Gazze

Gazze

Son dakika gazze haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan gazze gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan gazze haber sayfamızda...

Gazze

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.574 gazze haberi bulunmuştur.
Son dakika... Mısır ordusu, Gazze Şeridi sınırındaki 5 tüneli yıktı!
Son dakika... Mısır ordusu, Gazze Şeridi sınırındaki 5 tüneli yıktı!Mısır ordusu, geçen ay boyunca ülkenin Gazze Şeridi sınırındaki 5 tünelin yıkıldığını ve farklı uyruklardan 2 bin 750 düzensiz göçmenin girişinin engellendiğini duyurdu.
18.04.2021Dünya
Kuzey Kıbrıs bir Fransa değildir
Kuzey Kıbrıs bir Fransa değildirKKTC Anayasa Mahkemesi’nin ‘laikliğe aykırılık’ gerekçesiyle Kuran kurslarını kapatma kararının kabul edilemeyeceğini vurgulayan Erdoğan, “Kuzey Kıbrıs artık her şeyiyle Türkiye’deki uygulamalar neyse, bunları uygulamak durumundadır” dedi
17.04.2021Siyaset
İsrail ordusundan Gazze'ye hava saldırısı
İsrail ordusundan Gazze'ye hava saldırısıİsrail ordusu, Gazze Şeridi'ndeki bazı noktalara saldırı düzenledi.
17.04.2021Dünya
Son dakika: Türkiye'den İsrail'e Filistin tepkisi
Son dakika: Türkiye'den İsrail'e Filistin tepkisiGelen son dakika haberine göre;Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in Filistin halkına yönelik baskı ve şiddet politikalarının Ramazan ayında da artarak sürmesinin endişe verici olduğunu bildirdi.
16.04.2021Siyaset
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih verdi: İstanbul'a yeni köprü!
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih verdi: İstanbul'a yeni köprü!Gelen bir son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun Yunan mevkidaşı Dendias'la yaşadığı gerilim üzerine konuşan Erdoğan, "Dışişleri Bakanımız, Dendias'ın bu davranışları, tutumu karşısında ona haddini bildirdi." dedi. KKTC'de Kur'an-ı Kerim öğretiminde yetki tartışması hakkında Erdoğan, "Laiklik anlayışı onların anladığı gibi değildir ve Kuzey Kıbrıs bir Fransa değildir." dedi.
16.04.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih verdi: İstanbul'a yeni köprü!
Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih verdi: İstanbul'a yeni köprü!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun Yunan mevkidaşı Dendias'la yaşadığı gerilim üzerine konuşan Erdoğan, "Dışişleri Bakanımız, Dendias'ın bu davranışları, tutumu karşısında ona haddini bildirdi." dedi. KKTC'de Kur'an-ı Kerim öğretiminde yetki tartışması hakkında Erdoğan, "Laiklik anlayışı onların anladığı gibi değildir ve Kuzey Kıbrıs bir Fransa değildir." dedi.
16.04.2021Haberler
Son dakika: İsrail'den Gazze Şeridi'ne hava saldırısı
Son dakika: İsrail'den Gazze Şeridi'ne hava saldırısıGelen son dakika haberine göre; İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ndeki hedeflere yönelik hava saldırısı düzenledi.
15.04.2021Dünya
Son dakika: Askıya alınmıştı... ABD'den flaş Filistin kararı
Son dakika: Askıya alınmıştı... ABD'den flaş Filistin kararıGelen son dakika haberine göre; ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Donald Trump döneminde askıya alınan Filistin yardımlarını yeniden başlatmayı planladıklarını açıkladı. Filistin'in, ABD'nin eski Başkan Donald Trump döneminde askıya alınan Filistin yardımlarının yeniden başlatılması kararından memnuniyet duyduğu belirtildi. Öte yandan İsrail, eski ABD Başkanı Donald Trump döneminde askıya alınan Filistin yardımlarının yeniden başlatılması kararına tepki gösterdi.
7.04.2021Dünya
Filistin'de kara tablo: En yüksek günlük vaka kaydedildi
Filistin'de kara tablo: En yüksek günlük vaka kaydedildiİşgal ve abluka altındaki Filistin topraklarında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının başlangıcından bu yana görülen en yüksek günlük vaka sayısına ulaşıldı.
4.04.2021Dünya
Suudi Arabistan'daki Filistinli tutukluların serbest bırakılması için kampanya
Suudi Arabistan'daki Filistinli tutukluların serbest bırakılması için kampanyaFilistinli çok sayıda aktivist, Suudi Arabistan'da 2 yıldan bu yana tutukluluk halleri devam eden Filistinlilerin serbest bırakılması için sosyal medyada kampanya başlattı.
4.04.2021Dünya
Son dakika: ABD'den İsrail'e şok! 'İşgal ettiği tarihi bir gerçektir'
Son dakika: ABD'den İsrail'e şok! 'İşgal ettiği tarihi bir gerçektir'Gelen son dakika haberine göre; ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, "İsrail'in 1967 savaşından sonra Batı Şeria, Gazze ve Golan Tepelerini işgal ettiği tarihi bir gerçektir." dedi.
1.04.2021Dünya
Son dakika... Arap ülkelerinde Kovid-19 önlemleri sıkılaştırıldı
Son dakika... Arap ülkelerinde Kovid-19 önlemleri sıkılaştırıldıYeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının ve virüs kaynaklı ölümlerin yükselmesi üzerine Filistin, Katar, Kuveyt ve Umman'da salgının yayılmasını engellemeye yönelik önlemler artırıldı.
1.04.2021Dünya
ABD'den Filistin'e 125 milyon dolar yardım
ABD'den Filistin'e 125 milyon dolar yardımABD yönetiminin Filistin'e toplam 125 milyon dolarlık yardım gönderme konusunda Kongreye bildirimde bulunduğu belirtildi.
1.04.2021Dünya
AP: Biden yönetimi sessizce Filistin'e yardımları artırdı
AP: Biden yönetimi sessizce Filistin'e yardımları artırdıABD Başkanı Joe Biden yönetiminin, eski Başkan Donald Trump döneminde kesilen Filistin fonlarını "sessiz" bir şekilde yaklaşık 100 milyon dolar artırdığı öne sürüldü.
31.03.2021Dünya
Gazze'de yapılan her 4 testten biri pozitif
Gazze'de yapılan her 4 testten biri pozitifİsrail ablukası altındaki Gazze Şeridi'nde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında günlük vaka sayıları endişe verici şekilde artmaya devam ediyor.
31.03.2021Dünya
Filistinli gruplar, UCM'yi "İsrailli yetkilileri yargılamaya" çağırdı
Filistinli gruplar, UCM'yi "İsrailli yetkilileri yargılamaya" çağırdıFilistinli gruplar, Uluslararası Ceza Mahkemesine (UCM) Filistin halkına karşı suç işleyen İsrailli yetkilileri yargılama çağrısında bulundu.
30.03.2021Dünya
ABD'nin 2020 İnsan Hakları Raporu'nda Çin'e ağır eleştiriler
ABD'nin 2020 İnsan Hakları Raporu'nda Çin'e ağır eleştirilerABD yönetiminin 2020 İnsan Hakları Raporu'nu açıklayan Dışişleri Bakanı Antony Blinken, özellikle Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki insan hakları ihlalleri ile Rusya'daki siyasi muhaliflere yönelik uygulamalara dikkati çekti.
30.03.2021Dünya
Filistin'de günlük vaka sayısı 2 binlerin üzerinde
Filistin'de günlük vaka sayısı 2 binlerin üzerindeİsrail işgali ve ablukası altındaki Filistin topraklarında, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle 20 kişi daha hayatını kaybetti, 2 bin 93 yeni vaka tespit edildi.
25.03.2021Dünya
ABD'den Filistin'e 15 milyon dolar Kovid-19 ile mücadele yardımı
ABD'den Filistin'e 15 milyon dolar Kovid-19 ile mücadele yardımıABD, işgal altındaki Batı Şeria ile abluka altındaki Gazze Şeridi'ndeki Filistinlilere yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele kapsamında kullanılmak üzere 15 milyon dolar insani yardım sağladığını açıkladı.
25.03.2021Dünya
AK Parti'li Turan, İsrail'in Filistin halkını Kovid-19 karşısında ölümle baş başa bıraktığını belirtti
AK Parti'li Turan, İsrail'in Filistin halkını Kovid-19 karşısında ölümle baş başa bıraktığını belirttiTBMM Türkiye-Filistin Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, "İsrail, bombalarla, kurşunlarla katledemediği Filistin halkını Kovid-19 karşısında ölümle baş başa bırakıyor." dedi.
25.03.2021Siyaset
İsrail savaş uçaklarıyla Gazze'yi vurdu
İsrail savaş uçaklarıyla Gazze'yi vurduİsrail savaş uçakları, Gazze Şeridi'ndeki bazı noktalara saldırı düzenledi.
24.03.2021Dünya
Gazze'de Kovid-19 tedbirleri yeniden sıkılaştırıldı
Gazze'de Kovid-19 tedbirleri yeniden sıkılaştırıldıGazze'deki İçişleri Bakanlığı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarındaki artış nedeniyle kısmi sokağa çıkma yasağı uygulamasına geri dönüldüğünü açıkladı.
23.03.2021Dünya
Avrupa’da karantinaya isyan eylemleri
Avrupa’da karantinaya isyan eylemleriKoronavirüs salgınının 3’üncü dalgasına girdiklerini açıklayan pek çok Avrupa ülkesinde uzun süredir karantina ve kısıtlamalarla yaşamaktan “isyan eden” vatandaşlar önceki gün geniş katılımlı protesto gösterileri düzenledi.
22.03.2021Dünya
Adalet Bakanı Gül, ABD'li barış aktivisti Rachel Corrie'yi andı
Adalet Bakanı Gül, ABD'li barış aktivisti Rachel Corrie'yi andıAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, abluka altındaki Gazze Şeridi'nde Filistinli bir ailenin evinin yıkılmasını önlemek isterken İsrail buldozeriyle ezilerek öldürülen ABD'li barış aktivisti Rachel Corrie'yi andı
16.03.2021Siyaset
Netanyahu roket korkusuyla miting iptal etti
Netanyahu roket korkusuyla miting iptal ettiİsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun dün seçim kampanyası kapsamında ülkenin güneyinde yapacağı bir mitingi abluka altındaki Gazze Şeridi'nden roket atılabileceği korkusuyla iptal ettiği ortaya çıktı.
16.03.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

filistinisrailgazzekoronavirüsabd

Gazze ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.