Geri Dön

Son dakika... İsrail'in hava saldırısında Filistinliler hayatını kaybetti

Gazze Şeridi'ni hedef alan insansız hava aracının iki Filistinli'yi vurduğu bildiriliyor.

Son dakika... İsrail'in hava saldırısında Filistinliler hayatını kaybetti

İsrail'in Haaretz gazetesi, Tel Aviv yönetiminin insansız hava aracı saldırısında Filistinlilerin yaşamını yitirdiğini son dakika koduyla duyurdu.

'Suikast' ifadesinin kullanıldığı habere göre, Gazze Şeridi'nde gerçekleşen saldırıda iki can kaybı var.

Reuters haber ajansı da yerel kaynaklara dayandırdığı haberde, ölenlerin İslami Cihat Örgütü'nden olduğunu ve motosikletteyken vurulduklarını belirtti.

Mescid-i Aksa'ya baskın

İsrail polisi eşliğinde 49 fanatik Yahudi, Harem-i Şerif’e baskın düzenledi.

Kudüs İslami Vakıflar İdaresi Basın Sözcüsü Firas Dibs tarafından yapılan yazılı açıklamada, "49 fanatik Yahudi, Harem-i Şerif’in kapılarında ve avlularında yoğun olarak bulunan İsrail polisi eşliğinde Aksa'ya baskın düzenledi. ifadelerine yer verildi.

Görgü şahitlerine göre, Mescid-i Aksa'nın avlularında dolaşan bazı fanatik Yahudilerin Silsile kapısından çıkışı sırasında Talmudik ayinler düzenledi.

Yahudi takvimine göre Hanuka bayramının kutlandığı bugünlerde fanatik Yahudilerin Mescid-i Aksa’ya baskınlarının artması bekleniyor.

Son dakika... İsrailin hava saldırısında Filistinliler hayatını kaybetti

İsrail yönetimi 2003'ten itibaren Yahudi yerleşimcileri, polis korumasında Aksa'nın avlusuna alıyor ve zaman zaman Müslümanların girişlerine yaş sınırlaması getiriyor. Birçok radikal İsrailli örgüt ve siyasetçi, üzerinde daha önce iki kez yıkılan bir Yahudi tapınağının bulunduğuna inandıkları Harem-i Şerif'in kendileri için de ibadete açılması çağrısında bulunuyor.

Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa, Müslümanların ilk kıblesi olma özelliğini taşıyor. Yahudiler, içinde Kıble Mescidi ile Kubbetu's Sahra Camisi'nin yanı sıra müze, medreseler ve büyük avlunun bulunduğu Mescid-i Aksa Külliyesi altında Süleyman Mabedi kalıntılarının bulunduğu iddiasıyla kazı çalışmaları yapıyor.

Azerbaycan-Ermenistan hattında çatışmalar sürüyorErmenistan-Azerbaycan cephe hattında, Ermeni güçlerinin Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine ateş açması üzerine çıkan çatışmalar devam ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber