Geri Dön
DünyaSon dakika... İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırıları Güney Afrika'da protesto edildi

Son dakika... İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırıları Güney Afrika'da protesto edildi

İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırıları, Güney Afrika Cumhuriyeti'nin Johannesburg kentinde protesto edildi. Göstericiler, daha sonra Afrika Ulusal Kongresi'nin (ANC) genel merkez binasına hareket etti.

Son dakika... İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırıları Güney Afrika'da protesto edildi

 

Filistin Dayanışma İttifakı (PSA) organizasyonuyla ülkenin en büyük kenti Johannesburg'ta gerçekleştirilen protestoya, çok sayıda gösterici katıldı. 

Güney Afrika Siyonizm Federasyonu önünde toplanan göstericiler, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarını kınadı. Göstericiler, buradan Mary Fitzgerald Parkı'na araç konvoyu düzenledi. 

Filistin bayraklarının dalgalandığı eylemde, göstericiler "Filistin'e Özgürlük" sloganları attı. 

Göstericiler, daha sonra Afrika Ulusal Kongresi'nin (ANC) genel merkez binasına hareket etti. 

ANC Genel Merkezi önünde eylemi devam ettiren göstericiler, Güney Afrika hükümetinin Filistin konusunda İsrail'e karşı harekete geçmesi çağırısında bulundu. 

İsrail'in 10 Mayıs'tan bu yana abluka altındaki Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda 66'sı çocuk, 39'u kadın olmak üzere 248 kişi yaşamını yitirmiş, 1400'den fazla kişi yaralanmış ve 120 binden fazla kişi de evlerinden olmuştu.

17 Eylül 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Vakalar...Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu açıklandı. Sağlık Bakanlığı tarafından 17 Eylül 2021 koronavirüs tablosu paylaşıldı. Bakan Koca yaptığı açıklamada, " Can kaybımız dünkü kadar fazla değil. Vaka sayımız, içinde olduğumuz hareketlilik dönemini aynı ciddiyetle yansıtıyor. Bu durum, yakın günlerde vefat sayılarına yansımaya devam edecek. Tam doz aşımızı olup, tedbirlere uyarak salgına karşı gerekli mücadeleyi vermeliyiz." dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner