı. Son 24 saatte pozitif çıkan 7 bin 466 vakanın eklenmesiyle, corona virüse yakalananların sayısı 165 bin 799 oldu.

Hindistan, Mayıs ayı başından bu yana sorunlar yaşadığı komşusu Çin'i ise vakaların ardından can kaybında da geçti. Ülkede Covid-19 175 can daha aldı ve ölü sayısı 4 bin 711 oldu.

Salgının ortaya çıktığı ve dünyaya yayıldığı Çin'de ise, resmi verilere göre 4 bin 634 kişi corona virüsten öldü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan çirkin paylaşımlara sert tepki gösterdiSon dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın yeni doğan çocuğu ile ilgili sosyal medyadan yapılan paylaşımlara ilişkin, "Bir bebek üzerinden ailesine ve onların temsil ettiğini düşündükleri değerlere saldıran bu alçakların peşini bırakmayacağız." dedi. Erdoğan, 'Bu millete, ülkeye bu tür mecralar yakışmıyor. Bu tür sosyal medya mecralarının tamamen kaldırılmasını, kontrol edilmesini istiyoruz. İnternet mecralarını kullananlar, suç işleme konusunda layüsel değildir. Hukuki düzenleme tamamlandığında erişim engeli ile adli ve mali yaptırımlar dahil her türlü yöntemi devreye sokacağız.' dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber