Trablus

Trablus

Son dakika trablus haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan trablus gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan trablus haber sayfamızda...

Trablus

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.802 trablus haberi bulunmuştur.
Libya Başbakanı Birleşik Arap Emirlikleri'nde Veliaht Prens Nahyan'la görüştü
Libya Başbakanı Birleşik Arap Emirlikleri'nde Veliaht Prens Nahyan'la görüştüKörfez turuna çıkan Libya Ulusal Birlik Hükümeti Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Veliaht Prensi Muhammed bin Zayid Al Nahyan ile Abu Dabi'de bir araya geldi.
8.04.2021 Dünya
İtalya Başbakanı Draghi ilk yurt dışı ziyaretini Libya'ya yaptı
İtalya Başbakanı Draghi ilk yurt dışı ziyaretini Libya'ya yaptıLibya'yı ziyaret eden İtalya Başbakanı Draghi, Libya Ulusal Birlik Hükümeti Başbakanı Dibeybe ile görüştü. Liderler, iki ülke arasında enerji, altyapı inşası, göç sorunu ve güvenlik konularında anlaştıkları mesajını verdi.
6.04.2021Dünya
Terhune'de iki toplu mezar daha bulundu
Terhune'de iki toplu mezar daha bulunduLibya hükümeti, Haziran 2020'de ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerden kurtarılan Terhune kentinde iki mezar daha bulunduğunu duyurdu.
5.04.2021Dünya
Jeffrey: Türk-Amerikan ilişkilerinde şu an hataya yer yok
Jeffrey: Türk-Amerikan ilişkilerinde şu an hataya yer yokTürk-Amerikan ilişkilerinin bugününü ve muhtemel seyrini değerlendiren ABD'nin eski Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, ilişkilerin bugün çok da yakın olmadığına işaret ederek "Şu an ilişkilerde bir sakinleşme döneminde olduğumuzu düşünüyorum, 6 ay sonra ilişkilerin ne durumda olduğuna yeniden bakalım, daha iyi olacağına eminim." dedi.
5.04.2021Dünya
AB Konseyi Başkanı Michel'den Libya'ya sürpriz ziyaret
AB Konseyi Başkanı Michel'den Libya'ya sürpriz ziyaretAvrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel, Libya'ya duyurusu yapılmadan düzenlediği ziyarette AB ile Libya arasında iş birliğinin geliştirileceği mesajını verdi.
4.04.2021Dünya
Yunanistan Başbakanı Miçotakis Libya yolcusu
Yunanistan Başbakanı Miçotakis Libya yolcusuYunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'in, 6 Nisan'da Libya'yı ziyaret edeceği bildirildi.
1.04.2021Dünya
Fransa'nın Libya'daki büyükelçiliği 7 yıl aradan sonra açıldı
Fransa'nın Libya'daki büyükelçiliği 7 yıl aradan sonra açıldıFransa'nın Libya'nın başkenti Trablus'taki büyükelçiliği yaklaşık 7 yıl sonra yeniden faaliyete girdi.
29.03.2021Dünya
Macron: Libya'da barış sağlanmadan Akdeniz, ve Afrika'da barış olmaz
Macron: Libya'da barış sağlanmadan Akdeniz, ve Afrika'da barış olmazFransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Libya'da istikrar ve barış sağlanmaması ve terör örgütleri ile kaçakçıların ortadan kaldırılmaması halinde Orta ve Doğu Akdeniz, Sahel bölgesi ve Afrika'da barış olmayacağını belirtti.
23.03.2021Dünya
İtalya Dışişleri Bakanı, Libya'da hükümet yetkilileriyle görüştü
İtalya Dışişleri Bakanı, Libya'da hükümet yetkilileriyle görüştüResmi ziyarette bulunmak üzere Libya'ya gelen İtalya Dışişleri Bakanı Luigi Di Maio, başkent Trablus'ta Başkanlık Konseyi Başkanı Muhammed el-Menfi ve Başbakan Abdulhamid Dibeybe ile görüştü.
21.03.2021Dünya
Libya Uluslararası İzleme Komitesi: Seçimlerin adil olması için güvenli ortam şart
Libya Uluslararası İzleme Komitesi: Seçimlerin adil olması için güvenli ortam şartLibya Uluslararası İzleme Komitesi, ülkede genel seçimlerin özgür, adil ve güvenilir şekilde yapılması için elverişli bir siyasi ve güvenlik ortamına ihtiyaç olduğunu belirtti.
18.03.2021Dünya
Libya'da mühimmat patlaması nedeniyle bir çocuk hayatını kaybetti
Libya'da mühimmat patlaması nedeniyle bir çocuk hayatını kaybettiLibya'da askeri mühimmatın patlaması sonucu bir çocuk hayatını kaybetti, 3 çocuk yaralandı.
18.03.2021Dünya
Libya Ulusal Birlik Hükümeti ile Başkanlık Konseyi görevi devralıyor
Libya Ulusal Birlik Hükümeti ile Başkanlık Konseyi görevi devralıyorAbdulhamid Dibeybe'nin başkanlığındaki Libya Ulusal Birlik Hükümeti ile Başkanlık Konseyi Başkanı Muhammed el-Menfi'nin resmi olarak görevlerini salı günü devralacağı bildirildi.
14.03.2021Dünya
Terhune'de bir toplu mezar daha bulundu!
Terhune'de bir toplu mezar daha bulundu!Libya hükümeti, Haziran 2020'de ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerden kurtarılan Terhune kentinde bir mezar daha bulunduğunu açıkladı.
10.03.2021Dünya
Libya: Hafter, Temsilciler Meclisi milletvekillerinin geçeceği yolu açmıyor
Libya: Hafter, Temsilciler Meclisi milletvekillerinin geçeceği yolu açmıyorLibya ordusu, ülkenin güneyindeki gayrimeşru güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerin, Temsilciler Meclisinin yeni kurulan hükümete güvenoyu vermek için düzenleyeceği oturuma katılacak milletvekillerinin Mısrata-Sirte sahil yolundan geçmesine izin vermediğini bildirdi.
7.03.2021Dünya
Libya uçağı, Mısır'ın kısıtlamayı kaldırmasının ardından ilk inişini yaptı
Libya uçağı, Mısır'ın kısıtlamayı kaldırmasının ardından ilk inişini yaptıLibya Dışişleri Bakanı Muhammed Tahir Siyale'nin de aralarında bulunduğu 217 yolcuyu taşıyan Libya Havayolları'na ait uçağın, iki yılın ardından ilk kez Kahire Uluslararası Havalimanı'na iniş yaptığı bildirildi.
2.03.2021Dünya
Libya'da 30 göçmenin öldürülmesiyle ilgili davada "önemli bir zanlı" tutuklandı
Libya'da 30 göçmenin öldürülmesiyle ilgili davada "önemli bir zanlı" tutuklandıLibya'da geçen yıl insan kaçakçılığı yapan bir Libyalının düzensiz göçmenler tarafından öldürülmesi üzerine maktul yakınlarının intikam için en az 30 göçmeni öldürdüğü davada "önemli bir zanlının" tutuklandığı bildirildi.
2.03.2021Dünya
Son dakika haber: Dengeler değişti, Türkiye düşmanları bozguna uğradı!
Son dakika haber: Dengeler değişti, Türkiye düşmanları bozguna uğradı!Bloomberg, Beyaz Saray'da yeni yönetimin göreve başlamasıyla Birleşik Arap Emirlikleri'nin Libya'daki askeri denklemin tamamen dışında kaldığını duyurdu. Libya'da yalnızca Rus Wagner Grubu'na bağlı paralı askerlerin kaldığını belirten Amerikan yayın organı, Abu Dabi'deki bir istifaya vurgu yapıyor.
1.03.2021Dünya
Son dakika... Libya Başbakanı: Türkiye ile ilişkilerimiz ayrıcalıklı
Son dakika... Libya Başbakanı: Türkiye ile ilişkilerimiz ayrıcalıklıLibya Başbakanı Dibeybe, hükümet listesini güvenoyu için meclise sunduklarını açıkladı. Dibeybe, "Türkiye ile ilişkilerimiz ayrıcalıklı olacak. Türkiye ekonomik ortağımız ve biz bu ortaklığı destekliyoruz." ifadelerini kullandı.
25.02.2021Dünya
Libya’da tarafsız yayın yapmayı hedefleyen medya platformu “Fawasel” tanıtıldı
Libya’da tarafsız yayın yapmayı hedefleyen medya platformu “Fawasel” tanıtıldıLibya’nın başkenti Trablus’ta ülkede medya alanındaki ihtiyacı gidermeyi hedefleyen yeni platform kamuoyuna tanıtıldı.
23.02.2021Dünya
Libya devlet erkanı 17 Şubat devriminin 10'uncu yılında bir araya geldi
Libya devlet erkanı 17 Şubat devriminin 10'uncu yılında bir araya geldiLibya devlet erkanı, 42 yıllık Muammer Kaddafi dönemine son veren 2011'deki 17 Şubat devriminin 10'uncu yılı anma resepsiyonunda bir araya geldi.
22.02.2021Dünya
Libya İçişleri Bakanı Başağa, uğradığı suikast girişiminin "planlı bir eylem" olduğunu söyledi
Libya İçişleri Bakanı Başağa, uğradığı suikast girişiminin "planlı bir eylem" olduğunu söylediLibya İçişleri Bakanı Fethi Başağa, kendisine yönelik dünkü suikast girişimine ilişkin "Saldırı kesinlikle tesadüf değil, planlı bir eylemdi." dedi.
22.02.2021Dünya
İtalya, Libya İçişleri Bakanı Başağa'ya suikast girişimini şiddetle kınadı
İtalya, Libya İçişleri Bakanı Başağa'ya suikast girişimini şiddetle kınadıİtalya Dışişleri Bakanlığı, Libya İçişleri Bakanı Fethi Başağa'ya yönelik saldırıyı sert şekilde kınadı.
21.02.2021Dünya
Son dakika... Libya İçişleri Bakanının konvoyuna silahlı saldırı!
Son dakika... Libya İçişleri Bakanının konvoyuna silahlı saldırı!Libya İçişleri Bakanı Fethi Başağa'nın bulunduğu konvoya başkent Trablus'ta silahlı saldırı düzenlendiği bakanlık tarafından da doğrulandı. İtalya saldırıyı sert şekilde kınadı.
22.02.2021Dünya
Libya Havayolları, bir yıl aradan sonra Mısır'a seferlerini yeniden başlatıyor
Libya Havayolları, bir yıl aradan sonra Mısır'a seferlerini yeniden başlatıyorLibya Havayolları, yaklaşık bir yıl aradan sonra Trablus'tan Mısır'a seferlerinin yeniden başlayacağını duyurdu. Libya Havayolları Şirketi Sözcüsü Muhammed Kaniva, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Libya Havayolları şirketinin perşembe günü Trablus'tan İskenderiye'deki Burc el-Arab Havalimanına ilk seferini düzenleyeceğini ifade etti.
15.02.2021Dünya
AB Libya Delegasyonu Başkanı, yeni Başbakan Dibeybe ile telefonda görüştü
AB Libya Delegasyonu Başkanı, yeni Başbakan Dibeybe ile telefonda görüştüAvrupa Birliği (AB) Libya Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Sabadell Jose ile Ulusal Birlik Hükümeti Başbakanı Abdülhamid Dibeybe ülkede kapsamlı bir geçici hükümetin kurulmasının gerekliliği konusunda mutabık kaldıklarını belirtti.
8.02.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

libyafransamısırfethi başağabirleşik arap emirlikleri

Trablus ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.