Geri Dön

Son dakika | Libya'nın başkentinde patlama sesleri!

Son dakika haberine göre, Libya'daki taraflar ve uluslararası toplum krizi görüşmek için Berlin'de toplanırken, başkentTrablus'ta patlama sesleri duyuluyor. Başkentin güneyinde siyah dumanlar yükseliyor. Ulusal Mutabakat Hükümeti güçleri sözcüsü, Hafter milislerinin ateşkesi ihlal ettiklerini açıkladı.

Son dakika | Libya'nın başkentinde patlama sesleri!

Libya’daki taraflar ve uluslararası toplum Almanya'nın başkenti Berlin toplanırken, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milisler ateşkesi ihlal etti.

Başkent Trablus'ta belirli aralıklarla farklı şiddette patlama sesi duyulurken, kentin güneyinden siyah dumanlar yükseliyor.

Libya'nın uluslararası meşruiyete sahip temsilcisi Ulusal Mutabakat Hükümeti’ne (UMH) bağlı güçlerin ortak Öfke Volkanı Operasyonu Sözcüsü Abdulmalik el-Medeni, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Hallatat ve Hallet el-Furcan bölgesinde Hafter milislerinin ateşkesi ihlal ederek havan saldırısı düzenlediklerini, kendilerinin de bu saldırıya karşılık verdiğini ve durumu kontrol altına aldıklarını ifade etti.

Medeni, Hafter milislerinin havan saldırısının Hallatat bölgesindeki petrol tankerlerine isabet ettiğini, bu nedenle yangın çıktığını söyledi.

Bu arada, farklı şiddetteki patlama sesleri uzun aralıklarla sürüyor.

Eşini av tüfeğiyle vurulmuş halde ölü bulduEdirne’nin Keşan ilçesinde bir şahıs, banyoda silahla vurulmuş halde ölü olarak bulundu. Kocasını kanlar içinde bulan kadın sinir krizi geçirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber