Halife Hafter

Halife Hafter

Son dakika Halife Hafter haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Halife Hafter gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Halife Hafter haber sayfamızda...

Halife Hafter

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 843 halife hafter haberi bulunmuştur.
Terhune'de üç ceset daha bulundu
Terhune'de üç ceset daha bulundu Libya'nın Terhune kentinde kazı çalışmalarının devam ettiği toplu mezarlardan üç ceset daha çıkarıldı.
13.07.2021Dünya
Son dakika: Toplu mezarlar kenti! Yine oldu...
Son dakika: Toplu mezarlar kenti! Yine oldu...Son dakika haberine göre; Libyalı makamlar, Haziran 2020'de ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerden kurtarılan Terhune kentinde iki mezar daha bulunduğunu duyurdu.
7.07.2021Dünya
Libya Başbakanı Dibeybe: Bölünme dönemi bitmiştir
Libya Başbakanı Dibeybe: Bölünme dönemi bitmiştirLibya Ulusal Birlik Hükümeti (MBH) Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, bölünme döneminin artık geride kaldığını belirterek, ayrılık ve kinin bırakılması, istikrar için inşa ve kalkınmaya odaklanılması çağrısı yaptı
20.06.2021Dünya
Son dakika haberi... En çarpıcı yorum: Kalaşnikof gibi!
Son dakika haberi... En çarpıcı yorum: Kalaşnikof gibi!44 gün süren İkinci Karabağ Savaşı sırasında gösterdiği etkili performans sonrası Batı basınının Türk SİHA’larına ilgisi sürüyor. Amerikan Wall Street Journal (WSJ) gazetesi, “Türkiye’nin düşük maliyetli silahlı drone'ları (SİHA) savaş alanlarını yeniden şekillendirdi” başlığıyla verdiği haberinde, Türk SİHA’larının savaş alanlarındaki başarılarına dikkat çekti.
5.06.2021Gündem
Son dakika... Libya Ordusu, Hafter'in yeniden ateşkesi ihlal ettiğini açıkladı!
Son dakika... Libya Ordusu, Hafter'in yeniden ateşkesi ihlal ettiğini açıkladı!Libya ordusu, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı savaş uçaklarının ateşkesi ihlal ettiğini duyurdu. İsviçre'nin Cenevre kentinde 19-23 Ekim'de düzenlenen 5 5 Ortak Askeri Komite toplantıları sonucunda Libya hükümeti ile Hafter'e bağlı heyetler arasında kalıcı ateşkes anlaşması imzalanmıştı.
21.05.2021Dünya
İngiltere'den Terhune katliamının sorumlularına yaptırım
İngiltere'den Terhune katliamının sorumlularına yaptırımİngiltere, Libya'da Terhune'deki çok sayıda toplu mezarda bulunan sivillerin öldürülmesinden sorumlu, Halife Hafter yanlısı Kaniyat milisleri ve liderlerini yaptırım listesine aldı.
13.05.2021Dünya
300 bin saat: Tam bugün tarih yazıldı!
300 bin saat: Tam bugün tarih yazıldı!Türk Savunma Sanayi ve teknolojik gelişmeleri adına önemli bir eşik olan Bayraktar TB2 bundan tam 7 yıl önce ilk kez uçuruldu. Tarihler 29 Nisan 2014'ü gösterdiğinde tarihi uçuş başladı.
29.04.2021Haberler
Son dakika... Libya: Misrata-Sirte yolunun açılmasında son aşamaya gelindi
Son dakika... Libya: Misrata-Sirte yolunun açılmasında son aşamaya gelindiLibya'daki 5 5 Ortak Askeri Komitenin, Misrata-Sirte yolunun mayınlardan temizlenmesi çalışmalarını tamamladığı ve yolun açılmasında sona gelindiği belirtildi.
27.04.2021Dünya
Son dakika... Libya Başbakanı, Hafter yüzünden Bingazi ziyaretini iptal etti!
Son dakika... Libya Başbakanı, Hafter yüzünden Bingazi ziyaretini iptal etti!Libya Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, ülkenin doğusundaki gayrimeşru güçlerin lideri Halife Hafter milislerinin engellemesi sonucu bugün Bingazi kentine yapacağı ziyareti iptal etti.
25.04.2021Dünya
‘Hafter’i durduran Türk müdahalesiydi
‘Hafter’i durduran Türk müdahalesiydiWashington’un Libya’daki büyükelçisi Norland, bu ülkede Hafter’in saldırılarını durduranın Türkiye olduğunu belirtti
25.04.2021Dünya
Libya ordusu: Mısır'dan gelen iki uçak silah taşıyordu
Libya ordusu: Mısır'dan gelen iki uçak silah taşıyorduUluslararası Sebha Havalimanı'na iniş yapan uçakların silah taşıdığı bildiriliyor. Sağlık Bakanlığı, uçaklarda tıbbi malzeme ve ilaç bulunduğunu açıklamıştı.
14.04.2021Dünya
Trablus’tan Ankara’ya siyasi çıkarma
Trablus’tan Ankara’ya siyasi çıkarmaLibya Ulusal Birlik Hükümeti Başbakanı Dibeybe, 5 başbakan yardımcısı, 14 bakan ve Genelkurmay Başkanı ile Ankara’ya adeta “çıkarma” yapıyor. Dibeybe hükümeti, 2 gün boyunca Ankara’da temaslarda bulunacak.
12.04.2021Dünya
Libya Başbakanı Birleşik Arap Emirlikleri'nde Veliaht Prens Nahyan'la görüştü
Libya Başbakanı Birleşik Arap Emirlikleri'nde Veliaht Prens Nahyan'la görüştüKörfez turuna çıkan Libya Ulusal Birlik Hükümeti Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Veliaht Prensi Muhammed bin Zayid Al Nahyan ile Abu Dabi'de bir araya geldi.
8.04.2021Dünya
Terhune'de iki toplu mezar daha bulundu
Terhune'de iki toplu mezar daha bulunduLibya hükümeti, Haziran 2020'de ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerden kurtarılan Terhune kentinde iki mezar daha bulunduğunu duyurdu.
5.04.2021Dünya
Fransa'nın Libya'daki büyükelçiliği 7 yıl aradan sonra açıldı
Fransa'nın Libya'daki büyükelçiliği 7 yıl aradan sonra açıldıFransa'nın Libya'nın başkenti Trablus'taki büyükelçiliği yaklaşık 7 yıl sonra yeniden faaliyete girdi.
29.03.2021Dünya
Libya'da Hafter'e eleştirilerinin ardından öldürülen aktivistin kızı kaçırıldı
Libya'da Hafter'e eleştirilerinin ardından öldürülen aktivistin kızı kaçırıldıLibya'nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'i eleştiren videolar yayımlamasının ardından Kasım 2020'de Bingazi'de suikasta uğrayan hukukçu aktivist Hanen el-Berasi'nin kızı Hanin el-Abdeli silahlı bir grup tarafından kaçırıldı.
25.03.2021Dünya
Libya Uluslararası İzleme Komitesi: Seçimlerin adil olması için güvenli ortam şart
Libya Uluslararası İzleme Komitesi: Seçimlerin adil olması için güvenli ortam şartLibya Uluslararası İzleme Komitesi, ülkede genel seçimlerin özgür, adil ve güvenilir şekilde yapılması için elverişli bir siyasi ve güvenlik ortamına ihtiyaç olduğunu belirtti.
18.03.2021Dünya
Libya'da Hafter'in kontrolündeki Bingazi'de kimliği belirsiz 11 ceset bulundu
Libya'da Hafter'in kontrolündeki Bingazi'de kimliği belirsiz 11 ceset bulunduLibya'da ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter kontrolündeki Bingazi kentinde kimliği belirsiz 11 kişinin cesedine ulaşıldı.
18.03.2021Dünya
Libya'da mühimmat patlaması nedeniyle bir çocuk hayatını kaybetti
Libya'da mühimmat patlaması nedeniyle bir çocuk hayatını kaybettiLibya'da askeri mühimmatın patlaması sonucu bir çocuk hayatını kaybetti, 3 çocuk yaralandı.
18.03.2021Dünya
Libya'da Sirte-Misrata yolu 2 hafta içinde açılacak
Libya'da Sirte-Misrata yolu 2 hafta içinde açılacakLibya'daki 5 5 Ortak Askeri Komitesi, Sirte ile Misrata arasındaki yolun iki hafta içinde açılacağını ve paralı askerlerin çıkarılmasına başlanacağını duyurdu.
16.03.2021Dünya
‘Öncelik karşılıklı büyükelçi ataması’
‘Öncelik karşılıklı büyükelçi ataması’Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politika Kurulu üyesi Prof. Dr. Nurşin Ateşoğlu Güney ile Ortadoğu Araştırmalar Merkezi (ORSAM) Başkan Yardımcısı ve Körfez Çalışmaları Koordinatörü İsmail Numan Telci, Türkiye-Mısır ilişkilerinin bundan sonraki seyri ve olası etkilerine ilişkin Milliyet’e değerlendirmelerde bulundu.
13.03.2021Dünya
Terhune'de bir toplu mezar daha bulundu!
Terhune'de bir toplu mezar daha bulundu!Libya hükümeti, Haziran 2020'de ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerden kurtarılan Terhune kentinde bir mezar daha bulunduğunu açıkladı.
10.03.2021Dünya
Libya'nın Misrata kentine 6 yıl aradan sonra Bingazi'den ilk uçak indi
Libya'nın Misrata kentine 6 yıl aradan sonra Bingazi'den ilk uçak indiLibya Afrika Havayolları, 6 yıl aradan sonra ilk defa Bingazi kentinden Misrata'ya uçuş gerçekleştirdi.
9.03.2021Dünya
Libya: Hafter, Temsilciler Meclisi milletvekillerinin geçeceği yolu açmıyor
Libya: Hafter, Temsilciler Meclisi milletvekillerinin geçeceği yolu açmıyorLibya ordusu, ülkenin güneyindeki gayrimeşru güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerin, Temsilciler Meclisinin yeni kurulan hükümete güvenoyu vermek için düzenleyeceği oturuma katılacak milletvekillerinin Mısrata-Sirte sahil yolundan geçmesine izin vermediğini bildirdi.
7.03.2021Dünya
Libya uçağı, Mısır'ın kısıtlamayı kaldırmasının ardından ilk inişini yaptı
Libya uçağı, Mısır'ın kısıtlamayı kaldırmasının ardından ilk inişini yaptıLibya Dışişleri Bakanı Muhammed Tahir Siyale'nin de aralarında bulunduğu 217 yolcuyu taşıyan Libya Havayolları'na ait uçağın, iki yılın ardından ilk kez Kahire Uluslararası Havalimanı'na iniş yaptığı bildirildi.
2.03.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

LibyaHafterTerhunetoplu mezarmisrata

Halife Hafter ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.