Trablus

Trablus

Son dakika trablus haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan trablus gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan trablus haber sayfamızda...

Trablus

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.973 trablus haberi bulunmuştur.
Burak Akçapar BM Daimi Temsilcisi oldu
Burak Akçapar BM Daimi Temsilcisi oldu Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, bazı büyükelçilerin yeni büyükelçilik ve daimi temsilcilik görevlerini tebliğ etti.
28.04.2024 Gündem
Türk Hava Yolları, Libya seferlerine yeniden başladı
Türk Hava Yolları, Libya seferlerine yeniden başladı Türk Hava Yolları(THY), uzun süre önce ara verdiği Libya uçuşlarına yeniden başladı. THY’nin Libya’nın Trablus kentine başlattığı seferle Afrika kıtasında 62 noktaya uçuş gerçekleştiriyor.
29.03.2024 Ekonomi
Kaddafi'nin uçan limuzini! Türkiye'ye de gelmiş, her yerine '9.9.99' yazısını yapıştırdı
Kaddafi'nin uçan limuzini! Türkiye'ye de gelmiş, her yerine '9.9.99' yazısını yapıştırdı Libya'yı 42 yıl demir yumrukla yöneten Kaddafi'den geriye kalanlar da tartışma ve çatışma konusu olmaya devam etti. İktidarı döneminde lükse olan düşkünlüğüyle öne çıkan eski lidere dair ilginç detay ise ‘Afriqiyah Force One.' İşte Türkiye'ye de gelen ve her yerinde '9.9.99' yazısının yer aldığı uçağın sırrı.
21.03.2024 Dünya
Bakan Yerlikaya: Çanakkale ruhu hamd olsun bugün de yaşamaktadır
Bakan Yerlikaya: Çanakkale ruhu hamd olsun bugün de yaşamaktadır İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Şişli'de düzenlenen ‘18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’ programında şehit yakını ve gazilerle bir araya geldi.
18.03.2024 Gündem
Trablus milislerden  arınıyor
Trablus milislerden arınıyor Libya’nın başkenti Trablus’u 10 yıldan fazladır denetimleri altında tutan milis gruplar, ayrılmayı kabul etti.
23.02.2024 Dünya
Bakan Fidan, Libya Yüksek Devlet Konseyi Başkanı ile görüştü
Bakan Fidan, Libya Yüksek Devlet Konseyi Başkanı ile görüştü Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Trablus'ta Libya Yüksek Devlet Konseyi Başkanı Muhammed Miftah Takala ile bir araya geldi.
7.02.2024 Haberler
Bakan Fidan'dan Libya'da peş peşe kritik temaslar
Bakan Fidan'dan Libya'da peş peşe kritik temaslar Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Trablus'ta Libya Yüksek Devlet Konseyi Başkanı Muhammed Miftah Takala ile bir araya geldi.
7.02.2024 Gündem
Bakan Bayraktar, Libya Enerji ve Ekonomi Zirvesi'ne katıldı
Bakan Bayraktar, Libya Enerji ve Ekonomi Zirvesi'ne katıldı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Libya’nın başkenti Trablus’ta düzenlenen Libya Enerji ve Ekonomi Zirvesi'ne katıldı.
15.01.2024 Ekonomi
Libya Hakkında Bilgiler; Libya Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Libya Hakkında Bilgiler; Libya Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Libya, Tunus ve Cezayir ile birlikte Kuzey Afrika'nın en geniş topraklarına sahip ülkelerinden biridir. 1947 yılında İtalya'dan ayrılıp 1951 yılında da bağımsızlığını ilan etmiştir. Afrika kıtasının en geniş petrol rezervlerine sahip ülkesi olan Libya, güçlü bir ekonomiye sahiptir. Libya hakkındaki en güncel bilgileri sizler için derledik.
3.01.2024 Tatil
Meclis Başkanı Kurtulmuş, Libya Temsilciler Meclisi Başkanı ile görüştü
Meclis Başkanı Kurtulmuş, Libya Temsilciler Meclisi Başkanı ile görüştü  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Libya Temsilciler Meclisi Başkanı Akele Salih ile görüştü.
13.12.2023 Gündem
50+1 tartışmasıyla ilgili Bahçeli'den son dakika açıklaması
50+1 tartışmasıyla ilgili Bahçeli'den son dakika açıklaması Siyasetteki yüzde 50+1 tartışmasıyla ilgili açıklama yapan MHP Genel Başkanı Bahçeli, 'Bu konuda bizim geçmişten bugüne söylediğimiz sözler, paylaştığımız görüşler bellidir. Bugün de aynı çizgide, aynı görüşteyiz.' dedi.
21.11.2023 Haberler
50+1 tartışmasıyla ilgili Bahçeli'den son dakika açıklaması
50+1 tartışmasıyla ilgili Bahçeli'den son dakika açıklaması Siyasetteki yüzde 50+1 tartışmasıyla ilgili açıklama yapan MHP Genel Başkanı Bahçeli, 'Bu konuda bizim geçmişten bugüne söylediğimiz sözler, paylaştığımız görüşler bellidir. Bugün de aynı çizgide, aynı görüşteyiz.' dedi.
21.11.2023 Gündem
Erdoğan'dan İsrail tepkisi: Unutturulmasına izin vermeyeceğiz
Erdoğan'dan İsrail tepkisi: Unutturulmasına izin vermeyeceğiz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Erdoğan "İsrail'in nükleer silahları meselesinin unutulmasına ve unutturulmasına Türkiye olarak izin vermeyeceğiz." dedi.
20.11.2023 Gündem
Emanetine sahip çıkacağız
Emanetine sahip çıkacağız İzmir iş dünyası temsilcileri, 10 Kasım’da Atatürk’ü saygı ve minnetle andı, “Bizlere düşen görev, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için çok çalışmak. En büyük mirasım dediği Cumhuriyet’i korumaya devam edeceğiz” mesajını verdi.
9.11.2023 Ege
TBMM Başkanı Kurtulmuş: İsrail'in en büyük gücü, İslam ülkelerinin parçalanmış olması
TBMM Başkanı Kurtulmuş: İsrail'in en büyük gücü, İslam ülkelerinin parçalanmış olması "İsrail'in en büyük gücü, arkasındaki Batı ülkelerinin vermiş olduğu sınırsız ve koşulsuz destek değildir." diyen TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, İsrail'in en büyük gücü, ne yazık ki bölge ülkelerinin ve İslam ülkelerinin parçalanmış olmasıdır" ifadelerini kullandı.
31.10.2023 Gündem
57 yıla sığan dev bir tarih
57 yıla sığan dev bir tarih Çocukluğunda ailesindeki kayıplarla sarsıldı. Gençliği Çanakkale’den Trablusgarp’a, Doğu Cephesi’nden Kurtuluş Savaşı’na, cephelerde geçti. 39 yaşında Meclis Başkanı, 42 yaşında Cumhurbaşkanı oldu. “Uçurum kenarında yıkık bir ülke”den yeni bir devlet yarattı.
29.10.2023 Gündem
Libya'daki sel felaketinde cesetler tanınmaz hale geldi
Libya'daki sel felaketinde cesetler tanınmaz hale geldi Libya'nın Akdeniz kıyısındaki sahil kenti Derne'yi harabeye çeviren tsunami büyüklüğündeki sel 11 binden fazla can aldı. BBC, bölgedeki felaketi ele alarak bulunan cesetlerin tanınmaz hale geldiğini aktardı.
18.09.2023 Dünya
TCG BAYRAKTAR ve TCG SANCAKTAR gemileri Libya’da
TCG BAYRAKTAR ve TCG SANCAKTAR gemileri Libya’da Sel felaketinin yaşandığı Libya'ya gönderilen arama kurtarma ekipleri ile temel yaşam malzemelerini taşıyan gemiler ülkeye ulaştı.
16.09.2023 Dünya
Bölünmüş ülke dramı
Bölünmüş ülke dramı Libya’yı vuran kasırga, 6 bin kişinin ölümüne ve Derne’nin yıkılmasına neden oldu. Faciada, ülkenin idari olarak ikiye bölünmüşlüğü nedeniyle, altyapının ihmal edilmesinin etkisi olduğu bildirildi.
14.09.2023 Dünya
Libya'da felaket! İhmali mi yoksa doğal afet mi?
Libya'da felaket! İhmali mi yoksa doğal afet mi? Libya’nın doğusunu vuran sellerde 5 bin 300 kişinin öldüğü, binlerce kayıp olduğu bildirildi. İki barajın yıkılmasıyla sel altında kalan Derne kentinin % 25’inin yok olduğu belirtildi. Geçen yılki bir raporda Derne’deki facianın öngörüldüğü ama önlem alınmadığı öne sürüldü
13.09.2023 Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Libya'ya taziye telefonu
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Libya'ya taziye telefonu Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya Başkanlık Konseyi Başkanı Muhammed el-Menfi ile telefonda görüştü.
12.09.2023 Gündem
Libya'da sel felaketinde acı bilanço! Bir ülke daha tehlikede
Libya'da sel felaketinde acı bilanço! Bir ülke daha tehlikede Özellikle Akdeniz kıyısındaki Derne kentini vuran Daniel Kasırgası'nın yol açtığı yıkımda can kaybı 5 bini aştı,10 bin kişi kayıp. Derne'deki felaketin kaynağı ise, delta ağzına kurulan barajlar oldu. Türkiye hemen harekete geçip yardım uçaklarını yola çıkardı, Cumhurbaşkanı Erdoğan Libya'ya başsağlığı diledi.
12.09.2023 Dünya
İngiltere Wagner’i terör örgütü ilan etmeye hazırlanıyor
İngiltere Wagner’i terör örgütü ilan etmeye hazırlanıyor İngiliz hükümeti, Rusya’daki paralı asker şirketi Wagner’i terör örgütü ilan etmeye hazırlanıyor. Bu adımın ardından Wagner’e katılmak veya şirketi desteklemek suç sayılacak.
6.09.2023 Dünya
Libya’yı karıştırdı, açığa alındı
Libya’yı karıştırdı, açığa alındı Libya’da Dışişleri Bakanı Necla Menguş’un İsrailli mevkidaşıyla görüşmesi ülkeyi karıştırdı.
29.08.2023 Dünya
Gizli görüşme sonu oldu! 'Tesadüfi bir karşılaşma' dedi, yurtdışı yasağı geldi
Gizli görüşme sonu oldu! 'Tesadüfi bir karşılaşma' dedi, yurtdışı yasağı geldi Libya Dışişleri Bakanı Necla Manguş, İsrailli mevkidaşı Eli Cohen ile gayriresmi görüşmesinin ortaya çıkmasının ardından görevden alındı. Manguş'a ayrıca yurtdışı çıkış yasağı da getirildi.
28.08.2023 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Trablus ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.