Geri Dön
DünyaSon dakika... İzzeddin el-Kassam Tugayları'ndan ablukanın kaldırılması için İsrail'e süre!

Son dakika... İzzeddin el-Kassam Tugayları'ndan ablukanın kaldırılması için İsrail'e süre!

Gelen son dakika haberine göre, Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, İsrail'e Mescid-i Aksa'da bulunanlara uyguladığı ablukayı kaldırması için iki saat süre verdi.

Son dakika... İzzeddin el-Kassam Tugayları'ndan ablukanın kaldırılması için İsrail'e süre!

 

İzzeddin Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, yaptığı yazılı açıklamada, "İsrail, Aksa'daki murabıtlara uyguladığı ablukayı çözmemesi durumunda iki saat içinde bizim cevabımızı beklesin." ifadesini kullandı. 

Ebu Ubeyde, Kassam'ın cevabının niteliğine ilişkin bilgi paylaşmadı. 

Akşam saatlerinde İsrail polisi, Mescid-i Aksa'daki murabıtlara ve itikafta bulunanlara yönelik yeniden saldırıya geçmişti. 

KUDÜS VE GAZZE'DEKİ OLAYLAR 

İşgal altındaki Doğu Kudüs, Şeyh Cerrah Mahallesi'nde yaşayan Filistinlilere zorunlu göç tehdidi nedeniyle gergin günlere sahne oluyor. İsrail polisinin Mescid-i Aksa'daki saldırıları da kutsal kentteki gerilimi tırmandırıyor. 

İsrail polisi, 7 Mayıs'ta yatsı namazı sırasında Mescid-i Aksa'yı basarak cemaate plastik mermi ve ses bombalarıyla müdahale etmişti. Bölgede tansiyonu artıran saldırıda 205 Filistinli yaralanmıştı. 

İsrail polisi, dün sabah da fanatik Yahudilerin baskınını önlemek için Mescid-i Aksa'da nöbet tutan Filistinlilere göz yaşartıcı gaz, plastik mermi ve ses bombalarıyla saldırmış, olayda 331 kişi yaralanmıştı.

2 hafta sonra yeniden geldi! Şok görüntüMarmara Denizi'nde görülen müsilaj, dağıldıktan 2 hafta sonra rüzgar ve dalgalar nedeniyle Gemlik Körfezini yeniden kapladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet