Geri Dön

Son dakika... Libya'dan ilk mesaj: Hafter'le masaya oturmayacağız

Dünyanın tanıdığı Başbakan Sarrac, savaş ağası General Hafter'den gelen limanların yeniden açılması karşılığında petrol gelirlerinin yeniden dağıtılması talebini de reddetti.

Son dakika... Libya'dan ilk mesaj: Hafter'le masaya oturmayacağız

Birleşmiş Milletler (BM) ve uluslararası toplum tarafından tanınan Libya Başbakanı Fayez el Sarrac, Berlin'deki zirvenin ardından ilk değerlendirmesini yaptı.

Türkiye'nin desteklediği Sarrac, "Berlin Zirvesi'nde yapılan ateşkes ve siyasi görüşmeler çağrısına saygılı olacağız ancak Haftar ile yeniden masaya oturmayacağız" dedi.

Savaş ağası General Halife Hafter'den gelen limanların yeniden açılması karşılığında petrol gelirlerinin yeniden dağıtılması talebini reddeden Sarrac, şöyle devam etti:

"Yabancı güçlerin petrol limanlarını kısa sürede açılmaları için Hafter üzerinde baskı yaratmalarını umuyorum. Eğer Hafter'in petrol blokajı devam ederse Libya feklaket durum ile karşı karşıya gelir."

 

Burası Çıldır Gölü! BüyülüyorDoğu Anadolu'nun en büyük ikinci gölü Çıldır Gölü'nde düzenlenen buz kızağı ve kar bisikleti etkinliği renkli görüntüler oluşturdu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber