Geri Dön

Son dakika... Pasifik Okyanusu'nda deprem

Yeni Zelanda'ya bağlı Raoul Adaları açıklarında gerçekleşen 6.8 büyüklüğündeki sarsıntının yerleşim yerlerine uzaklığı, yaklaşık 1000 kilometre.

Son dakika... Pasifik Okyanusu'nda deprem

Pasifik Okyanusu'ndaki Raoul Adaları açıklarında bir deprem meydana geldi.

Amerikan Jeolojik Araştırma Merkezi (USGS), sarsıntının büyüklüğünü 6.8 olarak duyurdu.

Avrupa-Akdeniz Sismoloji Merkezi ise, depremin merkez üssünün Whakatane kentine 962 kilometre uzaklıkta olduğunu belirtiyor.

Raoul Adaları, Yeni Zelanda’ya yaklaşık 800 kilometre uzaklıktaki Kermadec Adalar topluluğunda yer alıyor.

Yeni Zelanda, yeryüzünün en büyük su kütlesi Pasifik Okyanusu'nu boydan boyda kat eden Pasifik Ateş Çemberi fay hattının üzerinde yer alıyor. Dünyada en fazla depremin meydana geldiği hat olan Pasifik Ateş Çemberi, aynı zamanda onlarca aktif volkana ev sahipliği yapıyor.

Duygu Delen gözyaşları arasında toprağa verildiGaziantep'te erkek arkadaşının yaşadığı 5 katlı binanın 4'üncü katındaki penceresinden düşerek yaşamını yitiren, 17 yaşındaki Duygu Delen, gözyaşları arasında toprağa verildi. Delen'in ölümüyle ilgili olarak gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkemece tutuklanan erkek arkadaşı Mehmet Kaplan'ın ise polisteki ilk ifadesinde, cep telefonunda gördüğü fotoğraflar nedeni ile tartıştığı, genç kıza birkaç defa vurduğunu söylediği öğrenildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber