Gazze

Gazze

Son dakika gazze haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan gazze gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan gazze haber sayfamızda...

Gazze

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 9.192 gazze haberi bulunmuştur.
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 'Pek çok sorun, Müslümanların bugününü ve geleceğini tehdit etmektedir'
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 'Pek çok sorun, Müslümanların bugününü ve geleceğini tehdit etmektedir'Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, savaşların, işgallerin, şiddet ve yoksulluk gibi devasa sorunların sarmalına itilen İslam coğrafyasının, fitne, terör ve cehalet üçgeninde karamsarlığa ve umutsuzluğa sürüklendiğini belirterek, “Gelinen noktada radikalizmden kimlik erozyonuna, tefrikadan din istismarına kadar pek çok sorun, Müslümanların bugününü ve geleceğini tehdit etmektedir” dedi.
12.08.2022Gündem
Ateşkese rağmen sinirler gergin
Ateşkese rağmen sinirler gergin İsrail’in Filistin İslami Cihat Örgütü’ne yönelik olduğunu söyleyerek Gazze Şeridi’ne düzenlediği yoğun saldırıların ardından pazar gecesi Mısır arabuluculuğunda yürürlüğe giren ateşkes sürerken, bölgede sinirlerin gergin olduğu belirtiliyor.
9.08.2022Dünya
‘Güvenlik kuşağını birleştireceğiz’
‘Güvenlik kuşağını birleştireceğiz’Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye’nin kuzeyine yönelik olası operasyona ilişkin kararlı mesajlar vererek “Suriye’de terör örgütünün yuvalandığı son bölgeleri de temizleyerek, güvenlik kuşağının halkalarını inşallah yakında birleştireceğiz” dedi.
9.08.2022Siyaset
‘Avrupa’nın Türkiye’ye ihtiyacı var’
‘Avrupa’nın Türkiye’ye ihtiyacı var’Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 13. Büyükelçiler Konferansı’nın açılışında konuştu. Çavuşoğlu özetle şu mesajları verdi:
9.08.2022Siyaset
Emine Erdoğan'dan Gazze mesajı: Kalbimiz bir kez daha paramparça oldu
Emine Erdoğan'dan Gazze mesajı: Kalbimiz bir kez daha paramparça olduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Gazze’ye yönelik saldırılara ilişkin uluslararası topluma çağrıda bulundu. Emine Erdoğan, "Gazze’den yükselen acı feryatlarla kalbimiz bir kez daha paramparça oldu." dedi.
9.08.2022Gündem
AK Parti Sözcüsü Çelik: Amaçlananın ne olduğunu biliyoruz, izin vermeyiz
AK Parti Sözcüsü Çelik: Amaçlananın ne olduğunu biliyoruz, izin vermeyizAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, YAŞ kararlarına yönelik eleştirilere, “Bunlar önceki kararları da eleştiriyor. Arzu ettikleri siyasete müdahale eden bir mekanizma. Birileri Yassıada zihniyetini diriltme çabasında” yanıtını verdi. Sözcü Çelik, cemevi saldırılarına ilişkin olarak, "Amaçlarının ne olduğunu biliyoruz, izin vermeyiz" açıklamasında bulundu. Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Yüksek Seçim Kurulu’nun elinde olmayan seçmen bilgilerinin kendilerinde olduğuna yönelik açıklamalarına tepki gösterdi.
8.08.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan operasyon mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan operasyon mesajı13. Büyükelçiler Konferansı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail'in Mescid-i Aksa'daki saldırılarıyla ilgili net mesajlar verdi. Erdoğan'ın gündeminde Suriye'ye yapılması planlanan operasyon da vardı.
8.08.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu'ndan AB'ye Türkiye çağrısı
Bakan Çavuşoğlu'ndan AB'ye Türkiye çağrısıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ankara’da 13. Büyükelçiler Konferansı açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Yunanistan'ın Adalar'ı silahlandırmasına tepki gösteren Çavuşoğlu, Avrupa Birliği'ne de Türkiye konusunda çağrıda bulundu.
8.08.2022Siyaset
Filistin’de ağır bilanço: 43 ölü
Filistin’de ağır bilanço: 43 ölüİsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik başlattığı saldırıların bilançosu ağırlaşıyor. Nitekim 3 günde 43’ten fazla kişi ölürken, 360 yaralı var... Taraflar arasında ateşkes sağlanırken, BM’ye, İsrail saldırılarının araştırılması isteği iletildi.
8.08.2022Dünya
İsrail, Filistin ile yapılacak ateşkesi doğruladı
İsrail, Filistin ile yapılacak ateşkesi doğruladıGazze’ye yönelik 3 gündür devam eden saldırılarının ardından İsrail, taraflar arasındaki ateşkesin yerel saatle 23.30’da başlayacağını doğruladı. 3 gündür devam eden saldırıların ardından taraflar arasındaki ateşkes başladı.
7.08.2022Dünya
Filistin ve İsrail arasındaki ateşkes için yeni saat verildi
Filistin ve İsrail arasındaki ateşkes için yeni saat verildiİsrail’in Gazze’ye yönelik 3 gündür devam eden saldırılarının ardından İsrail ve Filistin'in, Mısır’ın arabuluculuğunda yaptıkları görüşmeler sonucunda taraflar arasındaki ateşkesin yerel saatle 23.30’da başlayacağı öne sürüldü.
7.08.2022Dünya
Gazze'deki İsrail saldırılarında ölü sayısı artıyor!
Gazze'deki İsrail saldırılarında ölü sayısı artıyor!Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarında can kaybının 41’e yükseldiğini açıkladı. İsrail'in "Şafak Vakti" operasyonu ismini verdiği saldırılarla ilgili Al Jazeera televizyonu, Mısır arabuluculuğunda taraflar arasında ateşkesin sağlandığını duyurdu.
7.08.2022Dünya
TBMM Başkanı Şentop'tan, İsrail'e kınama
TBMM Başkanı Şentop'tan, İsrail'e kınamaTBMM Başkanı Mustafa Şentop, İsrail'in Gazze saldırıları ve Mescid-i Aksa'ya baskınını kınadı.
7.08.2022Gündem
Uluslararası Af Örgütü’nden Ukrayna özrü
Uluslararası Af Örgütü’nden Ukrayna özrüUluslararası Af Örgütü, Ukrayna'nın savaş taktiklerinin sivilleri tehlikeye attığını ve uluslararası hukuku ihlal ettiğini ileri süren raporu nedeniyle özür diledi.
7.08.2022Dünya
Gazze'deki İsrail saldırılarında ölü sayısı artıyor
Gazze'deki İsrail saldırılarında ölü sayısı artıyorİsrail uçaklarının Gazze Şeridi'ndeki saldırıları üçüncü gününde de devam ederken, ölü sayısının 32'ye ulaştığı açıklandı. İsrail'in "Şafak Vakti" operasyonu ismini verdiği saldırılarla ilgili Al Jazeera televizyonu, Mısır arabuluculuğunda bu akşam yerel saatle 20.00'de devreye girecek bir ateşkesin ilan edileceğini duyurdu.
7.08.2022Dünya
Dışişleri Bakanlığı'ndan İsrail'e Mescid-i Aksa tepkisi
Dışişleri Bakanlığı'ndan İsrail'e Mescid-i Aksa tepkisiDışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "İsrail Hükümeti'ne, Harem-i Şerif'in statü ve maneviyatını hedef alan bu tür eylemlere izin verilmemesi yönündeki çağrımızı yineliyoruz." denildi. Öte yandan Filistinli yetkililer, Gazze'de ateşkesin saat 20.00'de başlayacağını belirtti.
7.08.2022Siyaset
İsrail’in Gazze saldırılarında can kaybı 29’a yükseldi
İsrail’in Gazze saldırılarında can kaybı 29’a yükseldiİsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında hayatını kaybedenlerin sayısı 29’a yükseldi. Yaşamını yitirenler arasında kadın ve çocukların da olduğu belirtildi.
7.08.2022Dünya
Kasapoğlu: İslam dünyasının birlikteliği, tüm dünyaya örnek teşkil edecek
Kasapoğlu: İslam dünyasının birlikteliği, tüm dünyaya örnek teşkil edecekİslami Dayanışma Spor Federasyonu'nun 11'inci genel kurulu Konya'da yapıldı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, ''İnanıyorum ki İslam dünyasının birlikteliği, dostluğu ve kardeşliğine yönelik olarak gerçekleştirdiklerimiz sporun birleştirel gücünü esas alan İslami Dayanışma Oyunları'yla birlikte tüm dünyaya örnek teşkil edecek ve gelecek nesillere kuvvetli bir barışın ve dostluğun zeminini tesis edecektir" dedi.
7.08.2022Diğer
İsrail’in Gazze Şeridi’ne saldırısında can kaybı 24’e yükseldi
İsrail’in Gazze Şeridi’ne saldırısında can kaybı 24’e yükseldiFilistin Sağlık Bakanlığı, İsrail tarafından Gazze Şeridi’ne yönelik düzenlenen saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısının 24’e, yaralı sayısının ise 203’e yükseldiğini açıkladı.
6.08.2022Dünya
İsrail: "Gazze’de 7 farklı nokta tank ve zırhlı birliklerle vuruldu"
İsrail: "Gazze’de 7 farklı nokta tank ve zırhlı birliklerle vuruldu"İsrail ordusu, Gazze Şeridinde Filistin İslami Cihat Örgütü’ne bağlı olduğu gerekçesiyle sabah saatlerinden itibaren 7 ayrı noktanın tank ve zırhlı birliklerle vurulduğunu duyurdu.
6.08.2022Haberler
Ömer Çelik’ten CHP’nin 'YAŞ' kararları eleştirisine tepki
Ömer Çelik’ten CHP’nin 'YAŞ' kararları eleştirisine tepkiAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Yüksek Askeri Şura kararlarını eleştirmesine yönelik, “Bu açıklamalar tamamen bir nifak siyasetinin neticesidir. Terörle mücadele bağlamında bir operasyon hazırlığı yapılırken bu açıklamaları yapmak sorumsuzluktan başka bir şey değildir. Bunlar, sürekli askeri ve yargı vesayeti üzerinden hesaplaşmaya çalışmayı bir gelenek haline getirmişler. Bunun dozu ve aralığı azalsa da bu huy değişmiyor” dedi.
6.08.2022Siyaset
İsrail sivil yerleşim noktalarını vurmaya devam ediyor
İsrail sivil yerleşim noktalarını vurmaya devam ediyorİsrail, Gazze Şeridi'ndeki Şeyh Aclin bölgesini vurdu. Dünden beri devam eden saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısı 12'ye yükseldi.
6.08.2022Dünya
İsrail'in Gazze Şeridi saldırılarında can kaybı artıyor!
İsrail'in Gazze Şeridi saldırılarında can kaybı artıyor!İsrail'in dün Gazze Şeridi'ne başlattığı hava saldırılarında hayatını kaybedenlerin sayısı 11'e yükseldi.
6.08.2022Dünya
İsrail’den Gazze Şeridi’ne füze saldırısı
İsrail’den Gazze Şeridi’ne füze saldırısıFilistin, İsrail güçlerine ait savaş uçakları tarafından Gazze Şeridi’nin farklı bölgelerine füze saldırısı düzenlendiğini açıkladı.
5.08.2022Haberler
İsrail’in Gazze Şeridi'ne saldırısında can kaybı 10’a yükseldi
İsrail’in Gazze Şeridi'ne saldırısında can kaybı 10’a yükseldiFilistin Sağlık Bakanlığı, İsrail tarafından Gazze Şeridi’ne yönelik düzenlenen saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısının 10’a, yaralı sayısının ise 55’e yükseldiğini açıkladı. Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in Gazze'ye yönelik düzenlediği hava saldırılarını şiddetle kınadıklarını bildirdi.
6.08.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Gazze ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.