Geri Dön
DünyaSon dakika... Litvanya'dan Gürcistan ve Ukrayna'nın NATO üyeliğine destek!

Son dakika... Litvanya'dan Gürcistan ve Ukrayna'nın NATO üyeliğine destek!

Son dakika haberine göre, Litvanya Başbakanı Ingrida Simonyte, ülkesinin, Ukrayna ve Gürcistan'ın NATO'ya üye olmasını güçlü şekilde desteklediğini söyledi.

Son dakika... Litvanya'dan Gürcistan ve Ukrayna'nın NATO üyeliğine destek!

 

Simonyte, 14 Haziran'da yapılacak NATO Zirvesi'ne hazırlık kapsamında geldiği Brüksel'de NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile görüştü. 

Görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında Simonyte, NATO'nun savunma ve caydırıcılık stratejisinin güçlendirilmesi gerektiğini dile getirdi. 

Simonyte, ülkesinin NATO harcamalarına katkısını artırdığını, küresel misyon ve operasyonlara destek vererek gelecek 10 yılda bu yönde adım atmaya devam edeceğini bildirdi. 

Blok olarak Belarus'taki Alexander Lukaşenko rejimi ve Kremlin üzerinde daha fazla baskı uygulanması gerektiğini vurgulayan Simonyte, bu yolla siyasi mahkumların serbest bırakılmasının sağlanması konusuna değindi. 

Simonyte, Litvanya'nın NATO'da "açık kapı" politikasını desteklediğini belirterek, "Bu anlamda Ukrayna ve Gürcistan'ı güçlü şekilde destekliyor olacağız." ifadesini kullandı.

Litvanya, 2004'te Romanya, Bulgaristan, Slovakya, Slovenya, Estonya ve Letonya ile birlikte NATO'ya üye olmuştu.

Görgü tanığı anlattı! Lise öğrencileri birbirine girdiZeytinburnu'nda okuldan çıkan lise öğrencisi iki grup arasında bıçaklı kavga çıktı. Olay yerine gelen polisi gören liseli öğrencilerin kaçmaya çalıştığı sırada, bıçaklanan bir genç koşarken yere yığıldı. O anlar, cep telefonu kamerasına yansıdı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner