Güney Afrika

Güney Afrika

Son dakika güney afrika haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan güney afrika gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan güney afrika haber sayfamızda...

Güney Afrika

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 11.385 guney afrika haberi bulunmuştur.
Son dakika... Dünya genelinde vaka sayısı 160 milyonu geçti!
Son dakika... Dünya genelinde vaka sayısı 160 milyonu geçti!Gelen son dakika haberine göre, dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı 160 milyonu aştı. ABD, 33 milyon 519 bin 20 ile en fazla vakanın olduğu ülke konumunda bulunuyor.
11.05.2021Dünya
DSÖ'den Hindistan varyantı açıklaması!
DSÖ'den Hindistan varyantı açıklaması!Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) geçen yıl Hindistan'da ortaya çıkan yeni koronavirüs varyantını artık küresel düzeyde kaygı yarattığını ve 30'dan fazla ülkeye yayıldığını açıkladı.
11.05.2021Dünya
Uzman isimden Türkiye mutantı açıklaması! 'İçlerinde en ölümcül olan...'
Uzman isimden Türkiye mutantı açıklaması! 'İçlerinde en ölümcül olan...'Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Farmakoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Ahmet İnal, "Zaman içerisinde mutantlara yeni mutantlar da eklenebilir. Belki Türkiye mutantı da bulunabilir. O zaman da, 'Türkiye mutantında şu özellikle var' denilebilir. Ancak henüz onu bulmuş değiliz" dedi. İçlerinde en ölümcül olan Güney Afrika virüsü olduğunu dile getiren İnal 'Güney Afrika virüsüne karşı dikkat edilmesi gerekiyor" dedi.
11.05.2021Gündem
Riekerink Türkiye'ye geri dönüyor! Takımı ise çok şaşırttı!
Riekerink Türkiye'ye geri dönüyor! Takımı ise çok şaşırttı!Bir dönem Süper Lig'de Galatasaray'ı çalıştıran Hollandalı teknik adam Jan Olde Riekerink, Türkiye'ye geri dönmeye hazırlanıyor. 58 yaşındaki teknik adamı sürpriz bir takım istedi: İskenderunspor...
11.05.2021Misli.com 3.Lig
Aslanlar Nerede Yaşar Ve Ne İle Beslenir?
Aslanlar Nerede Yaşar Ve Ne İle Beslenir?Doğada yaşayan vahşi hayvanlar bulunur. Aslanlar vahşi hayvanlar arasında bilinen hayvan türleridir. Kişiler aslanlar hakkında pek çok ayrıntıya ulaşmak isteyebiliyor. Aslanların tam olarak nerede yaşadığını ve nelerle beslendiğini merak ederek pek çok farklı araştırma yapabiliyor. Aslanlar nerede yaşar ve ne ile beslenir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
10.05.2021Eğitim
Hasta maymunların sosyal mesafeye uyduğu ortaya çıktı
Hasta maymunların sosyal mesafeye uyduğu ortaya çıktıABD'deki Purdue Üniversitesi'nden araştırmacılar, maymunların bulaşıcı hastalık söz konusu olduğunda diğerleriyle temastan kaçındığını ortaya çıkardı.
10.05.2021Dünya
Dünyadan tepki seli
Dünyadan tepki seliİsrail polisinin, Doğu Kudüs’teki Mescid-i Aksa, Eski Şehir bölgesinin Şam Kapısı ve Şeyh el-Cerrah mahallesinde Filistinlilere yönelik saldırılarına dünyanın pek çok ülkesinden tepki yağdı
9.05.2021Dünya
Güney Afrika'da koronavirüsün Hindistan'da çıkan türüne rastlandı
Güney Afrika'da koronavirüsün Hindistan'da çıkan türüne rastlandıGüney Afrika Cumhuriyeti'nde 4 kişide yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) Hindistan'da ortaya çıkan türü tespit edildi.
9.05.2021Dünya
Son dakika haberi: Dikkat çeken 'altın' açıklaması: 'Bulunmayı bekliyor'
Son dakika haberi: Dikkat çeken 'altın' açıklaması: 'Bulunmayı bekliyor'Gelen son dakika haberine göre; dünyada altın potansiyeli bakımından Güney Afrika’dan sonra ikinci sırada yer alan Türkiye için çarpıcı açıklama yapıldı. Altın Madencileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz, Türkiye bulunmayı bekleyen altın miktarını paylaştı. İşte haberin ayrıntıları...
8.05.2021Ekonomi
Altın madenciliğinde arama geliştirme çalışmaları için 10 milyar dolar gerekiyor
Altın madenciliğinde arama geliştirme çalışmaları için 10 milyar dolar gerekiyorAltın Madencileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz, Türkiye'de 4 bin 700 ton potansiyel altın kaynağının belirlenmesi kapsamında gerçekleştirilecek arama geliştirme çalışmaları için yaklaşık 10 milyar dolar risk sermayesine ihtiyaç olduğunu belirtti.
8.05.2021Ekonomi
Putin: Rus aşısı Kalaşnikof kadar güvenilir
Putin: Rus aşısı Kalaşnikof kadar güvenilirRus liderin Sputnik aşısına ilişkin benzetmesi, daha önce Avusturyalı bir doktor tarafından da kullanılmıştı. Sputnik V dünyanın dört bir yanında onlarca ülkede kullanılıyor, kısa sürede Türkiye'de de üretilmeye başlayacak.
7.05.2021Dünya
Almanya aşıda fikri mülkiyet istisnasına karşı
Almanya aşıda fikri mülkiyet istisnasına karşıAlmanya, ABD'nin desteklemeye başladığı koronavirüs aşılarında fikri mülkiyet haklarının askıya alınması fikrine karşı çıktı. Alman hükümeti bunun aşı üretim sürecine zarar verebileceğini söyledi ve "Fikri mülkiyet hakkının korunması inovasyonun bir parçasıdır ve öyle de kalmalıdır" dedi. Avrupa Birliği ise bu teklifi görüşmeye hazır olduklarını açıkladı.
7.05.2021Dünya
Son dakika! Joe Biden'dan dünyaya çağrı! Kimileri için kahramanca kimileri için hayal kırıklığı
Son dakika! Joe Biden'dan dünyaya çağrı! Kimileri için kahramanca kimileri için hayal kırıklığıABD’de Joe Biden hükümeti, Kovid-19 aşıları ile ilgili patent haklarının geçici olarak kaldırılması çağrısında bulundu. AB Komisyonu Başkanı Von der Leyen de bu öneriyi görüşebileceklerini dile getirdi. Dünya Ticaret Örgütü, olumlu karşıladığı öneriyi en kısa sürede masaya koyun çağrısını yaptı. DSÖ, ABD’nin kararını ‘kahramanca’, ilaç üreticileri ise ‘hayal kırıklığı’ olarak nitelendirdi
7.05.2021Dünya
Son dakika... DTÖ'den 'aşı patenti' için kritik açıklama!
Son dakika... DTÖ'den 'aşı patenti' için kritik açıklama!Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) üyesi ülkeler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılarında fikri mülkiyet haklarının kaldırılması için müzakerelere başlanılmasına yeşil ışık yaktı.
6.05.2021Dünya
Son dakika... 'Aşı patenti' krizi büyüyor! Peş peşe açıklamalar...
Son dakika... 'Aşı patenti' krizi büyüyor! Peş peşe açıklamalar...Gelen son dakika haberine göre, Pfizer CEO'su Albert Bourla, Covid-19 aşılarındaki fikri mülkiyet hakkından feragat edilmesine karşı olduğunu ifade etti. Öte yandan Almanya'dan da Kovid-19 aşılarındaki patent korumasının sürmesinden yana olduğunu belirten bir açıklama geldi. Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) üyesi ülkeler de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılarında fikri mülkiyet haklarının kaldırılması için müzakerelere başlanılmasına yeşil ışık yaktı.
6.05.2021Dünya
Türksat 5A, yörüngesine ulaşmayı başardı
Türksat 5A, yörüngesine ulaşmayı başardıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ocakta fırlatılan Türksat 5A haberleşme uydusunun dün itibarıyla 31 derece doğu yörüngesine ulaştığını belirterek, "Türksat 5A'nın bir ay kadar test çalışmaları devam edecek. Uydumuz, hazirandan sonra dünyaya hizmet vermeye başlayacak." dedi.
4.05.2021Teknoloji
Mutosyona duyarlı yerli tanı kiti: Yanlış negatif riskini azaltacak
Mutosyona duyarlı yerli tanı kiti: Yanlış negatif riskini azaltacakKoronavirüsün (Kovid-19) İngiltere, Güney Afrika ve Brezilya varyantlarına duyarlı, yanlış negatif sonuç verme riski düşük tanı kiti geliştirildi. Anadolu Ajansı muhabiri Tezcan Ekizler, o kitin detaylarını uzman konuğuna sordu.
4.05.2021Haberler
Mutosyona duyarlı yerli tanı kiti: Yanlış negatif riskini azaltacak
Mutosyona duyarlı yerli tanı kiti: Yanlış negatif riskini azaltacakKoronavirüsün (Kovid-19) İngiltere, Güney Afrika ve Brezilya varyantlarına duyarlı, yanlış negatif sonuç verme riski düşük tanı kiti geliştirildi. Anadolu Ajansı muhabiri Tezcan Ekizler, o kitin detaylarını uzman konuğuna sordu.
4.05.2021Gündem
İngiltere’nin ev sahipliğindeki G7 Dışişleri Bakanları Toplantısı başladı
İngiltere’nin ev sahipliğindeki G7 Dışişleri Bakanları Toplantısı başladıDünyanın sanayileşmiş 7 ülkesi ve Avrupa Birliğini (AB) bir araya getiren dışişleri bakanları düzeyindeki G7 toplantısı, dönem başkanı İngiltere’nin ev sahipliğinde başkent Londra'da başladı.
4.05.2021Dünya
Hindistan felaketi yaşıyor! Vaka sayısı 20 milyonu geçti
Hindistan felaketi yaşıyor! Vaka sayısı 20 milyonu geçtiYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından en fazla etkilenen ülkelerden Hindistan'da toplam vaka sayısı 20 milyonu aştı.
4.05.2021Dünya
Son dakika... İngiltere ve ABD'den Rusya ve Çin'e karşı çağrı!
Son dakika... İngiltere ve ABD'den Rusya ve Çin'e karşı çağrı!İngiltere Dışişleri Bakanı Dominic Raab, Çin ve Rusya gibi devletler karşısında, aynı değerleri paylaşan ve çok taraflı sistemi korumak isteyen ülkeler topluluğu konusunda artan talep ve ihtiyaç olduğunu söyledi.
3.05.2021Dünya
Mutasyonların kaçamadığı test
Mutasyonların kaçamadığı testİzmir Ekonomi Üniversitesi Biyomedikal ühendisliği Bölüm Başkan Vekili Doç. Dr. Osman Doluca, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) İngiltere, Güney Afrika ve Brezilya varyantlarına duyarlı, yanlış negatif sonuç verme riski düşük tanı kiti geliştirdiklerini bildirdi.
3.05.2021Ege
Altın Kökü' Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'altın Kökü' Yanıtları
Altın Kökü' Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'altın Kökü' YanıtlarıAltın kökü sorusu bulmacalarda sıklıkla bulmaca severlerin karşısına çıkmaktadır. Bu sorunun cevabı da bulmaca severler tarafından merak edilmektedir. Altın kökü bulmaca cevabı nedir? Harf harf bulmacada altın kökü yanıtları nelerdir? İşte, tüm detaylar.
3.05.2021Oyun
Hindistan tepetaklak! 368 bin yeni vaka, 3 bin 417 ölüm
Hindistan tepetaklak! 368 bin yeni vaka, 3 bin 417 ölümYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından en fazla etkilenen ülkelerden Hindistan'da toplam vaka sayısı 20 milyona yaklaştı.
3.05.2021Dünya
Hindistan'da günlük vakalar 400 bine dayandı
Hindistan'da günlük vakalar 400 bine dayandıKoronavirüs salgınının merkez üssü haline gelen dünyanın en kalabalık ikinci ülkesinde, 'çift mutant' adı verilen yeni versiyon hızla yayılıyor. Hindistan'da günlük can kayıpları da 4 bine yaklaştı.
2.05.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüsHindistanGüney Afrikaİngilterekorona

Güney Afrika ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.